Jágr drží Rangers v play off

ČTK, SportPlus
20. 3. 2007 7:12
New York - Po osmi zápasech ukončil Jaromír Jágr svůj gólový půst v NHL a v pondělním utkání rozhodl o výhře New Yorku Rangers nad Pittsburghem 2:1.
Jaromír Jágr se raduje po vstřelení vítězného gólu Pittsburghu Penguins.
Jaromír Jágr se raduje po vstřelení vítězného gólu Pittsburghu Penguins. | Foto: Reuters

Českého kapitána políbilo střelecké štěstí v pravý čas, vítězný gól vstřelil 34 sekund před koncem třetí třetiny, když si jeho přihrávku na Michaela Nylandera srazil hokejkou do vlastní sítě obránce Rob Scuderi.

O platnosti gólu rozhodl až po několika minutách rozhodčí u videa, jelikož nebylo na první pohled patrné, zda puk přešel brankovou čáru.

"Myslel jsem si, že je to gól. Ale nebyl jsem si stoprocentně jistý," přiznal Jágr, jenž byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. "Snažil jsem se srazit betony k sobě. Nevěděl jsem, kde je puk. Chvíli už jsem doufal, že jsem to chytil. Bohužel," litoval brankář Jocelyn Thibault, který zlikvidoval 40 střel Rangers.

• Výsledky Rangers v této sezoně

Jágr docílil své 25. branky v sezoně, což se mu povedlo již šestnáctý rok po sobě. Čekal na ni osm zápasů, čímž vyrovnal svou předchozí nejdelší sérii bez gólu z přelomu prosince a ledna.

"Není mi 24, abych se honil za rekordy. Mým jediným cílem je postup do play off," zdůraznil český útočník, jemuž na rozhodující gól přihráli Marek Malík s Michalem Rozsívalem.

Rangers, kteří nastoupili bez zraněného útočníka Martina Straky, tak postoupili v tabulce Východní konference již na sedmou příčku, o bod přeskočili Carolinu a mají tříbodový náskok před trojicí dalších pronásledovatelů Torontem, Montrealem a New Yorkem Islanders. Pouhý bod přitom ztrácejí na šestou Tampu.

•  Liberec se stává postrachem Sparty

V druhém pondělním duelu utrpěli hokejisté Edmontonu už jedenáctou porážku v řadě, když podlehli Vancouveru 1:2. Oilers, kteří se musejí obejít bez deseti zraněných hráčů, atakují neslavný klubový rekord ze sezony 1993-94, kdy prohráli čtrnáctkrát po sobě.

"Po dlouhé době jsme dnes podali velmi dobrý výkon. Fakt, že jsme i přesto opět prohráli, je opravdu deprimující," prohlásil sklíčený útočník Oilers Shawn Horcoff.

"Ale je před námi ještě devět zápasů a musíme k nim přistoupit pozitivně. I kdybychom měli dál prohrávat, chci vidět bojovnost a odhodlání. Nesmíme se na to vykašlat," dodal.

Canucks si díky třetímu vítězství v řadě upevnili pozici na čele Severozápadní divize, kde mají tříbodový náskok před druhou Minnesotou. "Věděli jsme, že Oilers budou bojovat, nechtěli jsme je podcenit. Předvedli jsme zodpovědný výkon, za který jsme si dva body zasloužili," řekl útočník Daniel Sedin, autor vítězného gólu.

V druhém pondělním duelu utrpěli hokejisté Edmontonu už jedenáctou porážku v řadě, když podlehli Vancouveru 1:2.

Statistika pondělních zápasů NHL:
New York Rangers - Pittsburgh 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)
Branky: 41. Betts, 60. Jágr (Malík, Rozsíval) - 55. Ouellet. Střely na branku: 42:22. Diváci: 18.200.

Edmonton - Vancouver 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
Branky: 7. Torres - 22. Linden, 28. D. Sedin. Střely na branku: 37:38. Diváci: 16.839.