Jágr je výjimečný učitel. Mladí měli pocit, jak na tréninku dřou, pak přišel on

Sport Sport
25. 2. 2016 9:11
Prakticky každý den přichází zpráva o výjimečnosti Jaromíra Jágra. Český hokejista si podmanil Floridu, zvýšil tamní zájem o celý sport a je velkou inspirací i pro své spoluhráče z týmu Panthers.
Jágrovi spoluhráči jsou spokojení. Mohou se učit od legendy.
Jágrovi spoluhráči jsou spokojení. Mohou se učit od legendy. | Foto: Reuters

Praha - Prakticky každý den přichází nová zpráva o výjimečnosti Jaromíra Jágra. Český hokejista si podmanil Floridu, zvýšil tamní zájem o celý sport a je velkou inspirací i pro své spoluhráče z týmu Panthers.

Čtyřiačtyřicetiletý hokejista dává svým přístupem ten nejlepší příklad mladé nastupující generaci. V rozhovoru pro zámořská média to uvedl generální manažer Floridy Dave Tallon. A dodal, že klub udělá vše proto, aby veterána a třetího nejlepšího střelce NHL všech dob udržel v týmu i v příští sezoně.

„Nebudu na něj vůbec tlačit. Sám dobře ví, co je pro něj nejlepší. Až bude mít chuť mluvit o novém kontraktu, dá vědět. Není proč spěchat. Ale chceme ho, to je jasné,“ nechal se slyšet Tallon.

Odebírejte zprávy Aktuálně.cz přes aplikaci WhatsApp

WhatsApp

Nepoužíváte WhatsApp? Zjistěte více >>

Huberdeau: Je to jako hokejová škola

Jágr je v čele klubového pořadí produktivity a ukazuje mladým hvězdičkám cestu, jak se neustále zlepšovat. Panthers pod jeho "učitelským" vedením míří nezadržitelně do vysněného play-off.

„Všichni si mysleli, jak tvrdě pracují. Pak však přišel Jágr a oni viděli, jak neskutečně dře. Je pro ně všechny velkým učitelem,“ přiblížil Jágrův pozitivní vliv manažer Panterů.

Kanaďané Huberdeau a Ebklad, Fin Barkov a další. Nadějní hokejisté Floridy jsou každý den konfrontováni s Jágrovou aurou. A svědčí jim to.

"Je to pro nás jak v hokejové škole. Každý z nás má velké štěstí, když na začátku kariéry může nastupovat s hráčem, který tolik dokázal a stále patří k největším hvězdám soutěže,“ poznamenal Jonathan Huberdeau.

 

Právě se děje

Další zprávy