Jágr nedal nájezd, Rangers prohráli

rav
21. 10. 2007 8:32
Domink Hašek opět slavil výhru Detroitu
Floridský brankář Tomáš Vokoun (vpravo) chytá puk, za ním projíždí Patrick Eaves z Ottawy. | Foto: Reuters

New York - Hokejisté New Yorku Rangers vyšli v sobotním večerním zápase NHL naprázdno střelecky, odvezli si však aspoň bod.

Na ledě Bostonu se neuchytila žádná z jejich 26 střel a neuspěli ani v následných nájezdech.

Do poslední série nastoupil za hosty Jaromír Jágr. A protože jeho střela zápěstím byla neúspěšná a Phil Kessel se na druhé straně trefil, vyhráli Bruins 1:0.

Jágr se vedle neproměněného nájezdu zapsal do statistik zápasu celkem šesti trestnými minutami a dvěma střelami.

Naopak spokojený mohl z Phoenixu odjíždět gólman Dominik Hašek. Jeho 21 úspěšných zákroků spolu s pěti góly spoluhráčů znamenalo triumf Detroitu 5:2. Jako první se na ledě týmu trénovaném Waynem Gretzkym trefil Jiří Hudler.

Při kanonádě Tampy Bay se dvakrát do střelecké listiny zapsal Václav Prospal, jeho barvy zdolaly Atlantu 6:2.

Toronto také zásluhou Tomáše Kaberleho vedlo nad Chicagem už 3:1. Pak se však soupeři zvedli a třemi góly během šesti minut otočili zápas na svoji stranu. Jedním ze střelců důležitých branek byl Robert Lang.

Na rozdíl od Haška nemohl v sobotu slavit Tomáš Vokoun. Gólman Floridy čelil 47 střelám a celkem čtyři puky skončily za jeho zády.

Boston - New York Rangers 1:0 po s.n. (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branka:
65. Kessel

Toronto - Chicago 4:6 (2:1, 1:0, 1:5)
8. a 24. Sundin, 18. T. Kaberle, 58. Kilger - 5. Williams, 42. Zjuzin, 42. Keith, 48. Lang, 52. Sharp, 60. Ruutu

Montreal - Buffalo 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)
25. Gaustad, 25. Roy - 53. a 60. Higgins, 3. Smolinski, 28. Chipchura.

Ottawa - Florida 4:1 (0:0. 2:1, 2:0)
23. Fisher, 23. Donovan, 43. Schubert, 52. Alfredsson - 26. Zedník.
Tomáš Vokoun (Florida) odchytal 59:51 minuty, šlo na něj 47 střel a inkasoval 4 góly.

New York Islanders - New Jersey 4:3 v prodl. (0:1, 3:0, 0:2 - 1:0)
24. Vašíček, 26. Šatan, 33. Comrie, 65. Guerin - 1. Parise, 53. Pandolfo, 53. Gionta

Philadelphia - Carolina 3:2 v prodl. (1:1. 0:1. 1:0 - 1:0)
6. a 61. Gagne, 42. Richards - 6. Staal, 38. Williams.

Washington - Pittsburgh 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
14. Pothier - 34. Staal, 38. Whitney.

Tampa Bay - Atlanta 6:2 (2:1, 3:0, 1:1)
6. a 48. Prospal, 19. Gratton, 26. Lecavalier, 39. St. Louis, 39. Darche - 15. Kovalčuk, 48. Sterling.

Dallas - Anaheim 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
3. Morrov, 28. Ribeiro, 31. Lehtinen - 39. Pronger.

St. Louis - Minnesota 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
40. Wagner - 33. Demitra, 40. Belanger, 52. Burns.

Phoenix - Detroit 2:5 (2:1, 0:2, 0:2)
13. Reinprecht, 18. Morris - 32. a 40. Maltby, 5. Hudler, 45. Lebda, 55. Zetteberg.
Domink Hašek (Detroit) odchytal 59:46 minuty, šlo na něj 21 střel a inkasoval 2 góly.

Calgary - Edmonton 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
2. Huselius, 30. Iginla, 56. Phaneuf, 59. Aucoin - 14. Gagner.

San Jose - Nashville 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)