Jágr podruhé za sebou nebodoval, Kladno přesto vyhrálo na Slavii v prodloužení

14. 2. 2018 20:32
Kladno po dvou zápasech bez bodu zvítězilo ve 49. kole první hokejové ligy 2:1 v prodloužení nad Slávií.
Jaromír Jágr
Jaromír Jágr | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Jaromír Jágr vyšel ve svém čtvrtém utkání v první hokejové lize od návratu z NHL podruhé za sebou bodově naprázdno. Kladno přesto po dvou zápasech bez bodu zvítězilo ve 49. kole 2:1 v prodloužení na ledě pražské Slavie.

Jágra den před 46. narozeninami přivítal na ledové ploše aplaus čtyř tisícovek diváků v beznadějně vyprodaném hledišti stadionu v Edenu. Na pravém křídle prvního útoku dřel, vypomáhal i v obraně a při nepříznivém vývoji se snažil čím dále více protlačit do koncovky.

Celkem si Jágr připsal tři střely na branku, jeho přítomnost na ledě byla pokaždé znát, prosadit se ale nedokázal. Teprve jednadvacetiletý brankář Slavie Dominik Frodl - podle statistik jeden z nejlepších gólmanů soutěže - byl proti. Zásadní minisouboje s legendou vyhrál 2:0.

Jágr měl velkou příležitost hned v úvodu, jenže Frodl se slavného jména nezalekl. Ve 35. minutě pak olympijský vítěz z Nagana předvedl své umění. Protáhl se do zakončení, pohrál si i s Frodlem, ale při pokusu o zakončení mu kotouč v obrovské příležitosti sklouzl z hole.

Místo, aby slavil vyrovnání na 1:1 a svou první branku od odchodu z Calgary, jen párkrát od plic zklamaně zaklel. Náladu mu zlepšili spoluhráči, především autor dvou branek Petr Hořava, který se postaral o obrat, když trefil v čase 61:07 šťastně výhru v prodloužení.

Rytíři od ofenzivní pětibrankové smršti ve třetí třetině duelu s Benátkami nad Jizerou vstřelili v každém dalším utkání v základní hrací doby s Jágrem v sestavě pouze jedinou branku.

49. kolo první hokejové ligy:

Slavia Praha - Kladno 1:2 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)

Branky: 8. Z. Doležal - 56. a 62. P. Hořava. Rozhodčí: Barek, Wagner - Hejl, Podrazil. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 4000 (vyprodáno).