Vůjtek: S Jágrem si promluvím. Příkladem pro mladé je Simon

Lukáš Caha Lukáš Caha
30. 7. 2015 12:02
Poprvé pod vedením nového trenéra Vladimíra Vůjtka a jeho asistentů Josefa Jandače, Jiřího Kalouse a Jaroslava Špačka se sešla česká hokejová reprezentace na třídenním kempu v Jihlavě.
Osmašedesátiletý Vůjtek pozval do Jihlavy české hokejové naděje.
Osmašedesátiletý Vůjtek pozval do Jihlavy české hokejové naděje. | Foto: ČTK

Jihlava - Poprvé pod vedením nového trenéra Vladimíra Vůjtka a jeho asistentů Josefa Jandače, Jiřího Kalouse a Jaroslava Špačka se sešla česká hokejová reprezentace na třídenním kempu v Jihlavě. Téměř čtyři měsíce před finským Karjala Cupem.

Čtyřiadvacet hráčů ročníku 1991 až 1995 se hlásilo realizačnímu týmu na Horáckém zimním stadionu ve středu odpoledne. "Chceme se poznat s potenciálními kandidáty na reprezentační dres,“ zdůvodňuje Vůjtek.

Na Vysočině absolvují Češi šest tréninků na ledě, poslední v sobotu dopoledne, kdy také kemp skončí. V dalším týdnu se Vůjtek a jeho asistenti chystají na schůzky s hráči z NHL.

Mezi oslovenými přitom bude i Jaromír Jágr, poslední aktivní naganský šampion, který ale po posledním MS v Praze ukončil reprezentační kariéru. "Chtěl bych si s ním také samozřejmě promluvit,“ komentuje bývalý kouč slovenské reprezentace otázku týkající se české legendy.

Hlavním cílem tohoto kempu je tedy poznat mladé hráče?
Chceme jim dát šanci, ukázat jim, jak to tady chodí a jakým se hraje stylem. Jsou to kluci, kteří ve většině případů prošli mládežnickými kategoriemi reprezentačního družstva. Zkušenost nám říká, že z poloviny se tito hráči prosadí dále do A-týmu. Myslím si, že někteří z nich pojedou i na další turnaje.

Jaké procento z nich by se mohlo do letošní nominace probojovat?
Na to je ještě brzy odhadovat. Teprve se rozjíždí sezona a budeme vidět, jak se uchytí v lize. Z minulosti víme, že někteří se prosadí hned. Když tu byl loni Simon, tak v květnu už hrál na mistrovství světa a je v Americe. Rok před tím to byl Sekáč. Vždy to tak je, že jeden či dva se dostanou výkony v sezoně až do národního mužstva.

Kometa nepustila na kemp své hráče z důvodu, že se koná příliš brzy a kluby se soustředí na přípravu… Jak vy se k tomu stavíte?
Mám opačný názor. My jsme právě proto, že je to brzy, hráče svolali. Pak budou mít ještě dostatek času se připravovat s klubem.

Nemůže to těm hráčům do budoucna ublížit, že nepřijali pozvánku reprezentace?
Myslím si, že ani ne. Neznám názory jednotlivých hráčů, jestli oni sami nechtěli jet, nebo jestli jim to zatrhl klub. Možná jsou zklamaní, že tu nemohou být.

Poprvé se na kempu sžíváte se svými asistenty. Jak se vám zatím jeví spolupráce?
Spolupráce bude jistě dobrá. Sám jsem si je vybral a ti kluci jsou perfektní. Jsou pracovně vytíženi. Hlavně Jirka s Pepou, kteří zároveň působí u špičkových ligových mužstev. Jsou v nejlepších letech.

Jaké budou vaše další kroky po skončení kempu?
Na 3. a 5. srpna máme připravené schůzky s hráči z NHL, kteří jsou ještě stále v Evropě. Chceme se hlavně poznat a říct jim program, protože se blíží mistrovství světa a zároveň i Světový pohár, na kterém budou hlavně právě zástupci NHL. Chceme znát jejich názor na případnou účast. Dále budeme sledovat jejich zápasy a další akce následuje v listopadu na Karjale.

Oslovíte i Jaromíra Jágra?
Chtěl bych si s ním samozřejmě promluvit. Nevím, jestli přijde už příští týden na ten sraz, ale určitě mu zavolám. Je to spíše otázka dalších měsíců.

Loni jste vedl slovenskou reprezentaci, letos jste u české. Poznáváte už nějaké rozdíly?
Ty srazy jsou všude stejné. Samozřejmě je to ale o kvalitě mužstva a kvalitě turnajů, které tady v Čechách jsou na vyšší úrovni, hraje se s těmi předními evropskými mužstvy. Stejně tak je vyšší kvalita hráčů.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Slavná sopranistka tvrdí, že s ní francouzská policie jednala jako se zločincem

Jihoafrická sopranistka Pretty Yende tvrdí, že s ní francouzští policisté při kontrole na letišti Charlese de Gaulla v Paříži zacházeli jako se zločincem. "Svlékli mě a prohledali, jako bych byla zločinec, a umístili mě do cely," tvrdí zpěvačka.

Ta podle policistů přicestovala v pondělí z Milána na jihoafrický pas, v němž neměla vízum. "Nebyl tam ani v jedné chvíli žádný incident," tvrdí policejní zdroj a popírá, že by se sopranistka kvůli letištní kontrole musela svléknout. Z místnosti, kde čekala na vyřízení případu, vyšla po hodině a půl s vízem, které jí povolovalo vstup na francouzské území, a barva její kůže nehrála žádnou roli, řekl zdroj z letiště agentuře AFP. "Pro lidi, jako jsem já, je policejní násilí skutečné," tvrdí naopak pěvkyně. Do Francie přiletěla proto, že zpívá Belliniho operu Náměsíčná v Théâtre des Champs-Élysées.

Zdroj: ČTK/AFP
před 8 minutami

Mezi Berounem a Královým Dvorem skončila rekonstrukce trati za 2,6 miliardy Kč

Mezi Berounem a Královým Dvorem skončila rekonstrukce železniční trati, díky níž tudy vlaky budou moci projíždět až stošedesátikilometrovou rychlostí. Zrychlí se tak cestování mezi Prahou a Plzní. Součástí akce byla i obnova berounského nádraží a stanice Králův Dvůr a modernizace zabezpečovacího zařízení. Náklady jsou přes 2,6 miliardy bez DPH, tři čtvrtiny pokryla dotace z Evropské unie.

Podle generálního ředitele Správy železnic Jiřího Svobody se zlepšil komfort pro cestující a vznikl i bezbariérový přístup na nástupiště v Berouně i Králově Dvoře. "Zvýšila se traťová rychlost na 160 kilometrů v hodině a zkrátily se jízdní doby. Myslím si, že se už skutečně jedná o koridorovou trať se vším všudy," řekl Svoboda při dnešním slavnostním ukončení prací. Poukázal na to, že nyní je hotová rekonstrukce celého třetího koridoru z Berouna až do Chebu, včetně průjezdu plzeňským uzlem.

Práce na 5,7 kilometru dlouhém úseku mezi Berounem a Královým Dvorem začaly v roce 2016. V první etapě stavbaři opravili osobní nádraží v Berouně. Součástí byla obnova kolejiště, vznikl nový podchod, nástupiště a přístřešky. Přístup na nástupiště pro handicapované zajišťují výtahy. Železniční stanice byla také vybavena informačním systémem pro slabozraké a nevidomé. Dělníci vyměnili technologická zařízení a obnovili kolejiště na seřaďovacím nádraží.

Zdroj: ČTK
před 24 minutami

Průměrný obrat regionálních obchodních center loni klesl o 25,5 procenta

Průměrný roční obrat regionálních obchodních center (OC), vyjma Prahy, loni po šesti letech růstu podle analýzy společnosti CBRE meziročně klesl o 25,5 procenta. Nejvíce byly v centrech zasažené gastronomické provozy, u kterých propad proti roku 2019 činil 36 procent. Návštěvnost regionálních OC se v uplynulém roce meziročně snížila o 29 procent, lidé ale v centrech více utráceli. Hodnota průměrného nákupního koše vzrostla o 5,7 procenta na 233 korun za jednu návštěvu. Vyplývá to z analýzy Shopping Centre Index, kterou letos podeváté připravila společnost CBRE.

Gastronomie byla v nákupních centrech podle CBRE nejdynamičtějším odvětvím posledních tří let, jež v minulosti zaznamenávalo dvouciferný růst. Prostor pro stravovací provozy se v centrech rozšiřoval. Podle vedoucího maloobchodního sektoru a oddělení správy OC v CBRE Tomáše Míčka byla gastronomie v minulém roce v důsledku protiepidemických opatření uzavřená zhruba 130 dní.

"Vloni sehrál rozhodující roli podíl, jaký měly na celkové ploše obchodních center ty obchody a služby, které mohly být i přes vládní omezení v provozu. Právě tito nájemci nakonec ovlivňovali celkovou návštěvnost centra i jeho ekonomické výsledky," řekl Míček.

Móda, která je na nákupní ploše typického regionálního centra (bez započítání Prahy) zastoupená nejvíce, když zaujímá 37 procent plochy, loni zaznamenala propad obratu o 34 procent, hned za ní byly doplňky s poklesem zhruba 32 procent. U těchto kategorií podle CBRE sehrála roli sezonnost. Prodejci kvůli zásobám neprodaných kolekcí neměli dostatek peněz na nákup nového zboží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy