Jágr kvůli zranění nedohrál, Krejčí byl režisérem bostonské kanonády

28. 10. 2015 7:09
Jaromír Jágr nedohrál v NHL úterní zápas Floridy s Coloradem, který Panteři i bez něho vyhráli 4:1. David Krejčí byl zvolen první hvězdou zápasu, v němž se dvěma góly zasloužil o vysokou výhru Bostonu 6:0 nad Arizonou.
Jaromír Jágr
Jaromír Jágr | Foto: ČTK

Sunrise (Florida) - Jaromír Jágr nedohrál v NHL úterní zápas Floridy s Coloradem, který Panteři i bez něho vyhráli 4:1. Český hokejový útočník odstoupil ze hry už v první třetině kvůli zranění v dolní části těla.

Jágr strávil na ledě celkem dvě minuty a třicet sekund. Absolvoval první tři střídání, pak se ale na několik minut ze hry vytratil. Znovu naskočil až v 18. minutě, pouze však na šest sekund a od druhé třetiny už zůstal v kabině.

"Myslím, že to jsou třísla nebo kyčel, ale je to jen něco malého," řekl po zápase trenér Floridy Gerard Gallant. "Doufám, že zítra bude v pořádku."

Pokud by Jágrovy zdravotní problémy byly vážnější, přišla by Florida už o druhého člena elitní útočné formace. Minulý týden se totiž zranil finský centr Aleksander Barkov, jenž po zásahu pukem utrpěl zlomeninu na pravé ruce a chybět by měl zhruba čtyři týdny.

Krejčí je druhý v tabulce produktivity

David Krejčí byl zvolen první hvězdou zápasu, v němž se dvěma góly zasloužil o vysokou výhru Bostonu 6:0 nad Arizonou. Devětadvacetiletý český útočník tak bodoval ve všech osmi utkáních sezony, v nichž dohromady zaznamenal sedm gólů i asistencí a se čtrnácti body mu aktuálně patří druhá příčka v tabulce produktivity.

Svůj druhý gól v sezoně vstřelil Radim Vrbata, který přispěl k vítězství Vancouveru 5:1 nad Montrealem. Canadiens, kteří prohrávali po první třetině už 0:3, tak po devíti výhrách v řadě utrpěli první porážku v sezoně. Vrbata se prosadil ve 48. minutě, kdy v přesilové hře zvyšoval na 4:1.

Smolný byl úterní večer pro české gólmany. Petr Mrázek navzdory solidnímu výkonu nezabránil porážce Detroitu 1:3 s Carolinou, když pustil dvě z devatenácti střel. Potřetí Red Wings inkasovali v poslední minutě při hře bez brankáře, jediný jejich gól vstřelil český obránce Jakub Kindl, jenž ve 38. minutě svou první trefou v sezoně vyrovnával na 1:1.

Dvakrát kapituloval také Ondřej Pavelec při prohře Winnipegu 1:4 s Los Angeles, když Králové pečetili výhru dvěma góly do prázdné branky při power-play domácích. Pavelec si připsal 28 úspěšných zákroků a byl vyhlášen třetí hvězdou utkání.

Na první trefu v sezoně stále čeká nejproduktivnější český útočník minulého ročníku Jakub Voráček. Neprosadil se ani v osmém utkání, v němž Philadelphia podlehla Buffalu 3:4 v prodloužení. Alespoň bod zajistil Flyers až gólem při power play Brayden Schenn. O výhře Sabres pak rozhodl v polovině prodloužení Zemgus Girgensons.

NHL:

Boston - Arizona, 6:0 (1:0, 2:0, 3:0)
18. a 60. Krejčí, 27. Hayes, 38. Morrow, 51. Connolly, 54. Marchand. Střely: 27:24. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Krejčí, 2. Rask, 3. Morrow (všichni Boston).

New Jersey - Columbus 1:3 (0:0, 0:0, 1:3)

Branky: 58. Palmieri (Tlustý) - 50. Jenner, 50. Atkinson, 55. Hartnell. Střely na branku: 24:14. Diváci: 12.847. Hvězdy zápasu: 1. Bobrovskij, 2. Hartnell, 3. Jenner (všichni Columbus).

Philadelphia - Buffalo 3:4 v prodl. (1:2, 0:0, 2:1 - 0:1)

Branky: 49. a 60. B. Schenn, 15. VandeVelde - 7. Ennis, 11. McGinn, 50. McCabe, 63. Girgensons. Střely na branku: 33:40. Diváci: 19.432. Hvězdy zápasu: 1. B. Schenn (Philadelphia), 2. O'Reilly, 3. Ristolainen (oba Buffalo).

Detroit - Carolina 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Branky: 38. Kindl - 33. Rask, 45. Hainsey, 60. E. Staal. Petr Mrázek odchytal za Detroit 59 minut, z dvaceti střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 90 procent. Střely na branku: 26:21. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Ward (Carolina), 2. Mrázek (Detroit), 3. Hainsey (Carolina).

Vancouver - Montreal 5:1 (3:0, 0:0, 2:1)

Branky: 3. a 16. McCann, 10. Sbisa, 48. Vrbata, 51. Dorsett - 43. Mitchell. Střely na branku: 28:26. Diváci: 18.570. Hvězdy zápasu: 1. McCann, 2. Miller, 3. Dorsett (všichni Vancouver).

St. Louis - Tampa Bay 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
16. Gomez, 60. Brouwer. Střely na branku: 24:26. Diváci: 19.184. Hvězdy zápasu: 1. Allen, 2. Gomez (oba St. Louis), 3. Bishop (Tampa).

Minnesota - Edmonton 4:3 (2:1, 0:1, 2:1)
8. a 49. R. Suter, 10. Scandella, 50. Coyle - 12. Hall, 25. Pakarinen, 44. Nurse. Střely na branku: 28:25. Diváci: 18.936. Hvězdy zápasu: 1. R. Suter (Minnesota), 2. Hall (Edmonton), 3. Scandella (Minnesota).

Winnipeg - Los Angeles 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)
29. Ehlers - 36. Muzzin, 56. Lucic, 60. Toffoli, 60. Lewis. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 59 minut, z 30 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 93,3 procenta. Střely na branku: 25:32. Diváci: 15.294. Hvězdy zápasu: 1. Lucic, 2. Quick (oba Los Angeles), 3. Pavelec (Winnipeg).

Dallas - Anaheim 4:3 (0:3, 3:0, 1:0)
28. Sharp, 36. Eakin, 38. Klingberg, 59. Roussel - 15. Santorelli (Sekáč), 19. Horcoff, 20. Hagelin. Střely na branku: 34:20. Diváci: 17.798. Hvězdy zápasu: 1. Roussel, 2. Jamie Benn (Dallas), 3. Andersen (Anaheim).

Florida - Colorado 4:1 (1:0, 0:0, 3:1)
20. a 43. Trocheck, 50. R. Smith, 55. Campbell - 60. Landeskog. Střely na branku: 28:32. Diváci: 11.694. Hvězdy zápasu: 1. Trocheck, 2. Luongo, 3. Campbell (všichni Florida).