Jágr hvězdou večera, trefil se i Lang

spo
13. 10. 2007 8:46
NY Rangers porazili Washington 3:1
Jaromíra Jágra hlídali obránci pozorně. Jen jim unikly jeho přihrávky na tři góly | Foto: Reuters

New York - Hokejisté NY Rangers napravili zaváhání z derby proti Islanders a v noci na sobotu porazili na domácím ledě Washington Capitals 3:1. Velký podíl na tom měli i čeští hokejisté.

Gólově se sice neprosadil Jaromír Jágr, ale zase nahrával na všechny tři branky svého týmu. Nejprve se prosadila elitní formace Rangers už ve druhé minutě, když skóroval Gomez.

Washington krátce na to vyrovnal, naději mu vykřesal ruský talent Alexander Ovečkin. Jenže potom už se trefovali jen domácí hokejisté. A konkrétně Češi. Jágr nejprve asistoval u vítězné branky Straky, v 18. minutě přidal pojistku Rozsíval.

"Nelze popsat slovy to, co on dokáže na ledě. Opravdu neuvěřitelné," chválil Jágra po utkání centr Rangers Chris Drury.

Za brutální faul padl nejvyšší trest v historii NHL - čtěte ZDE

Po utkání byl kapitán Rangers vyhlášen největší hvězdou utkání, server NHL.com Jágra ocenil jako třetí největší hvězdu celého pátečního večera.

Jágr se navíc posunul s 1533 body na jedenácté místo historických tabulek NHL.

Brendan Shanahan po utkání chválil přesilové hry svého týmu, jejichž proměňovaní prý rozhodlo celý zápas. "Naše přesilovky nám hodně pomohly, díky nim jsme vyhráli," prohlásil po zápase, v němž Rangers přestříleli Capitals v poměru 41:25.

Lang rozhodl proti Detroitu

Dařilo se také Robertu Langovi v dresu Chicaga, jenž se trefil v zápase proti svému bývalému klubu. Chicago Blackhawks porazilo Detroit na jeho ledě 3:2.

Český hokejista využil svých znalostí o Detroitu a hlavně o brankáři Dominiku Haškovi, jehož jednou překonal. "Je hodně schopný, o tom nebyly nikdy pochybnosti," pochválil Langa domácí kouč Mike Babcock.

"Nemůžu říct nic špatného, mám dobré vzpomínky a dnes to byla zábava," uvedl po utkání Lang, který byl stejně jako Jágr vyhlášen hlavní hvězdou utkání. Nejen, že vstřelil v 50. minutě rozhodující gól, ale přidal i asistenci.

Zato Dominik Hašek po zápase smutnil, dvaačtyřicetiletý gólman Rudých Křídel vychytal šestadvacet střel soupeře a měl úspěšnost zákroků 89.7 %. Přesto to na výhru nestačilo.