Jágr poosmé v řadě bodoval, Rangers ale padli

zh
3. 1. 2008 7:45
Dva body zaznamenali i Vrbata, Hlinka a F. Kaberle
Kapitán Rangers Jaromír Jágr byl hráči Calgary bedlivě střežen, přesto se dostal ke dvěma přihrávkám na gól. | Foto: Reuters

Calgary - Český útočník Jaromír Jágr zažívá povedenější část sezony. Od té doby, co 18. prosince přihrával na gól do sítě Pittsburghu, v každém zápase bodoval.

Ve středečním duelu na ledě Calgary protáhl svou šňůru na osm zápasů. Během nich zaznamenal již třináctý bod.

Jeho dvě přihrávky však tentokrát New Yorku Rangers nepomohly, tým po třech výhrách v řadě podlehl.

Ani obránci Jezdců nedokázali eliminovat hlavní zbraň Flames - kapitána Jaromeho Iginlu, jenž vstřelil dva góly.

Hosté stále jen snižovali, poprvé obránce Michal Rozsíval ve 37. minutě, když dával po kombinaci Jágra s Gomezem branku na 1:2. Další dvě trefy přidal newyorský klub až v samotném závěru. Utkání nakonec skončilo výhrou Calgary 4:3.

Útočník Petr Průcha vynechal již druhý zápas kvůli zraněnému zápěstí, a nemůže tak navázat na své střelecké probuzení.

Podobně naprázdno vyšly dvě asistence Jaroslava Hlinky, Colorado prohrálo doma s Phoenixem 2:5. O jeho porážku se zasadil i Radim Vrbata, rovněž dvoubodový - na vítězný třetí gól přihrál, čtvrtý sám dal.

Coloradské šance se rozpadly až v závěru. Tři minuty před koncem třetí třetiny byl stav ještě nerozhodný 2:2.

Dvě přihrávky zaznamenal také obránce Caroliny František Kaberle. Stačily pouze na bod za domácí prohru s Atlantou v prodloužení.

Výsledky:

New Jersey - Florida 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
Branky: 10. Langenbrunner, 14. Clarke, 44. Gionta - 28. Booth, 46. Bouwmeester

Carolina - Atlanta 4:5 PP (1:2, 0:1, 3:1 - 0:1)
Branky: 4.  Whitney, 49. Staal (František Kaberle), 50. Ladd, 56. Cole (František Kaberle) - 4. Kozlov, 13. Kovalčuk, 35. Recchi, 55. Holík, 65. Hossa

Detroit - Dallas 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Branky: 13. Cleary, 28. Franzen, 45. Drake, 54. Dacjuk - 54. Eriksson

St.Louis - Edmonton 2:3 PP (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 5. Perron, 52. Backes - 46. a 65. Penner, 21. Gilbert

Colorado - Phoenix 2:5 (1:2, 1:0, 0:3)
Branky: 18. a 29. Svatoš (na obě Hlinka) - 14., 15. a 60. Reinprecht, 57. Doan (Vrbata), 60. Vrbata

Calgary - NY Rangers 4:3 (1:0, 1:1, 2:2)
Branky: 26. a 47. Iginla, 2. Aucoin, 58. Huselius - 37. Rozsíval (Jágr), 56. Dubinsky, 60. Shanahan (Jágr)

Anaheim - Columbus 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Branky: 4. Getzlaf, 40. Pronger - 16. Murray