Jágr neboduje, ale Rytíři vítězí. S legendou v sestavě vyřídili i Slavii

23. 1. 2021 17:27
Hokejisté Kladna vyhráli ve 23. kole první ligy v Praze nad Slavií 3:0 a připsali si čtvrtou výhru z posledních pěti zápasů. V sestavě Rytířů opět nechyběl hrající majitel Jaromír Jágr, ale už v šestém zápase za sebou nebodoval.
Jaromír Jágr
Jaromír Jágr | Foto: ČTK

Osmačtyřicetiletý Jágr sehrál v této sezoně sedm utkání a má na kontě jedinou asistenci. Rytíři s ním v sestavě ale šestkrát naplno bodovali a jednou prohráli po samostatných nájezdech. Proti Slavii se druhý nejproduktivnější hráč historie NHL posunul do první formace k Tomáši Plekancovi a Antonínu Melkovi.

Právě Melka v deváté minutě otevřel skóre a ve třetí třetině pojistili výsledek Nicolas Hlava a obránce Jakub Suchánek. Brankář Adam Brízgala udržel poprvé v sezoně čisté konto. Slavia prohrála čtvrtý z posledních pěti zápasů a ve třetím utkání pod dočasným vedením sportovního manažera Jiřího Vebera v roli hlavního trenéra a Pavla Kolaříka na pozici asistenta poprvé nebodovala.