Jágr ladí formu do Soči. V NHL byl zase u vítězství Devils

8. 2. 2014 6:42
Jaromír Jágr si připsal jednu asistenci, New Jersey v noci porazilo Edmonton 2:1 v prodloužení.
Jaromír Jágr vymyslel úvodní branku New Jersey. Ďáblové porazili Edmonton 2:1 v prodloužení. | Foto: ČTK

Praha - Zimní olympijské hry v Soči jsou v plném proudu, ale hokejová NHL pokračuje zápasy ještě tento víkend. Dnes v noci se představilo i New Jersey se třemi českými reprezenty na soupisce. Asistenci si připsal Jaromír Jágr, Devils porazili Edmonton 2:1 v prodloužení.

Jágr se podílel na vedoucí brance Devils. Na začátku dvanácté minuty založil akci, kterou zakončil do prázdné brány Loktionov. Edmontonu se zásluhou Halla podařilo hned za 29 vteřin skóre zápasu vyrovnat, v dalších dvou třetinách už ale diváci další branku neviděli.

Zápas se tak rozhodl až v prodloužení. V něm nejprve spálil velkou šanci další Čech Patrik Eliáš, krátce na to ale svým vůbec prvním gólem v NHL rozhodl utkání obránce Merill.

Góly slavili Tlustý i Vrbata

New Jersey si připsalo důležité dva body v boji o play off. Na postupovou příčku ale stále ztrácí tři body.

V dalších nočních zápasech porazila i zásluhou branky Jiřího Tlustého Carolina Floridu 5:1, Pittsburgh doma prohrál s Rangers 3:4 po samostatných nájezdech a Phoenix si doma i díky brance Radima Vrbaty poradil se silných Chicagem 2:0.

Tlustý si připsal devátý zásah v sezoně, když ve 25. minutě zvýšil vedení Hurricanes na 4:1. Pětadvacetiletý kladenský odchovanec se prosadil po chybě soupeře v rozehrávce, kterou zachytil Eric Staal a po jeho střele Tlustý dorážel puk pohodlně do zcela odkryté branky.

Carolina tak vyhrála posedmé z posledních deseti zápasů a po nepovedeném začátku sezony ztrácí už jen tři body na osmé postupové místo do play off ve Východní konferenci.

Hanzal je nemocný, noční zápas vynechal

Vrbata proti Chicagu skóroval počtrnácté v sezoně, když ve 39. minutě v dvojnásobné přesilové hře zvyšoval vedení Phoenixu na 2:0. Hlavním hrdinou večera byl brankář "Kojotů" Mike Smith, který si připsal 29 zákroků a vychytal své 26. čisté konto v kariéře.

Utkání kvůli nemoci vynechal útočník Martin Hanzal, který je v české nominaci pro nadcházející olympijský turnaj v Soči.

Výsledky nočních zápasů NHL:

New Jersey - Edmonton 2:1 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)

Branky: 12. Loktionov (Jágr), 63. Merrill - 12. Hall. Střely na branku: 24:20. Diváci: 16.592.

Pittsburgh - NY Rangers 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)

Branky: 12. Määttä, 29. Malkin, 58. Neal - 2. a 50. Pouliot, 21. Girardi, rozhodující sam. nájezd B. Richards. Střely na branku: 29:41. Diváci: 18.661.

Phoenix - Chicago 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Branky: 2. Yandle, 39. Vrbata. Střely na branku: 26:30. Diváci: 17.525.

Carolina - Florida 5:1 (3:1, 1:0, 1:0)

Branky: 10. Nash, 11. Sjomin, 19. Bellemore, 25. Tlustý, 53. Sekera - 16. Bjugstad. Střely na branku: 32:35. Diváci: 16.132.

San Jose - Columbus 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)

Branky: 4. McCarthy, 9. Marleau, 46. Wingels - 21. Johansen, 51. Jenner. Střely na branku: 47:21. Diváci: 17.562.