Jágr se potřetí v řadě neprosadil, nedohrál a Dallas padl

Sport Sport, David Procházka
25. 1. 2013 7:15
Český hokejista Jaromír Jágr se po skvělém vstupu do zkrácené sezony NHL potřetí za sebou bodově neprosadil. Přesto jeho Dallas proti Chicagu vedl 2:0, ovšem nakonec prohrál 2:3 po prodloužení.
Jaromír Jágr se v utkání proti Chicagu neprosadil, i proto jeho Dallas prohrál v prodloužení 2:3. | Foto: ČTK

Dallas - Jaromír Jágr se po skvělém vstupu do zkrácené sezony NHL potřetí za sebou bodově neprosadil. Jeho Dallas přesto proti Chicagu vedl 2:0, ovšem nakonec to nestačilo a prohrál 2:3 po prodloužení.

Kladenský útočník navíc zápas ze zatím neznámých zdravotních důvodů nedohrál. V prodloužení ho totiž musel kouč Glen Gulutzan postrádat, Jágr totiž v samotném závěru třetí třetiny odešel do kabiny a ocitl se v péči lékařů.

"Nemyslím si, že je to něco vážného, ale ještě jsem nemluvil s nikým z našeho lékařského týmu," konstatoval trenér Dallasu Glen Gulutzan.

Zatímco Dallas si připsal druhou prohru ze čtyř zápasů, Chicago zažívá snový vstup do sezony, vyhrálo totiž i počtvrté.

Přestože se Jágr do výraznější šance celý zápas nedostal, tak Dallas po gólech Louie Erikssona v oslabení a Raye Whitneyho vedl 2:0.

První gól padl při vyloučení Jaromíra Jágra a skvělé akci Erikssona, který skóroval 1,4 sekundy před koncem první třetiny. Druhý přidal po chybné rozehrávce Michala Rozsívala veterán Whitney.

Obrat v přesilovkách

Famózní výkon v brance Dallasu podával finský brankář Kari Lehtonen, ale poprvé inkasoval nešťastně, když v oslabení přihrávku Patricka Sharpa srazil hokejkou do vlastní branky obránce Trevor Daley.

Vyhraný zápas Dallasu zkazil hloupým vyloučením Eric Nystrom, jeho faul potrestal vyrovnávacím gólem šest minut před koncem kapitán Chicaga Jonathan Toews.

Na konci zápasu se dostával do brejku domácí Whitney, byl faulován a na přelomu základní části a prodloužení hráli Stars přesilovku.

Ovšem v ní v prodloužení fauloval kapitán Brenden Morrow a Slovák Marián Hossa rozhodl pátým gólem sezony a třetím v utkání v přesilové hře o výhře Chicaga.

Voráček pomohl porazit Rangers

Velkého rivala New York Rangers pomohl porazit český útočník Philadelphie Jakub Voráček.

Na konci druhé třetiny v přesilovce pohotově dorazil do prázdné branky puk po Couturierově střele do tyče a zvýšil vedení domácích na 2:0.

Voráčkův první gól sezony a celkově 58. v NHL byl nakonec vítězný, protože newyorský tým ve třetí třetině pouze snížil na konečných 1:2.

Pro Flyers to bylo pvní vítězství v letošní sezoně po třech úvodních porážkách

Poprvé ve zkráceném ročníku NHL se trefil také kopřivnický rodák Tomáš Fleischmann. Útočník Floridy sice otevřel skóre zápasu s Ottawou, ale hosté potom třemi góly zápas otočili, a vyhráli tak i třetí zápas v sezoně.

Na gól Jasona Spezzy do prázdné branky přihrával Milan Michálek. V dresu poražených odehrál téměř 24 minut obránce Filip Kuba.

Plekanec překonal Neuvirtha

Druhý gól sezony vstřelil montrealský Tomáš Plekanec. Na začátku druhé třetiny otevřel skóre zápasu na ledě Washingtonu, když překonal krajana v brance domácích Michala Neuvirtha. Montreal nakonec vyhrál 4:1.

Capitals tak jsou stále bez bodu zůstávají v nové sezoně

Z výhry se radoval i Plekancův spoluhráč Tomáš Kaberle. Naopak kromě brankáře Neuvirtha, který z 22 střel čtyřikrát inkasoval, si prohru v dresu Washingtonu připsali čeští obránci Roman Hamrlík a Tomáš Kundrátek.

Třetí gól sezony ve třetím utkání vstřelil za Canadiens ruský obránce Andrej Markov. Přitom za poslední dvě sezony kvůli zraněním odehrál jen 20 zápasů a trefil se pouze jednou.

Islanders rozstříleli Toronto

Na výhře St. Louis Blues nad Nashvillem 3:0 se jednou asistencí podílel Vladimír Sobotka, na čistém kontu měl podíl i obránce Roman Polák, naopak útočník Nashvillu Martin Erat se v utkání nijak neprosadil.

Po první třetině prohrával tým New York Islanders na ledě Toronta 1:3, ale v dalších dvou periodách vstřelil šest gólů a vyhrál 7:4.

V sestavě domácích po podpisu ročního kontraktu stále čeká na svůj první zápas sezony český obránce Radek Martínek.

Velký obrat předvedli Žraloci ze San Jose, kteří po dvou inkasovaných gólech v úvodu třetí třetiny prohrávali s Phoenixem 1:3. Čtyřmi góly během závěrečných jedenácti minut však skóre otočili a zvítězili 5:3.

Jednou trefou přispěl k jejich výhře Martin Havlát, který v 54. minutě vyrovnal na 3:3. V dresu Kojotů naopak už podruhé za sebou chyběli kvůli zranění Martin Hanzal a Rostislav Klesla.

Čeští hokejisté se podíleli i na výhře Colorada 4:0 nad Columbusem. Na dvě branky přihrál útočník Milan Hejduk, obránce Jan Hejda zaznamenal jednu asistenci.

Toronto - NY Islanders 4:7 (3:1, 0:2, 1:4)

Branky: 3. Gunnarsson, 10. Kadri, 13. Grabovskij, 58. Frattin - 9. a 52. Moulson, 44. a 59. Grabner, 32. Streit, 34. Boyes, 45. Aucoin. Střely na branku: 43:34. Diváci: 19.125.

Philadelphia - New York Rangers 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)

Branky: 32. Simmonds, 36. Voráček - 42. Pyatt. Střely na branku: 33:19. Diváci: 19.596.

Washington - Montreal 1:4 (0:0, 0:4, 1:0)

Branky: 58. Crabb - 24. Plekanec, 25. Markov, 29. Gionta, 39. Gorges. Brankář Michal Neuvirth odchytal za Washington celý zápas, z 22 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 81,8 procenta. Střely na branku: 31:22. Diváci: 18.506

Carolina - Buffalo 6:3 (0:0, 4:2, 2:1)

Branky: 35., 50. a 59. E. Staal, 22. a 34. Skinner, 25. Faulk - 31. a 47. Pominville, 29. Hodgson. Střely na branku: 38:33. Diváci: 18.081.

St. Louis - Nashville 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky: 13. Oshie, 30. Berglund z trest. střílení, 50. Tarasenko (Sobotka). Střely na branku: 24:13. Diváci: 16.047.

Dallas - Chicago 2:3 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)

Branky: 20. Eriksson, 31. Whitney - 36. Sharp, 55. Toews, 62. Hossa. Střely na branku: 23:41. Diváci: 17.868.

Florida - Ottawa 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Branky: 9. Fleischmann - 12. Phillips, 29. Karlsson, 59. Spezza (M. Michálek). Střely na branku: 26:37. Diváci: 15.634.

San Jose - Phoenix 5:3 (1:0, 0:1, 4:2)

Branky: 50. a 59. Marleau, 20. Couture, 54. Havlát, 60. J. Thornton - 28. Sullivan (Vrbata), 46. Vermette, 48. Korpikoski. Střely na branku: 35:35. Diváci: 17.562.

Colorado - Columbus 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)

Branky: 13. a 59. Duchene (na první Hejduk), 1. Parenteau (Hejda), 45. Mitchell (Hejduk). Střely na branku: 28:33. Diváci: 14.325.

Edmonton - Los Angeles 2:1 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)

Branky: 60. Jakupov, 64. Gagner - 34. Carter. Střely na branku: 39:31. Diváci: 16.839.

1. Colorado 3 2 0 1 9:5 4
2. Minnesota 3 2 0 1 6:5 4
3. Edmonton 3 2 0 1 8:9 4
4. Vancouver 3 1 1 1 8:12 3
5. Calgary 3 0 1 2 7:12 1