4. 3. 2009 16:58
Jakub Klepiš vstřelil v prodloužení rozhodující gól
Jaromír Jágr byl opět středem pozornosti
Jaromír Jágr byl opět středem pozornosti | Foto: Jiří Šidliák, Avangard Omsk

Omsk - Hokejisté Avangardu Omsk otočili ve středu i díky gólům českých útočníků Jaromíra Jágra a Jakuba Klepiše sérii s favorizovanou Ufou a od postupu do čtvrtfinále KHL je dělí jen jedno vítězství.

Sibiřský celek dnes vyhrál první domácí duel 3:2 v prodloužení a vede 2:1 na zápasy. Sérii může senzačně ukončit ve čtvrtek v druhém duelu na svém ledě.

Ačkoli oba soupeře od sebe po základní části dělilo 51 bodů, ani jeden z dosavadních tří zápasů se nerozhodl v normální hrací době. V dnešním duelu měl dlouho navrch vítěz dlouhodobé soutěže Ufa, jenž vedl od 23. minuty díky gólu Medveděva.

Omsku, za který chytal stejně jako v prvním prohraném utkání Fomičev, se podařil obrat během minuty v závěru řádné hrací doby.

V 56. minutě Jágr v přesilovce bekhendovou dorážkou do odkryté branky vyrovnal a zaznamenal tak svůj první bod v sérii, minutu nato Popov otočil skóre ve prospěch Avangardu.

Domácí v následujících minutách dlouho odolávali tlaku týmu Salavat Julajev, těsně před třetí sirénou však kapitulovali. Při power play hostů prohrál Jágr souboj za svou brankou a Proškin osm sekund před koncem poslal zápas do prodloužení.

V jeho šesté minutě se prosadil hrdina minulého zápasu Jakub Klepiš, jenž v pondělí rozhodl o první omské výhře dvěma proměněnými nájezdy v rozstřelu.

Tentokrát bývalý slávistický útočník zajel středem do útočného pásma a v obklíčení soupeřících hráčů střelou švihem překvapil gólmana Jerjomenka.