Jágr: Jen díky skvělým spoluhráčům jsem mohl dát ve čtyřiačtyřiceti dvacet gólů

David Janeczek David Janeczek
21. 2. 2016 10:05
Nezastavitelný Jaromír Jágr vsítil proti Winnipegu už dvacátý gól v sezoně a 742. v kariéře NHL. V historické tabulce střelců už jsou před Jágrem pouze legendy Gordie Howe a Wayne Gretzky.
Jaromír Jágr slaví se spoluhráči branku do sítě Winnipegu.
Jaromír Jágr slaví se spoluhráči branku do sítě Winnipegu. | Foto: Reuters

Sunrise/Praha - Jaromír Jágr v zápase proti Winnipegu zaznamenal další dvě branky. Góly číslo 741 a 742 ho v historické tabulce střelců NHL dostaly už na třetí místo. Poslední dva hokejisté, kteří jsou ještě před českým velikánem jsou už jen legendární Gordie Howe s Waynem Gretzkym. Není proto divu, že Jágra po zápase obestoupil hlouček zámořských novinářů.

"Je to skvělé, ale nepřemýšlel jsem moc o rekordu. V posledních dnech jsem necítil, že bych hrál moc dobře. Dnes si myslím, že jsem odehrál dobré utkání." řekl po zápase Jaromír Jágr přítomným novinářům.

"Víte, mám skvělé spoluhráče, kteří umí skvěle přihrávat. Dal jsem dvacet branek ve čtyřiačtyřiceti letech hlavně díky nim. Takže díky kluci," pokračoval v dobrém rozmaru Jágr.

"Když jsem dostával dort ke čtyřiačtyřicátým narozeninám, přál jsem si dát gól a vyšlo to. Možná když si budu přát dohnat Gordieho s Waynem, tak je doženu," odpověděl Jágr s velkým úsměvem na otázku zda-li je možné dohnat druhého Gordieho Howea, jenž k dnešnímu dni nastřílel v NHL o 59 branek více než kladenský rodák.

Chválou nešetřil ani brankář Floridy Roberto Luongo, jenž se o vítězství Panterů nad Winnipegem podepsal výraznou měrou, když pochytal 29 z 30 střel. "Jaromír byl dnes skvělý, doslova po ledě létal. Udržel každý puk, vytvářel šance. Myslím, že to byl letos jeho nejlepší zápas." Řekl Luongo po zápase pro klubový web.

Slova uznání si Jágr zasloužil i z tábora poražených. Trenér Winnipegu Paul Maurice řekl pro web Tryskáčů na adresu budoucího člena síně slávy NHL: Dáte-li dobrému hráči trochu prostoru, nemusí se vám to vyplatit. Dáte-li skvělému hráči prostor, bude vás to bolet. Což nám dnes Jágr ukázal.

 

Právě se děje

před 7 minutami

V kádru Běloruska pro MS je Šarangovič z New Jersey, Andrej Kosticyn chybí

Útočník Jegor Šarangovič z New Jersey je hlavní hvězdou sedmadvacetičlenné nominace hokejistů Běloruska na mistrovství světa. Vedle jediné posily z NHL jsou v kádru také tři naturalizovaní Kanaďané a dva Američané. Chybí útočník Andrej Kosticyn z Pardubic, který se v přípravě na šampionát zranil.

Nominace hokejistů Běloruska na mistrovství světa v Rize (21. května - 6. června):

Brankáři: Alexej Kolosov, Danny Taylor (oba Dinamo Minsk/KHL), Konstantin Šostak (Čerepovec/KHL),

obránci: Stěpan Falkovskij, Vladislav Jerjomenko, Ilja Solovjov, Ilja Šinkevič, Dmitrij Znacharenko (všichni Dinamo Minsk/KHL), Dmitrij Koronov, Jevgenij Lisovec (oba Ufa/KHL), Andrej Antonov (Junosť Minsk), Nick Bailen (Čeljabinsk/KHL), Kristian Chenkel (Kazaň/KHL),

útočníci: Arťom Děmkov, Francis Paré, Shane Prince (všichni Dinamo Minsk/KHL), Sergej Drozd, Stanislav Lopačuk, Michail Stefanovič (Junosť Minsk), German Něstěrov (Gomel), Andrej Bělevič (Nižnij Novgorod/KHL), Vladislav Kodola (Čerepovec/KHL), Nikita Komarov (Omsk/KHL), Sergej Kosticyn (Bratislava Capitals/ICEHL), Geoff Platt (Ufa/KHL), Jegor Šarangovič (New Jersey/KHL), Danila Klimovič (Zubři Minsk).

před 31 minutami

AT&T v mnohamiliardové transakci spojí mediální součást s firmou Discovery

Americká telekomunikační společnost AT&T spojí svou rozsáhlou mediální součást s firmou Discovery. Vznikne tak samostatný mediální podnik, jenž bude schopen konkurovat i firmám Netflix a Walt Disney.

AT&T podle odhody získá asi 43 miliard USD (901,5 miliardy Kč) a její akcionáři budou mít v nově sloučené skupině většinový podíl, uvedla agentura Reuters.

Další zprávy