Jágr poprvé v sezoně skóroval a pomohl Kladnu k bodu v Jihlavě

30. 1. 2021 20:29
Osmačtyřicetiletý Jaromír Jágr pomohl svým prvním gólem v devátém utkání v sezoně k zisku bodu na ledě Jihlavy při porážce 3:4 po samostatných nájezdech.
Jaromír Jágr
Jaromír Jágr | Foto: ČTK

Rytíři prohrávali už 0:3 a Jágr v 52. minutě v přesilové hře vyrovnal na 3:3. Dukla se díky úspěchu v 25. kole první ligy bodově dotáhla na vedoucí Vrchlabí, které prohrálo v Třebíči 2:5. Kladno kleslo ze třetího na páté místo právě ze Třebíč a Porubu, jež zdolala Přerov 5:3.

Druhý nejproduktivnější hráč historie NHL Jágr měl na kontě z osmi utkání jedinou asistenci z prvního duelu v sezoně proti Jihlavě (7:5) z 16. prosince. Kladno s ním v sestavě ale bodovalo ve všech utkáních a sedm z nich vyhrálo. I v Jihlavě dosáhlo alespoň na bod.

Jágr mohl udeřit už ve třetí minutě, kdy v úvodní přesilové hře trefil tyč. Naopak domácí na konci úvodní části početní výhodu zužitkovali a Tomáš Harkabus je dostal do vedení. Ve druhé třetině nejdříve zvýšil Vítězslav Brož a ve 32. minutě v přesilovce pěti proti třem zajistil Dukle tříbrankový náskok Filip Dundáček.

Kladno se nevzdalo, po 63 sekundách třetí třetiny v oslabení skóroval Nicolas Hlava a ve 43. minutě dostal Rytíře na kontakt Stěpan Zacharčuk. V čase 51:33 se dočkal Jágr, který se prosadil v početní výhodě ranou z levého kruhu po přihrávce Tomáše Plekance. Rozhodly až nájezdy, v nichž se prosadili jen domácí Jiří Fronk a Tomáš Harkabus.

Vrchlabí po šesti vítězstvích v řadě zastavila rozjetá Třebíč a vyhrála poosmé za sebou. Horácká Slavia v 16. minutě během 46 sekund získala díky David Michálkovi a Matěji Psotovi dvoubrankový náskok. Ještě v úvodním dějství sice snížil v přesilové hře David Chalupa, ale mezi 43. a 52. minutou hosté využili dvě početní výhody a Lukáš Nedvídek, Ladislav Bittner a opět Psota upravili už na 5:1. Výsledek ještě zkorigoval v početní výhodě Tomáš Linhart.

Po dvou porážkách zabrala Poruba, která zdolala Přerov 5:3. Se Zubry ale dvakrát prohrávala. Po 121 vteřinách dostal hosty do vedení Tomáš Dřímal, na což zareagoval v 17. minutě Marek Špaček a po 77 sekundách druhého dějství otočil stav v přesilové hře pěti proti třem Fin Markus Korkiakoski.

Ve prospěch Přerova ale otočil skóre v početních výhodách Vlastimil Dostálek a Josef Hrabal. Půl minuty před druhou pauzou vyrovnal Šimon Szathmáry, v 53. minutě zaznamenal dvou druhou branku v utkání a zároveň vítěznou Korkiakoski a výsledek dovršil 22 sekund před koncem v oslabení při power play do prázdné branky Jan Hudeček. Zubři neuspěli poprvé po sérii čtyř vítězství.

Výsledky: Slavia Praha - Vsetín 3:1 (0:1, 2:0, 1:0), Poruba - Přerov 5:3 (1:1, 2:2, 2:0), Ústí nad Labem - Kolín 3:4 po sam. nájezdech (0:1, 2:1, 1:1 - 0:0), Třebíč - Vrchlabí 5:2 (2:1, 0:0, 3:1), Benátky nad Jizerou - Kadaň 4:1 (1:0, 2:1, 1:0), Frýdek-Místek - Šumperk 6:3 (2:1, 2:1, 2:1), Prostějov - Sokolov 5:3 (2:2, 1:1, 2:0), Jihlava - Kladno 4:3 po sam. nájezdech (1:0, 2:0, 0:3 - 0:0).

1. Vrchlabí 25 15 2 1 7 98:58 50
2. Jihlava 24 13 4 3 4 91:57 50
3. Třebíč 24 15 1 2 6 78:58 49
4. Poruba 25 14 2 2 7 85:57 48
5. Kladno 23 13 2 5 3 83:61 48
6. Přerov 25 12 4 2 7 79:62 46
7. Prostějov 25 11 3 2 9 94:75 41
8. Slavia Praha 24 10 3 2 9 72:66 38