24. 2. 2008 9:17
Za Sabres dvakrát skóroval Aleš Kotalík
Jaromír Jágr.
Jaromír Jágr. | Foto: Reuters

Buffalo - Jaromír Jágr přerušil dvanáctizápasový gólový půst a nastartoval New York Rangers k těsnému vítězství 4:3 v Buffalu.

Rozporuplný zápas odehrál v dresu Sabres Aleš Kotalík. Ten nejdříve dvěma góly pomohl otočit skóre, ale Rangers v polovině zápasu vyrovnali, když jednu ze dvou asistencí Michala Rozsívala využil Brandon Dubinsky.

V závěrečné třetině pak Kotalík předvedl obrovskou hrubku ve vlastním pásmu a daroval vítězný gól Seanu Averymu.

Čtěte více:
Jágr stíhá Esposita. Chci dokázat, že na to mám, hlásí
Jágr nahrál na čtyři góly a vstoupil mezi legendy NHL

V derby mezi Islanders a Devils otevřel skóre Ostrovan Josef Vašíček, Ďáblové ale díky přesilovkové brance Patrika Eliáše nastartovali obrat a nakonec zvítězili 4:2.

Porážku Pitsburghu 3:4 s Ottawou neodvrátil ani gól Petra Sýkory, který se trefil hned ve druhé minutě zápasu.

Penguins vedli v polovině utkání už 3:0, ale Senátoři předvedli díky dvěma gólům Heatleyho parádní obrat, který dokonal v prodloužení Alfredsson.

Výsledky:
New Jersey - NY Islanders 4:2 (2:1, 0:1, 2:0)
Branky: 11. Eliáš, 12. Madden, 43. Parise, 45. Gionta - 8. Vašíček, 22. Fedotěnko.

Pittsburgh - Ottawa 3:4 PP (1:0, 2:2, 0:1 - 0:1)
Branky: 2. Sýkora, 25. C. Armstrong, 31. Taffe - 38. a 47. Heatley, 33. Stillman, 65. Alfredsson.

Los Angeles - Chicago 5:6 PP (1:1, 0:4, 4:0 - 0:1)
Branky: 6. Harrold, 50. Cammalleri, 53. Preissing, 59. O'Sullivan, 60. Kopitar - 10. a 62. Sharp, 25. Havlát (Lang), 25. Zjuzin (Lang, Havlát), 28. Toews, 29. Jason Williams.

Carolina - Washington 6:3 (1:2, 3:1, 2:0)
Branky: 14. a 24. Cullen, 26. Cole, 37. E. Staal, 44. Ladd, 48. Corvo - 7. M. Green, 17. Sjomin (Fleischmann), 29. Laich.

Buffalo - NY Rangers 3:4 (1:2, 2:1, 0:1)
Branky: 9. a 31. Kotalík, 25. Pominville - 7. Jágr, 10. Dawes (Rozsíval), 31. Dubinsky (Rozsíval), 55. Avery.

Toronto - Atlanta 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Branky: 24. Sundin, 43. Steen, 53. Antropov - 12. Recchi.

Philadelphia - Florida 1:2 PP (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 37. Briere - 60. Bouwmeester, 64. O. Jokinen.

Montreal - Columbus 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
Branky: 7. Nash, 11. A. Murray (Výborný), 57. Malhotra.

Tampa Bay - Boston 3:5 (1:1, 1:2, 1:2)
Branky: 5. Darche (Kuba), 32. Oullet (Hlaváč), 58. Prospal - 39. a 41. G. Murray, 15. Lucic, 26. M. Stuart, 59. Axelsson.

Nashville - Dallas 3:6 (1:1, 0:3, 2:2)
Branky: 14. Koistinen (Bonk), 42. Dumont, 60. Suter (Erat, Bonk) - 26. a 40. Ribeiro, 38. a 51. Eriksson, 12. Miettinen, 51. Morrow.

Vancouver - Detroit 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Branky: 44. a 57. Kesler, 15. Edler, 31. Salo - 17. Dacjuk.