Jágr: Kdybych tu neměl kolo, pojedu na olympiádu jako chodec

Sport Sport
13. 2. 2014 10:30
Po povedeném videu s představením kabiny českého hokejového týmu přidal Jaromír Jágr na svém facebookovém profilu obrázky z cesty na kole ze svého přechodného bydliště v 'českém domě' do hokejové haly
Jaromír Jágr svou další videoreportáží popsal dění v olympijské vesnici v Soči.
Jaromír Jágr svou další videoreportáží popsal dění v olympijské vesnici v Soči. | Foto: David Procházka

Soči - Po povedeném videu s představením kabiny českého hokejového týmu přidal Jaromír Jágr na svém facebookovém profilu obrázky z cesty na kole ze svého přechodného bydliště v 'českém domě' do hokejové haly.

Jágr na videu přiznal, že nebýt v olympijské vesnici v Soči bicykly, zúčastnil by se následujících letních her v Riu de Janeiro jako chodec. 

Na celé video se podívejte na našem facebookovém profilu.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Airbus reorganizuje výrobu, ve Francii závody spojí, v Německu naopak rozdělí

Evropský výrobce letadel Airbus ohlásil největší reorganizaci svých výrobních závodů ve Francii a Německu za více než deset let. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž Airbus výrobu uskupí do tří celků. Ve Francii výrobu sloučí, v Německu rozdělí. O provozu ve Španělsku se vede debata.

Ve Francii výrobce letadel spojí výrobu aerostruktur do jednoho subjektu. Závody v Saint-Nazaire a Nantes, kde se montují trupy letounů, se tak sloučí s divizí Stelia s globální působností.

V Německu Airbus rozdělí divizi Premium Aerotec. Část z ní sloučí se závody ve městech Stade a Hamburk, z části vznikne samostatná divize, která se bude zabývat výrobou detailních součástek v omezeném množství.

"Posuzujeme různé vlastnické struktury s cílem najít to nejlepší řešení," uvedl mluvčí společnosti ohledně naposledy zmíněné divize. Ta produkuje jak jednoduché součástky za pár dolarů, tak i ty složitě obráběné, co stojí desítky tisíc dolarů. Spadat by pod ní měla i část továrny v Augsburgu a rumunský závod v Brašově.

Šéf podniku Guillaume Faury před dvěma měsíci označil výrobu aerostruktur, do nichž se řadí i trupy letadel, za hlavní předmět podnikání Airbusu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy