Jágr na MS pravděpodobně nepřijede. Jeho postoj se nemění, tvrdí Martin Ručinský

Jiří Škuba Jiří Škuba
6. 4. 2017 15:31
Se situací jak na ruské frontě se musí popasovat generální manažer hokejové reprezentace Martin Ručinský, který momentálně tvoří jádro národního týmu pro květnové mistrovství světa. Ovšem jednu z mála jistot už zřejmě má: Jaromíra Jágra si asi může ze seznamu potenciálních posil škrtnout.
Martin Ručinský
Martin Ručinský | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Nemám reprezentaci co dát, vzkázal Jaromír Jágr trenérům českého národního týmu před zářijovým Světovým pohárem v Torontu a situace se nemění ani s blížícím se šampionátem v Německu a ve Francii. Tvrdí to generální manažer hokejové reprezentace Martin Ručinský.

S Jaromírem Jágrem jste v kontaktu poměrně často. Nezměnily se jeho plány ohledně reprezentační budoucnosti?

O nároďáku jsem s ním nemluvil už dlouho, naposledy před Světovým pohárem. Naším přáním bylo, aby si ho zahrál, ale trval na tom, že reprezentaci nemá co dát, že skončil a chce se soustředit pouze na svůj klub.

Takže to nebudete ani zkoušet?

Samozřejmě s Jardou mluvit budu, ale jeho stanovisko je jasné. Takhle je to dané a já to tak beru.

Kromě vás mají komunikaci se zámořskými hráči na starosti Václav Prospal a Jiří Fischer, kteří s nimi mohou mluvit na místě. Jak vypadá momentální situace kolem posil z NHL?

S klukama, kteří připadají v úvahu pro mistrovství světa, jsme hovořili, nějakým způsobem jsme se domluvili, ale stejně musíme počkat, až sezona skončí a budeme vědět i výsledky z výstupních prohlídek.

Což je případ je teď hodně aktuální ve Philadelphii, že?

S Radkem Gudasem jsem ve spojení, je zraněný. Uvidíme, zda bude schopný dorazit, já věřím, že ano. Podobná situace je s Jakubem Voráčkem. Taky má velký zájem na mistrovství hrát, ale není ve stoprocentním zdravotním stavu…

… A nyní se k nim přidal i brankář Michal Neuvirth, který v neděli zkolaboval během zápasu s New Jersey.

Situaci kolem Michala samozřejmě sledujeme, ale momentálně nikdo neví, jak to s ním bude vypadat dál.

Gólman Petr Mrázek by však měl být v pořádku. Už o něm uvažujete v kontextu s brankářskou jedničkou?

V tomhle směru zatím neuvažujeme. Nicméně jeho účast máme potvrzenou, s Petrem jsem byl v kontaktu prostřednictvím esemesek, Připojí se k nám 18. dubna, pokud samozřejmě projde zdravotní prohlídkou v Detroitu.

S kolika možnými scénáři pracujete?

Všechno se řeší operativně, nominace se vyvíjí za pochodu, protože nikdy nevíte, kdo se vám zraní. Taky jsou kluci, kteří čekají rodinu, případně už se jí nedávno dočkali, ale to prostě k tomu hokeji patří.

Další problém, který řešíte, je jednání agentů některých hokejistů, kteří zatím v NHL nemají podepsané nové smlouvy. Viz David Pastrňák…

Jedná se o kluky, kteří připadají v úvahu pro mistrovství světa, ale končí jim smlouva a budou podepisovat novou. Agenti jim doporučují, aby na mistrovství nehráli kvůli riziku zranění, což by pak mohlo podip smlouvy ohrozit. S Pastou jsme mluvili, ale jeho start momentálně není aktuální. Boston je v play off, může vypadnout v prvním kole, ale taky dojít hodně daleko.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Praha neuzavře smlouvu s nevěstincem Showpark v Holešovicích

Pražský magistrát neplánuje uzavřít smlouvu na pronájem prostor v holešovické tržnici se společností Eroc, která tam od roku 1998 provozuje erotický podnik. Dnes to řekl náměstek primátora Pavel Vyhnánek (Praha Sobě) v diskusi nad peticí za zachování klubu, kterou projednali zastupitelé. Podle náměstka město z právních důvodů smlouvu ani uzavřít nemůže. Podle jednatele firmy Zbyňka Mately klub plní pro město pozitivní funkci a jeho uzavření by mělo nežádoucí důsledky.

Magistrát před nedávnem vyhrál soudní spor se společností Delta Center, která měla holešovickou tržnici v nájmu. Nyní ji musí vyklidit a uhradit magistrátu dlužné nájemné s příslušenstvím ve výši 246 milionů korun. Součástí sporu byla i firma Eroc, která si od Delta Centra prostory pro provoz klubu pronajímala.

"Je potřeba zdůraznit, že společnost Eroc, potažmo Showpark, nikdy neměla smlouvu s městem," uvedl náměstek. Dodal, že pokud by měl klub zůstat, musela by se poprvé v historii taková smlouva podepsat, což ale není možné. Podle Vyhnánka magistrát nemůže podepsat smlouvu se společností, která provozuje veřejný dům, protože by magistrát buď musel zveřejnit záměr prostor pronajmout za účelem provozování prostituce, což je trestný čin, nebo v záměru lhát. Toto stanovisko podle něj potvrdili magistrátní právníci.

Zdroj: ČTK
před 9 minutami

Moneta podepsala smlouvu o koupi Wüstenrot v ČR za 4,6 miliardy korun

Zástupci Moneta Money Bank dnes podepsali s německým koncernem Wüstenrot & Württembergische smlouvu o koupi stavební spořitelny a hypoteční banky Wüstenrot v Česku za 180,4 milionu eur (asi 4,6 miliardy Kč). Transakce má být vypořádána 1. dubna 2020. Podléhá ale ještě schválení ze strany České národní banky a Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Firmy to dnes večer oznámily v tiskové zprávě.

Moneta uvedla, že transakcí získá navíc asi 350 000 klientů. Zatím má zhruba milion klientů. Koupi chce financovat z přebytku vlastního kapitálu a volné likvidity.

Stávající generální ředitel Wüstenrot v Česku Michael Pupala zůstane podle banky i nadále generálním ředitelem a předsedou představenstva stavební spořitelny i hypoteční banky Wüstenrot. Zároveň se stane členem vrcholového managementu Monety.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Policie zadržela dvojici podezřelých kvůli střelbě na Třebíčsku

Brněnská zásahová jednotka zadržela na Žďársku dva lidi, které policie hledala kvůli dnešní střelbě na Třebíčsku. Při střelbě ani policejním zásahu nebyl nikdo zraněn. Oba jsou v policejní cele, kde budou pokračovat úkony v trestní řízení, řekla ČTK mluvčí policie Dana Čírtková.

Dvojici policie dopadla v domě nedaleko místa, kde vpodvečer našla odstavené jejich auto. Že po stříbrném Fordu Focus policie pátrá, oznámila na twitteru dnes odpoledne. Předpokládala, že v autě jely tři osoby. Žádala veřejnost o spolupráci při hledání auta. Posádku, která byla ozbrojená, se lidé neměli snažit zastavit.

"Při páchání trestné činnosti majetkového charakteru došlo dnes kolem 14:30 ke střelbě. Při té střelbě nebyl nikdo zraněn, poté pachatelé z místa střelby ujeli," řekla Čírtková ČTK po 18:00. Nejprve policie okolnosti případu neupřesnila vůbec. "Byli ozbrojeni, proto jsme vydali naléhavou výzvu s cílem co nejdřív vozidlo s podezřelými osobami zadržet," řekla Čírtková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy