Jágr: Petra hokeji rozumí víc než já, protože má hokejistu

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
23. 12. 2014 7:00
I když se jemu, ani hokejistům New Jersey v poslední době vůbec nedaří, je Jaromír Jágr alespoň rád za svou kamarádku Petru Kvitovou, která byla v pondělí podruhé v kariéře vyhlášena Sportovcem roku.
Jaromír Jágr přiznal, že poprosí Petru Kvitovou o radu, aby se mu zase dařilo.
Jaromír Jágr přiznal, že poprosí Petru Kvitovou o radu, aby se mu zase dařilo. | Foto: Tomáš Liška

Praha - I když se jemu, ani hokejistům New Jersey Devils v NHL v poslední době vůbec nedaří, je Jaromír Jágr alespoň rád za svou kamarádku Petru Kvitovou, která byla v pondělí podruhé v kariéře vyhlášena Sportovcem roku

V telefonním rozhovoru novinářům přiznal, že si od ní nechá poradit, protože i hokeji prý rozumí víc než on. Poukázal tak na fakt, že přítelem Kvitové je od léta hokejista prvoligového Prostějova Radek Meidl.

"Asi si nechám od Petry poradit, jak mám hrát. Ona teď navíc hokeji rozumí víc než já, ví o něm úplně všechno, protože chodí s hokejistou. Konečně si vybrala správnýho chlapa," smál se dvaačtyřicetiletý hokejista.

Napíšete stejně jako před třemi lety Petře gratulaci k tomu, že byla opět zvolena Sportovcem roku?
Teď už je to zbytečné, ona už ví, jak má vyhrávat. SMS s gratulací jí proto psát ani nebudu, teď je naopak čas to otočit a čekám na esemesku od Petry, abych se rozjel. Potřebuju od ní prostě nastartovat (smích). Všichni sportovci vědí, jak je to frustrující. Doufám, že se to otočí.

Vy sám jste se v roce 2005 stal posledním mužským vítězem této ankety. Jak ženskou nadvládu nad českým sportem vnímáte?
Já Sportovec roku asi už nikdy nebudu, Honza Železný (ambasador České sportovní) už taky ne. Jsem proto rád, že to vyhrál někdo z týmu pana Černoška (Miroslava, majitele České sportovní). Petře fandím, stejně jako ostatním českým holkám, protože se mi tenis líbí a rád se na něj chodím dívat.

Půjdete se stejně jako loni podívat v květnu na Spartu, kde bude opět hrát například i Lucie Šafářová?
Když budu v Česku a nebudu muset sbírat míčky, rád se v květnu přijdu na Spartu zase podívat. 

Stihl jste vůbec sledovat finálový zápas českých tenistek ve Fed Cupu proti Německu?
Holky jsem ve finále Fed Cupu samozřejmě sledoval a nebylo pro mě žádné překvapení, že vyhrály. Děvčata jsou nejlepší na světě, v současné době nemají žádnou konkurenci. 

Pojďme k vám. Jaké to je, překonávat každým zápasem nějaký historický milník, když se vašemu týmu v posledních zápasech vůbec nedaří?
Na jednu stranu je to příjemná věc, ale zajímá mě kolektivní výkon a zábava ze hry. V poslední době ji na naší hře moc nenacházíme a je frustrující jít zápas od zápasu a pořád prohrávat.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Fotbalisty Watfordu povede Pearson, bude třetím koučem v sezoně

Fotbalisty Watfordu povede ve zbytku sezony trenér Nigel Pearson, který se poslední celek tabulky pokusí zachránit v anglické lize. Na lavičce nahradí odvolaného španělského kouče Quiqueho Sáncheze Florese.

Šestapadesátiletý Pearson, bývalý trenér Leicesteru, bude už třetím koučem Watfordu v tomto ročníku. Mužstvo vstoupilo do ligy pod vedením Javiho Gracii, ten ale ve funkci vydržel jen do začátku září. Flores byl po špatných výsledcích odvolán v neděli.

Watford z patnácti ligových zápasů vyhrál jen jeden. Od udržení ho v současné době dělí sedm bodů.

Zdroj: ČTK
před 51 minutami

Švýcar Odermatt slaví v super-G v Beaver Creeku první výhru v SP

Švýcarský lyžař Marco Odermatt vyhrál superobří slalom v americkém Beaver Creeku a připsal si premiérové vítězství v seriálu Světového poháru. Druhého Nora Aleksandera Aamodta Kildeho porazil o desetinu sekundy. Vítěz úvodního super-G z Lake Louise, olympijský šampion Matthias Mayer z Rakouska, byl o další čtyři setiny třetí a upevnil si vedení v celkovém hodnocení SP.

Dvaadvacetiletý Odermatt se na trať spustil s číslem dvě a byl první, kdo dojel až do cíle. Jeho čas pak už nikdo nepřekonal. Všestranný Švýcar, jenž na loňském mistrovství světa juniorů získal pět zlatých medailí, tak potvrdil svůj talent i mezi elitou. Jeho dosavadním maximem v SP bylo druhé místo z obřího slalomu v Soldeu z minulé sezony.

"Bylo to na hraně, víc už bych přitlačit nemohl. Ale v super-G můžete být rychlý jedině tak, že pojedete na hraně. S číslem dvě to taky jinak nejde. Neměl jsem žádné informace, měl jsem v hlavě jen ideální linii a té jsem se držel," řekl.

V sobotu čeká lyžaře v Coloradu sjezd, v neděli je na programu obří slalom.

Další zprávy