Jágr: Nejsem kaskadér, Patera by dostal jen směšný plat

Sport Sport
13. 5. 2014 11:38
Senzační odchod Pavla Patery z Kladna do Olomouce má podle majitele klubu Jaromír Jágra ekonomické pozadí.
Ještě v době výluky si zahráli Patera s Jágrem v jednom útoku. Teď už se jejich cesty rozešly.
Ještě v době výluky si zahráli Patera s Jágrem v jednom útoku. Teď už se jejich cesty rozešly. | Foto: CPA - Eduard Erben

Minsk - Za vším, tedy i za odchodem Pavla Patery z Kladna do Olomouce, jsou peníze. Právě ekonomickými důvody totiž zdůvodnil překvapivý transfer naganského šampiona majitel nyní prvoligových Rytířů Jaromír Jágr.

„Několika hokejistům u nás pokračuje smlouva a ještě není naplněný rozpočet. Nejsme kaskadéři, abychom podepisovali takového hráče (Pavla Pateru) po sestupu do první ligy. Chápu, kolik v Kladně odehrál sezon a vím, že zase nasbíral nejvíc bodů. Jenže to, co jsme mu mohli v tuto chvíli nabídnout, se nám zdálo relativně směšné,“ prohlásil Jágr pro klubový web

„Ještě si zahraje extraligu a trochu mě může těšit, že bude hrát u Jirky Dopity (většinového majitele HC Olomouc), který je můj velký kamarád,“ dodal Jágr na adresu svých bývalých spoluhráčů ze zlatého olympijského týmu.

Kladno shání peníze kde se dá

Faktem je, že kladenský hokej má se získáváním peněz problémy dlouhodobě. A to ještě slavná osmašedesátka přitáhla do klubové kasy peníze od Sazky a Agrofertu, kterým za milionovou podporu pro Rytíře hrála v reklamách.

To ovšem bylo ještě v době, kdy Kladno hrálo extraligu. Nyní, po pádu do 1. ligy, bude shánění sponzorů ještě těžší.

„Mít partnery je daleko těžší, shánět peníze na chod klubu v současné době není žádná legrace a bez významné podpory města nemůžeme fungovat vůbec. Díky Bohu za ní,“ uvedl Jágr.

„Lidé, kteří jen a jen kritizují, si musí uvědomit, že sport je také spojený s byznysem. My třeba za vstupenky vybrali mizivé procento peněz, v tomto se nemůžeme srovnávat s ostatními kluby. Může se namítnout, že za nízkými návštěvami stojí špatné výsledky. Ale diváci nám tolik nechodili ani při výluce NHL a to jsme měli hodně kvalitní mužstvo. Všude jinde bylo vyprodáno,“ dodal dvaačtyřicetiletý hokejista, který bude i příští sezonu hrát v New Jersey.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Lyžař Švancer je třetím nejlepším mladým sportovcem Evropy

Šestnáctiletý akrobatický lyžař Matěj Švancer skončil třetí v zimní části ankety o nejlepšího mladého sportovce Evropy, kterou pořádá Evropský olympijský výbor. Cenu Piotra Nurowského získala italská biatlonistka Linda Zingerleová. Před Švancerem se umístila ještě rakouská sdruženářka Lisa-Marie Hirnerová.

"Moc si toho vážím. Beru to jako odměnu za všechno, co se mi povedlo minulou sezonu. Chtěl bych poděkovat českému i rakouskému týmu a všem, kteří se na mých výsledcích a přípravě podílejí. Zároveň je to pro mě velká motivace do budoucna. Budu se snažit ukázat, že to je zasloužené ocenění, v této sezoně k tomu bude snad dost příležitostí," uvedl Švancer v tiskové zprávě lyžařského svazu.

před 1 hodinou

Policisté na jihu Moravy zadržela dalších 12 migrantů v dodávce

Cizinecká policie v Jihomoravském kraji zadržela na dálnicích dalších 12 běženců, čtyři Syřany a osm Afghánců. Policie to v pátek uvedla na svém twitteru. Běženců zajištěných na jihu Moravy v poslední době přibývá.

Asi tři desítky policistů na akci kontrolovali nákladní vozy, dodávky i autobusy ve čtvrtek, spolu s celníky zkontrolovali přes 400 vozů. Zjistili 12 cizích státních příslušníků, kteří jsou podezřelí z toho, že na české území vstoupili neoprávněně. Na D1 u Ostrovačic kontrolovali dodávku, kterou řídil Syřan s povoleným pobytem v Německu. V dodávce ale byli další čtyři Syřané. Na D2 pak kontrolovali kamion, kdy detektor tlukotu srdce uvnitř odhalil přítomnost lidí. Šlo o osm Afghánců.

"V současnosti ve všech případech probíhá prověřování, jehož úkolem je zjistit okolnosti, za jakých se osoby do vozidel dostaly a jaká byla skutečná úloha jejich řidičů," uvedli policisté.

Zdroj: ČTK
Další zprávy