Jágr: Do Dallasu se těším. Philadelphie mi ale bude chybět

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
4. 7. 2012 9:18
Jaromír Jágr po podepsání smlouvy s Dallasem děkoval spoluhráčům z Flyers a těšil se na nové působiště.
Jaromír Jágr ještě v dresu Philadelphie
Jaromír Jágr ještě v dresu Philadelphie | Foto: Reuters

Dallas - Zpráva o nové štaci Jaromíra Jágra v Dallasu, která v noci na úterý obletěla svět překvapila všechny, kteří čekali, pro kterou z nabídek se veterán rozhodne.

Nejhůře zprávu nesou jeho bývalí spoluhráči z Philadelphie, kteří zřejmě do poslední chvíle doufali, že jejich parťák prodlouží smlouvu u Flyers.

"Budeš mi chybět. Respektuju tě nejen jako jednoho z nejlepších hráčů historie, ale hlavně jako skvělého kluka," vzkázal české osmašedesátce přes sociální síť Twitter útočník Flyers Scott Hartnell.

Ani Jágr nazapomněl na internetu něco vzkázat svým bývalým kolegům. "Chci Philadelphii poděkovat za příležitost, kterou mi dala. Díky všem fanouškům a spoluhráčům za jejich podporu. Byla to zábava. Budete mi chybět," rozloučil se veterán.

Hartnell: Inspiroval si mě k tomu, abych byl nejlepší

Speciální rozloučení ale patřilo jeho dvěma parťákům z útoku Hartnellovi s Claudem Girouxem. "Claude, pracuj na sobě a budeš nejlepším hráčem NHL přesně, jak jsem předpovídal. Scotte, tvrdě trénuj a nastřílíš 40 gólů za sezonu," napsal Jágr.

Pro oba útočníky Flyers byl Jágr velkým vzorem. "Inspiroval si mě k tomu, abych byl v každém tréninku i zápase nejlepší," odpověděl mu Hartnell.

Chybět bude Jágr i krajanovi Jakubovi Voráčkovi. "Byla pro mě velká čest s tebou po celý rok hrát v jednom týmu," napsal mladý útočník.

Jágr: Věřím, že v Dallasu dokážeme velké věci

Jágr už na svém Twitteru ale pohlíží i do budoucnosti. "Zdravím nové spoluhráče. Do Dallasu se těším. Věřím, že společně dokážeme velké věci."

Fanoušci Dallasu jsou z nové akvizice nadšení a nevadí jim ani, že už jde o druhou posilu, které je už čtyřicet let. Před Jágrem totiž podlpsal se Stars smlouvu také útočník Ray Whitney, který přišel z Phoenixu.

"Whitneymu a Jágrovi sice je dohromady 80 let, společně za minulou sezonu ale nasbírali 131 bodů," píše na oficiálních stránkách Dallasu fanoušek s přezdívkou Idrawblood.

Vedle Jágra a Whitneyho se v útoku Stars objeví nově také Derek Roy z Buffala nebo Cody Eakin z Washingtonu.

 

Právě se děje

před 12 minutami

USA udělí dočasné povolení k pobytu uprchlým Venezuelanům

Nová administrativa amerického prezidenta Joea Bidena udělí dočasné povolení k pobytu Venezuelanům, kteří uprchli do Spojených států. Kvůli "mimořádným" podmínkám ve Venezuele není návrat do této latinskoamerické země v současnosti bezpečný, uvedl podle agentury DPA nejmenovaný vládní představitel. Nárok na přechodný pobyt v USA vznikne podle odhadů zhruba 320 tisícům osobám.

Lidé s "dočasným ochranným statusem", který bude platit zatím jen 18 měsíců, mohou ve Spojených státech získat pracovní povolení. Žadatelé budou muset prokázat, že přišli do USA do dnešního dne. Na později příchozí se nárok na poskytnutí ochrany vztahovat nebude.

Nejmenovaný činitel dále uvedl, že Bidenova administrativa hodlá prověřit sankce, které proti jihoamerické zemi bohaté na ropu uvalil bývalý prezident Donald Trump. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy