Jágr: Jen díky skvělým spoluhráčům jsem mohl dát ve čtyřiačtyřiceti dvacet gólů

David Janeczek David Janeczek
21. 2. 2016 10:05
Nezastavitelný Jaromír Jágr vsítil proti Winnipegu už dvacátý gól v sezoně a 742. v kariéře NHL. V historické tabulce střelců už jsou před Jágrem pouze legendy Gordie Howe a Wayne Gretzky.
Jaromír Jágr slaví se spoluhráči branku do sítě Winnipegu.
Jaromír Jágr slaví se spoluhráči branku do sítě Winnipegu. | Foto: Reuters

Sunrise/Praha - Jaromír Jágr v zápase proti Winnipegu zaznamenal další dvě branky. Góly číslo 741 a 742 ho v historické tabulce střelců NHL dostaly už na třetí místo. Poslední dva hokejisté, kteří jsou ještě před českým velikánem jsou už jen legendární Gordie Howe s Waynem Gretzkym. Není proto divu, že Jágra po zápase obestoupil hlouček zámořských novinářů.

"Je to skvělé, ale nepřemýšlel jsem moc o rekordu. V posledních dnech jsem necítil, že bych hrál moc dobře. Dnes si myslím, že jsem odehrál dobré utkání." řekl po zápase Jaromír Jágr přítomným novinářům.

"Víte, mám skvělé spoluhráče, kteří umí skvěle přihrávat. Dal jsem dvacet branek ve čtyřiačtyřiceti letech hlavně díky nim. Takže díky kluci," pokračoval v dobrém rozmaru Jágr.

"Když jsem dostával dort ke čtyřiačtyřicátým narozeninám, přál jsem si dát gól a vyšlo to. Možná když si budu přát dohnat Gordieho s Waynem, tak je doženu," odpověděl Jágr s velkým úsměvem na otázku zda-li je možné dohnat druhého Gordieho Howea, jenž k dnešnímu dni nastřílel v NHL o 59 branek více než kladenský rodák.

Chválou nešetřil ani brankář Floridy Roberto Luongo, jenž se o vítězství Panterů nad Winnipegem podepsal výraznou měrou, když pochytal 29 z 30 střel. "Jaromír byl dnes skvělý, doslova po ledě létal. Udržel každý puk, vytvářel šance. Myslím, že to byl letos jeho nejlepší zápas." Řekl Luongo po zápase pro klubový web.

Slova uznání si Jágr zasloužil i z tábora poražených. Trenér Winnipegu Paul Maurice řekl pro web Tryskáčů na adresu budoucího člena síně slávy NHL: Dáte-li dobrému hráči trochu prostoru, nemusí se vám to vyplatit. Dáte-li skvělému hráči prostor, bude vás to bolet. Což nám dnes Jágr ukázal.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Festival Malá inventura začal udílením cen České divadelní DNA

Asociace nezávislých divadel Českých republiky, režisér Jakub Čermák za inscenaci souboru Depresivní děti touží po penězích a Divadlo X10 se stali držiteli cen Česká divadelní DNA za mimořádný počin na poli nového divadla. Ocenění za dlouhodobý přínos, rozvoj a podporu nového divadla získal časopis Svět a divadlo, cenu za podporu a prezentaci české kultury v zahraničí obdržela předsedkyně občanského sdružení Tanec Praha Yvona Kreuzmannová. Předáním cen ve čtvrtek večer v pražském divadle Studio Hrdinů začal 18. ročník festivalu Malá inventura. Ten na více než 20 místech v Praze nabídne pět desítek inscenací, potrvá 10 dnů.

Zdroj: ČTK
před 41 minutami

Irský premiér Leo Varadkar podal demisi

Irský premiér Leo Varadkar ve čtvrtek podal demisi. V čele vlády nicméně zůstane do doby, než se podaří zvolit jeho nástupce. V Irsku se na počátku února konaly předčasné parlamentní volby. Tři velké strany získaly zhruba stejný počet mandátů a cesta k vytvoření nové vlády je vzhledem k jejich vzájemné nevraživosti složitá. Kvůli rozložení sil není vyloučené ani to, že se budou konat další předčasné volby.

Poslanci takzvaného Dáilu, tedy dolní komory irského parlamentu, se ve čtvrtek sešli na ustavující schůzi. Podle očekávání se žádné ze tří velkých stran nepodařilo získat dostatek hlasů, aby byl její kandidát zvolen novým premiérem.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Tesla může vykácet část lesa na pozemku pro továrnu u Berlína, rozhodl soud

Americký výrobce elektromobilů Tesla může pokračovat v kácení lesa na pozemku nedaleko Berlína, kde chce vybudovat první továrnu v Evropě. Rozhodl o tom dnes berlínský vrchní správní soud, který zamítl stížnosti dvou ekologických organizací. Proti rozhodnutí se nelze odvolat, informovala agentura DPA.

Přípravu pozemku na výstavbu továrny v braniborské obci Grünheide, která leží několik kilometrů jihovýchodně od německé metropole, pozastavil vrchní správní soud v pondělí, aby mohl posoudit stížnosti ochránců přírody. Dnes rozhodl, že americká firma splnila všechny zákonné požadavky nutné ke kácení lesa. Před začátkem vegetačního období hodlá Tesla vykácet borovicový les na rozloze 90 hektarů.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Nové Mexiko žaluje internetovou společnost Google, firma prý sbírala osobní údaje školáků

Generální prokurátor Nového Mexika Hector Balderas zažaloval americkou internetovou společnost Google. Tvrdí, že firma v tomto státě získala osobní údaje školáků, čímž porušila jejich právo na soukromí. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Google podle Balderase využil řadu svých produktů, jako je například e-mailová služba Gmail, ke sběru informací o studentech ve věku do 13 let, a to bez souhlasu jejich rodičů.

Balderas již předloni podal podobnou žalobu na Google a několik dalších technologických podniků, ve které firmy obvinil z nezákonného sběru údajů z mobilních aplikací určených dětem. Firmy pochybení popírají, na rozhodnutí soudu se stále čeká.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 2 hodinami

Bývalý poradce prezidenta USA Trumpa byl odsouzen na 40 měsíců do vězení

Bývalý poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa byl odsouzen ke 40 měsícům vězení. Roger Stone byl loni shledán vinným v sedmi bodech obžaloby včetně lhaní Kongresu, ovlivňování svědka a maření vyšetřování. Prokuratura původně požadovala trest v rozmezí sedmi až devíti let.

Trump navržený trest kritizoval jako příliš přísný a ministr spravedlnosti William Barr doporučil nižší trest.

Podle dnešního rozsudku dostal Stone 18 měsíců za ovlivňování svědka, 12 měsíců za lhaní a 40 měsíců za maření vyšetřování. Tresty si bude odpykávat souběžně. K verdiktu patří ještě pokuta 20 tisíc dolarů (465 tisíc korun).

Trump na rozsudek reagoval sdělením, že bude případ sledovat a v určité chvíli učiní patřičné rozhodnutí. Stone má podle něj velkou šanci na "naprosté očištění".

Zdroj: ČTK
Další zprávy