zh
23. 1. 2008 7:09
NY Rangers - Atlanta 4:0
Jezdci se z posledních 11 zápasů radovali jen třikrát. (Vpravo Martin Straka.)
Jezdci se z posledních 11 zápasů radovali jen třikrát. (Vpravo Martin Straka.) | Foto: Reuters

New York - Teprve třetí utkání v novém roce vyhráli v úterý hokejisté New Yorku Rangers. Jezdci se po dalších a dalších nezdarech propadali tabulkou, až skončili na samém dně Atlantické divize a na devátém místě Východní konference.

Aby play off nezačalo být pouze odvážnou teorií, mužstvo nutně muselo zabrat. Příkladem šel opět jeho kapitán Jaromír Jágr, jemuž se v posledních zápasech daří. Při úterní výhře 4:0 nad Atlantou byl u tří gólů, ten zbývající vstřelil Martin Straka.

Tato hokejová dvojčata už zase nehrají spolu, Jágr si zvyká na novou spolupráci v útoku s letní posilou Scottem Gomezem a tvrdým dříčem Seanem Averym.

Zvykl si rychle. Již ve třinácté minutě nová formace načala skóre, když Jágr a Gomez přihrávali, Avery skóroval.

Druhý gól připravil kladenský odchovanec o tři minuty a dvacet vteřin později pro mladíčka Brandona Dubinskyho, když mu nabídl během střídání puk od modré čáry.

Rozsíval se po zranění vrátil do hry

Na 3:0 zvyšoval v polovině zápasu Martin Straka, třetí hvězda zápasu, poté, co využil špatného střídání Atlanty a jel sám na brankáře. A v 45. minutě dorazil Trashers čtvrtou trefou Jaromír Jágr, hlavní hvězda zápasu.

"Vedli jsme a dali jsme dva rychlé góly, to byl ten rozdíl," vysvětloval podle agentury AP český kapitán, proč v tomto duelu konečně uspěli.

"Jsem rád, že jsme vyhráli, ale je před námi dlouhá cesta. Abychom se dostali do play off, musíme vyhrát mnohem více utkání," uvědomuje si Jágr.

Na střetnutí bude mít nepříjemné vzpomínky newyorský obránce Michal Rozsíval. Nejproduktivnější hráč Atlanty Ilja Kovalčuk ho udeřil loktem do obličeje a poslal ho na hrazení. Vysloužil si za to trest do konce utkání.

"Je to kontaktní sport. Nesnažil jsme se někoho zabít," bránil se po zápase.

Rozsíval naštěstí neodnesl nešetrný zákrok zraněním a ve druhé třetině se vrátil do hry. Šanci na pomstu budou mít Rangers už hned ve středu večer, kdy se opět utkají s rivalem z Atlanty.

Erat a Eliáš dali dva góly

Detroit nastoupil proti Los Angeles bez gólmana Haška, dvojka Osgood vychytala nulu | Foto: Reuters

Brankář Tomáš Vokoun z Floridy Panthers, trápící se na dně Východní konference, vychytal cenné vítězství nad lídrem Východu, Ottawou Senators.

Panteři zvítězili doma 5:3, Vokoun pochytal úctyhodných 43 střel. Mrzet ho může pouze vyrovnávací gól hostí na 1:1, který dostal pouhých třináct vteřin po začátku druhé třetiny.

Nashville zostudil domácí Colorado porážkou 4:0. Rozhodující moment přišel na začátku třetí třetiny, když hosté nasázeli brankáři Theodorovi tři branky. Dvě z nich dal Martin Erat.

Nepodařené střetnutí viděli i diváci ve Philadelphii. Tamní hokejisté prohráli s New Jersey 3:7, dvě branky, včetně té vítězné, dal Patrik Eliáš. Erat i Eliáš se stali druhou hvězdou zápasu.

A do třetice velmi nezdařené střetnutí pro domácí. Carolina prohrála s New Yorkem Islanders 3:6. Na první dva góly Ostrovanů přihrával obránce Radek Martínek.

Opět se trefil forvard Edmontonu Aleš Hemský, pouze však minutu a čtvrt před koncem snižoval na ledě slabé Tampy Bay na konečných 4:3. Tampa se zdvihá, byla to už její třetí výhra v řadě.

New York Rangers - Atlanta 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Branky: 13. Avery (Jágr), 16. Dubinsky (Jágr), 29. Straka, 45. Jágr

Philadelphia - New Jersey 3:7 (2:3, 1:2, 0:2)
Branky: 3. Briere, 8. Knuble, 40. Carter - 31. a 42. Eliáš (na druhou Rachůnek), 35. a 41. Parise, 7. Oduya, 15. Langenbrunner, 18. Zubrus (Eliáš)

Carolina - NY Islanders 3:6 (1:1, 1:3, 1:2)
Branky: 10. Staal, 36. Commodore, 47. Cullen - 9. a 26. Sillinger (na první Martínek), 25. Park (Martínek), 28. Bergenheim, 58. Witt, 59. Comeau

Montreal - Boston 8:2 (4:1, 2:0, 2:1)
Branky: 17. a 58. Kosticyn, 1. Kostopoulos, 4. Ryder, 20. Lapierre, 26. Smolinski, 28. Komisarek (Plekanec), 48. Kovaljov - 13. Sturm, 54. Nokelainen

Tampa Bay - Edmonton 4:3 (0:0, 3:1, 1:2)
Branky: 21.  Richards (Hlaváč), 25. MacDonald, 30. St. Louis, 46. Lecavalier - 31. Cogliano, 53. Staios, 59. Hemský

Florida - Ottawa 5:3 (1:0, 2:2, 2:1)
Branky: 18. Bouwmeester, 27. Glass, 39. Weiss, 42. Booth, 52. Campbell (Kreps) - 21. McAmmond, 30. Neil, 59. Fisher

Dallas - Columbus 2:4 (0:0, 2:1, 0:3)
Branky: 24. Morrow, 29. Ott - 35. a 54. Russell (na druhou Klesla), 49. Murray (Hejda, Novotný), 60. Nash

Colorado - Nashville 0:4 (0:1, 0:0, 0:3)
Branky: 41. a 46. Erat, 5. Weber, 43. Radulov

Calgary - Minnesota 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Branky: 23. Yelle, 49. Conroy - 4. Rolston

Los Angeles - Detroit 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky: 7. Holmström, 35. Samuelsson, 43. Franzen

San Jose - Chicago 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)
Branky: 14. Ozolinš, 34. Pavelski, 36. Ehrhoff - 5. Skille, 52. Burish