Jágr: Petra hokeji rozumí víc než já, protože má hokejistu

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
23. 12. 2014 7:00
I když se jemu, ani hokejistům New Jersey v poslední době vůbec nedaří, je Jaromír Jágr alespoň rád za svou kamarádku Petru Kvitovou, která byla v pondělí podruhé v kariéře vyhlášena Sportovcem roku.
Jaromír Jágr přiznal, že poprosí Petru Kvitovou o radu, aby se mu zase dařilo.
Jaromír Jágr přiznal, že poprosí Petru Kvitovou o radu, aby se mu zase dařilo. | Foto: Tomáš Liška

Praha - I když se jemu, ani hokejistům New Jersey Devils v NHL v poslední době vůbec nedaří, je Jaromír Jágr alespoň rád za svou kamarádku Petru Kvitovou, která byla v pondělí podruhé v kariéře vyhlášena Sportovcem roku

V telefonním rozhovoru novinářům přiznal, že si od ní nechá poradit, protože i hokeji prý rozumí víc než on. Poukázal tak na fakt, že přítelem Kvitové je od léta hokejista prvoligového Prostějova Radek Meidl.

"Asi si nechám od Petry poradit, jak mám hrát. Ona teď navíc hokeji rozumí víc než já, ví o něm úplně všechno, protože chodí s hokejistou. Konečně si vybrala správnýho chlapa," smál se dvaačtyřicetiletý hokejista.

Napíšete stejně jako před třemi lety Petře gratulaci k tomu, že byla opět zvolena Sportovcem roku?
Teď už je to zbytečné, ona už ví, jak má vyhrávat. SMS s gratulací jí proto psát ani nebudu, teď je naopak čas to otočit a čekám na esemesku od Petry, abych se rozjel. Potřebuju od ní prostě nastartovat (smích). Všichni sportovci vědí, jak je to frustrující. Doufám, že se to otočí.

Vy sám jste se v roce 2005 stal posledním mužským vítězem této ankety. Jak ženskou nadvládu nad českým sportem vnímáte?
Já Sportovec roku asi už nikdy nebudu, Honza Železný (ambasador České sportovní) už taky ne. Jsem proto rád, že to vyhrál někdo z týmu pana Černoška (Miroslava, majitele České sportovní). Petře fandím, stejně jako ostatním českým holkám, protože se mi tenis líbí a rád se na něj chodím dívat.

Půjdete se stejně jako loni podívat v květnu na Spartu, kde bude opět hrát například i Lucie Šafářová?
Když budu v Česku a nebudu muset sbírat míčky, rád se v květnu přijdu na Spartu zase podívat. 

Stihl jste vůbec sledovat finálový zápas českých tenistek ve Fed Cupu proti Německu?
Holky jsem ve finále Fed Cupu samozřejmě sledoval a nebylo pro mě žádné překvapení, že vyhrály. Děvčata jsou nejlepší na světě, v současné době nemají žádnou konkurenci. 

Pojďme k vám. Jaké to je, překonávat každým zápasem nějaký historický milník, když se vašemu týmu v posledních zápasech vůbec nedaří?
Na jednu stranu je to příjemná věc, ale zajímá mě kolektivní výkon a zábava ze hry. V poslední době ji na naší hře moc nenacházíme a je frustrující jít zápas od zápasu a pořád prohrávat.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Egypťan Bahader je v téměř 75 letech fotbalovým rekordmanem

Egypťan Ezzeldin Bahader byl krátce před 75. narozeninami zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší profesionální fotbalista na světě. Podle agentury Reuters získal tento primát po sobotním zápase v egyptské třetí lize, v níž podruhé nastoupil za tým 6th October a znovu odehrál celých 90 minut.

První duel zvládl Bahader v březnu, kdy dokonce skóroval z penalty, a pak na potřebný další start čekal déle, než myslel, protože sportovní svět zastavila pandemie koronaviru. O rekord dědeček šesti vnoučat nyní připravil Izraelce Isaaka Hayika. Ten ještě loni hrál ve věku 73 let, a to jako brankář. Hadaderovi bude pětasedmdesát let 3. listopadu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy