Jágr po narozeninách ožil. Připsal si dva body a Kladno vede tabulku

Aktualizováno 20. 2. 2021 21:47
Hokejový útočník Jaromír Jágr si i ve druhém utkání po pondělních 49. narozeninách připsal dva body a pomohl gólem a asistencí Kladnu k vítězství v Benátkách nad Jizerou 6:3. Díky tomu se Rytíři při porážce Vrchlabí v Ústí nad Labem 0:3 posunuli do čela tabulky první ligy. Vrchlabí kleslo až na čtvrtou pozici za Přerov, který vyhrál hanácké derby v Prostějově 5:3, a Jihlavu. Ta doma rozdrtila Lito
Jaromír Jágr
Jaromír Jágr | Foto: ČTK

Kladno venku uspělo po třech porážkách a připsalo si sedmou výhru z posledních deseti duelů. V Benátkách v zápase 29. kola vedlo ve 13. minutě už 3:0. V čase 2:45 otevřel skóre Jágr, který se dostal před brankáře Daniela Krále a bekhendem skóroval. Pro třetího nejlepšího střelce historie NHL to byl v 15. utkání sezony druhý gól a ukončil pětizápasový gólový půst.

Jágr byl i u druhé branky svého týmu. Vrátil puk na modrou čáru Ondřeji Miklišovi, který jej posunul na Zacharyho Fryeho a americký bek upravil na 2:0. Jágr, jenž ve středu při výhře nad Prostějovem 4:2 zaznamenal dvě přihrávky, si tak polepšil v sezoně na sedm bodů za dvě trefy a pět asistencí.

Tříbrankový náskok zařídil Vítězslav Bílek. Na začátku druhé části sice snížil v přesilové hře Vojtěch Jiruš, ale potom se prosadili třikrát hosté. Početní výhodu využil Marek Račuk a do konce druhé části zvýraznili kladenské vedení na 6:1 Rostislav Marosz a Mikliš. Za domácí, kteří potřetí za sebou nebodovali, snížili Daniel Svoboda a Jan Štibingr.

Vrchlabí potřetí v řadě prohrálo venku a byla to jeho teprve třetí porážka z uplynulých jedenácti utkání. Ústecký Slovan naopak v boji o udržení v první dvanáctce pro účast v play off po středeční prohře na ledě předposledního Šumperka zaznamenal čtvrté vítězství v posledních pěti utkání. Třináctým Benátkám nad Jizerou unikl na rozdíl čtyř bodů.

Ústí nad Labem dostal do vedení v polovině první třetiny Jiří Severa a ve třetí třetině pojistili výsledek Aleš Furch a Dominik Sklenář. Gólman Petr Hamalčík udržel díky 29 zákrokům první čisté konto v sezoně a zároveň v prvoligové kariéře.

Přerov oslavil páté vítězství za sebou a poskočil na druhu pozici. V Prostějově po první třetině vedl 3:0 díky brankám Vlastimila Dostálka, Radka Čípa a Jakuba Svobody, který využil přesilovou hru. Ve 23. minutě zařídil Zubrům už čtyřbrankový náskok Stanislav Svozil, ale Jestřábi se nevzdali.

Nejdříve využil početní výhodu Lukáš Žálčík a do konce druhé části zkorigovali na jednogólový rozdíl Tomáš Drtil a Petr Mrázek. Po 79 sekundách třetí třetiny ale upravil na 5:3 Jan Süss a Prostějov už odpovědět nedokázal.

Sérii tří porážek ukončila rázně Jihlava a Litoměřice nejenže přišly na Vysočině o šňůru šesti výher, ale utrpěly debakl. V úvodním dějství jej načali Tomáš Havránek s Danielem Kolářem, který využil přesilku. V druhé části se trefil Jan Strejček a Matěj Zadražil a v poslední dvakrát Josef Skořepa, který první gól dal ve vlastním oslabení. Ruský gólman Maxim Žukov při třetím startu za Duklu udržel díky 30 zákrokům poprvé nulu.

Na 14. místo se posunul díky třetí výhře z posledních čtyř zápasů Havířov, Porubu zdolal 2:1 v prodloužení. V čase 63:46 rozhodl Jakub Mrva. Havířov se dostal o skóre před nováčka z Kolína, který podlehl v Sokolově 1:4. Oba celky ztrácejí na pozice pro předkolo sedm bodů.

Ve čtvrtém utkání pod trenérem Romanem Stantienem poprvé neuspěl Vsetín. Ve Frýdku-Místku prohrál 2:3. Po čtyřech porážkách naopak zabrala Třebíč, doma zdolala Šumperk 5:1. Po sérii čtyř proher zvítězila podruhé za sebou Slavia, která vyhrála na ledě poslední Kadaně 2:1.

První hokejová Chance liga:

Dohrávka 2. kola:

Kadaň - Slavia Praha 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Branky: 5. Bačo - 9. T. Pšenička, 32. P. Kafka. Rozhodčí: Grech, Zavřel - Podrazil, J. Dědek. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Bez diváků.

Dohrávka 7. kola:

Třebíč - Šumperk 5:1 (1:1, 3:0, 1:0)

Branky: 35. a 46. Bittner, 6. M. Hrubec, 21. Šťovíček, 27. Nedbal - 10. J. Baláž. Rozhodčí: Koziol, Cabák - O. Polák, Otáhal. Vyloučení: 2:6. Využití: 2:0. Bez diváků.

Dohrávka 10. kola:

Havířov - Poruba 2:1 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)

Branky: 32. O. Procházka z trestného střílení, 64. Mrva - 29. Korkiakoski. Rozhodčí: M. Dědek, Šudoma - Hanzlík, Měkýš. Vyloučení: 4:4, navíc T. Voráček (Poruba) 10 min. a do konce utkání. Bez využití. Bez diváků.

29. kolo:

Benátky nad Jizerou - Kladno 3:6 (0:3, 1:3, 2:0)

Branky: 23. Jiruš, 43. D. Svoboda, 54. Štibingr - 3. Jágr, 11. Frye, 13. V. Bílek, 27. Račuk, 37. Marosz, 40. Mikliš. Rozhodčí: Bejček, Petružálek - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Bez diváků.

Ústí nad Labem - Vrchlabí 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Branky: 10. Severa, 53. A. Furch, 59. D. Sklenář. Rozhodčí: Valenta, Hucl - Tvrdík, Sedláček. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Bez diváků.

Sokolov - Kolín 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Branky: 16. Kadeřávek, 31. D. Tůma, 43. Vracovský, 52. P. Hašek - 57. Šafránek. Rozhodčí: Zubzanda, Micka - Belko, Flegl. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. Bez diváků.

Frýdek-Místek - Vsetín 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Branky: 12. Peterek, 40. D. Kindl, 48. Macháček - 6. Roman Vlach, 48. L. Bednář. Rozhodčí: R. Čech, Skopal - Bartek, Hranoš. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:1. Bez diváků.

Prostějov - Přerov 3:5 (0:3, 3:1, 0:1)

Branky: 25. Žálčík, 30. Drtil, 38. P. Mrázek - 9. Dostálek, 17. Číp, 20. Jakub Svoboda, 23. S. Svozil, 42. Süss. Rozhodčí: Pilný, J. Doležal - J. Novák, Blažek. Vyloučení: 5:6, navíc Macuch (Přerov) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Bez diváků.

Jihlava - Litoměřice 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)

Branky: 54. a 56. Skořepa, 15. T. Havránek, 20. D. Kolář, 21. Strejček, 34. M. Zadražil. Rozhodčí: Barek, Marek - Zídek, Bohuněk. Vyloučení: 9:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Bez diváků.

1. Kladno 29 16 3 5 5 104:75 59
2. Přerov 30 14 7 2 7 101:76 58
3. Jihlava 29 14 5 4 6 107:69 56
4. Vrchlabí 29 17 2 1 9 105:68 56
5. Třebíč 29 16 1 4 8 90:73 54
6. Poruba 29 15 2 3 9 93:71 52
7. Prostějov 29 13 3 2 11 109:88 47
8. Litoměřice 29 12 4 3 10 103:97 47