Jágr na MS pravděpodobně nepřijede. Jeho postoj se nemění, tvrdí Martin Ručinský

Jiří Škuba Jiří Škuba
6. 4. 2017 15:31
Se situací jak na ruské frontě se musí popasovat generální manažer hokejové reprezentace Martin Ručinský, který momentálně tvoří jádro národního týmu pro květnové mistrovství světa. Ovšem jednu z mála jistot už zřejmě má: Jaromíra Jágra si asi může ze seznamu potenciálních posil škrtnout.
Martin Ručinský
Martin Ručinský | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Nemám reprezentaci co dát, vzkázal Jaromír Jágr trenérům českého národního týmu před zářijovým Světovým pohárem v Torontu a situace se nemění ani s blížícím se šampionátem v Německu a ve Francii. Tvrdí to generální manažer hokejové reprezentace Martin Ručinský.

S Jaromírem Jágrem jste v kontaktu poměrně často. Nezměnily se jeho plány ohledně reprezentační budoucnosti?

O nároďáku jsem s ním nemluvil už dlouho, naposledy před Světovým pohárem. Naším přáním bylo, aby si ho zahrál, ale trval na tom, že reprezentaci nemá co dát, že skončil a chce se soustředit pouze na svůj klub.

Takže to nebudete ani zkoušet?

Samozřejmě s Jardou mluvit budu, ale jeho stanovisko je jasné. Takhle je to dané a já to tak beru.

Kromě vás mají komunikaci se zámořskými hráči na starosti Václav Prospal a Jiří Fischer, kteří s nimi mohou mluvit na místě. Jak vypadá momentální situace kolem posil z NHL?

S klukama, kteří připadají v úvahu pro mistrovství světa, jsme hovořili, nějakým způsobem jsme se domluvili, ale stejně musíme počkat, až sezona skončí a budeme vědět i výsledky z výstupních prohlídek.

Což je případ je teď hodně aktuální ve Philadelphii, že?

S Radkem Gudasem jsem ve spojení, je zraněný. Uvidíme, zda bude schopný dorazit, já věřím, že ano. Podobná situace je s Jakubem Voráčkem. Taky má velký zájem na mistrovství hrát, ale není ve stoprocentním zdravotním stavu…

… A nyní se k nim přidal i brankář Michal Neuvirth, který v neděli zkolaboval během zápasu s New Jersey.

Situaci kolem Michala samozřejmě sledujeme, ale momentálně nikdo neví, jak to s ním bude vypadat dál.

Gólman Petr Mrázek by však měl být v pořádku. Už o něm uvažujete v kontextu s brankářskou jedničkou?

V tomhle směru zatím neuvažujeme. Nicméně jeho účast máme potvrzenou, s Petrem jsem byl v kontaktu prostřednictvím esemesek, Připojí se k nám 18. dubna, pokud samozřejmě projde zdravotní prohlídkou v Detroitu.

S kolika možnými scénáři pracujete?

Všechno se řeší operativně, nominace se vyvíjí za pochodu, protože nikdy nevíte, kdo se vám zraní. Taky jsou kluci, kteří čekají rodinu, případně už se jí nedávno dočkali, ale to prostě k tomu hokeji patří.

Další problém, který řešíte, je jednání agentů některých hokejistů, kteří zatím v NHL nemají podepsané nové smlouvy. Viz David Pastrňák…

Jedná se o kluky, kteří připadají v úvahu pro mistrovství světa, ale končí jim smlouva a budou podepisovat novou. Agenti jim doporučují, aby na mistrovství nehráli kvůli riziku zranění, což by pak mohlo podip smlouvy ohrozit. S Pastou jsme mluvili, ale jeho start momentálně není aktuální. Boston je v play off, může vypadnout v prvním kole, ale taky dojít hodně daleko.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 minutami

ČTÚ chce kvůli omezené konkurenci regulovat trh mobilních dat, operátoři s tím nesouhlasí

Český telekomunikační úřad se chystá příští rok regulovat trh mobilních dat, protože na něm shledal omezenou konkurenci. Hodlá proto O2, T-Mobilu a Vodafonu uložit povinnost umožnit přístup k jejich velkoobchodním mobilním službám virtuálním operátorům za regulovanou cenu. Uvedli to zástupci ČTÚ na dotaz ČTK. Operátoři s výsledky analýzy nesouhlasí. Podle nich nereflektuje nejnovější vývoj na trhu. Regulace by platila po notifikaci Evropskou komisí, která by měla být hotova do poloviny příštího roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy