Vzpruha pro mládež. Jágr v Rusku domluvil spolupráci Omsku a Kladna

ČTK ČTK
24. 11. 2020 17:24
Akademie hokejového Kladna by mohla úzce spolupracovat s akademií ruského Omsku. Možnosti kooperace domlouval na své návštěvě Ruska majitel kladenského klubu Jaromír Jágr, který v Avangardu strávil během bohaté kariéry téměř čtyři sezony.
Jaromír Jágr v zápase 52. kola extraligy Litvínov - Kladno
Jaromír Jágr v zápase 52. kola extraligy Litvínov - Kladno | Foto: Tomáš Liška

Stále aktivní hokejový velikán Jágr zamířil do Ruska, když vyslyšel pozvání Omsku na oslavy 70. výročí klubu. Ty však proběhly v Moskvě, kam se Avangard dočasně přesunul během rekonstrukce své haly na Sibiři.

"Byl jsem šťastný, když jsem se dozvěděl o výročí Avangardu, to už je pořádná historie. Působení v Omsku bylo jedním z nejlepších období mé kariéry. Pamatuji si, jak se mi po té sezoně zmařené výlukou ani nechtělo zpět do NHL. Pak jsem se ale na tři roky vrátil," uvedl Jágr.

"Prodiskutovali jsme možnosti spolupráci mezi hokejovou akademií Avangardu a akademií Jaromírova klubu. Velmi ocenil metodiku, s kterou v Omsku pracujeme," uvedl v tiskové zprávě účastníka Kontinentální ligy předseda představenstva ruského klubu Alexandr Krylov.

"Věřím, že nás tam bude moct navštívit. Dohodli jsme se rovněž na spolupráci při rozvoji mladých hráčů a trenérů naší akademie. Také jsme probrali možnost Jágrovy návštěvy v Omsku u příležitosti znovuotevření arény v roce 2022," doplnil Krylov.

Osmačtyřicetiletý Jágr, který oblékal dres Omsku během výluky v NHL během sezony 2004/05 a pak se vrátil ještě na další tři ročníky v letech 2008 až 2011, se v rozhovoru vyjádřil k různým tématům. A to včetně svého dalšího působení v dresu kladenských Rytířů.

Přiznal, že jeho odhodlání pomoci tradičnímu klubu zpátky mezi elitu po sestupu v minulé sezoně hodně komplikuje přetrvávající nejistota a boj s pandemií koronaviru.

"Tahle sezona rozhodně není jako ty ostatní. Člověk absolutně neví, co ho čeká příští den. A to mi bere hrozně moc energie. I když hokej pořád miluju, netrénuju tak, jak bych měl. Občas i proto, že kvůli pandemii je všechno zavřené," vysvětlil Jágr.

Zatímco v minulém extraligovém ročníku zasáhl do 38 utkání a zaznamenal 29 bodů za 15 gólů a 14 asistencí, v této sezoně ještě nenastoupil. I kvůli přerušení druhé nejvyšší soutěže z důvodu vládních opatření spojených s pandemií má ale Kladno dosud odehráno jen osm zápasů.

Legendární útočník ujistil, že počítá s návratem na led. "Pořád chci hrát ještě tuto sezonu a být připravený na play off. Moje Kladno je teď ve druhé lize, ale chtěli bychom ho mít zase v té první. Já však chci být hráčem, který týmu pomůže. Já teď ale ten pocit nemám, že bych mohl nějak výrazně pomoct," prohlásil Jágr.

Potvrdil i svůj úmysl vydržet v roli aktivního hráče až do doby, kdy bude možné uspořádat akci Winter Classic pod širým nebem ve Špindlerově Mlýně. Podle původních plánů se mělo hrát za necelé tři týdny před polovinou prosince, akce však byla s ohledem na události posledních měsíců a koronavirovou krizi odložena.

"Slíbil jsem, že tam budu hrát. I když hokej miluju, už nemám ten stejný drajv. Ale to se může velmi rychle změnit. Každý člověk na světě potřebuje motivaci. A já ji hledám pro každý den. Věřím, že s novou porcí odhodlání bude zpátky i ten správný drajv, přestože hokej je každým rokem těžší a náročnější a pro mě je těžší a těžší trénovat. Tohle ale ještě není moje poslední sezona," ujistil Jágr.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Britský on-line prodejce oblečení Boohoo koupil Debenhams

Britský on-line prodejce oblečení Boohoo koupil za 55 milionů liber zkrachovalý maloobchodní řetězec Debenhams. Zaměstnance ale nechce, ohroženo je tak 12 000 pracovních míst.

Zdroj: ČTK
před 27 minutami

Veterináři na Táborsku prověří kvůli ptačí chřipce chovy drůbeže

Veterináři dnes zkontrolují drobné chovy drůbeže v Dlouhé Lhotě na Táborsku, kde se minulý týden prokázal výskyt ptačí chřipky. Zkontrolují i tři velké komerční chovy v okruhu deseti kilometrů od obce. Prověřují také několik úhynů volně žijících ptáků v kraji, řekl v pondělí za Státní veterinární správu Petr Majer. O situaci v pondělí jednal i krizový štáb kraje, jak řekla Hana Brožková z kanceláře hejtmana.

Veterináři vytvoří soupis komerčních chovů v pásmu deseti kilometrů kolem místa nálezu, zkontrolují i komerční chovy. O víkendu dostaly podniky informace, jak chovy víc zabezpečit. V Dlouhé Lhotě utratili 23. ledna 17 ptáků z malochovu s potvrzenou ptačí chřipkou.

"V současné době jsou (na místě) dvě skupiny veterinárních inspektorů, z nichž ta první působí přímo v obci Dlouhá Lhota. Jsou v kontaktu se starostkou a během dne obcházejí místní drobné chovatele a prověřují zdravotní stav drůbeže a to, jak jsou chovy zabezpečené proti kontaktu s volně žijícími ptáky, zejména s vodními, kterých je v okolí hodně," řekl Majer. Těchto chovatelů by mělo být v obci okolo dvaceti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy