Jágr dává po návratu do NHL reprezentování malou šanci

ČTK ČTK
27. 7. 2011 14:45
Konec reprezentační kariéry však Jágr neoznámil
Jaromír Jágr
Jaromír Jágr | Foto: Lukáš Drštička

Kladno - Šance, že se hokejový útočník Jaromír Jágr ještě někdy objeví v reprezentačním dresu, je minimální.

Devětatřicetiletá hvězda se v létě rozhodla vrátit do NHL, kde bude oblékat dres Philadelphie. Samotný Jágr nepředpokládá, že ještě dres národního týmu někdy oblékne. Oficiálně však konec reprezentační kariéry neoznámil.

"Doufám, že se nám bude s Philadeplhií dařit, dostaneme se daleko v play off, a to by znamenalo, že na mistrovství světa jet nemůžu," řekl Jágr novinářům po středečním tréninku v Kladně, kde se zapojil do přípravy s extraligovým týmem.

"Na to, že se dařit nebude, nechci myslet. Chci myslet pozitivně. Takže to znamená konec v reprezentaci. Jedině, kdybych se za rok vrátil. To si ale myslím, že už na to mít nebudu," dodal.

Čtěte také:
Jágr byl označen za 9. největšího sportovního gamblera
Jágr: Flyers jsem zvolil, protože mi budou nejvíc sedět

Olympijský vítěz z Nagana a dvojnásobný mistr světa, který nechyběl na posledních třech světových šampionátech, navíc v minulosti několikrát uvedl, že nechce v sezoně střídat užší zámořská a širší evropská kluziště. A to stále platí.

"Je to daleko náročnější, což jsem několikrát zjistil i v letech, kdy jsem byl jeden z nejlepších hokejistů. Kdykoliv jsem se vrátil z malého hřiště a šel hrát na mistrovství světa, tak to nebylo ono. Je to obrovský rozdíl," podotkl Jágr.

Musím začít pracovat. Měl jsem dva měsíce volno

Pro Jágra skončila dvouměsíční dovolená a začala příprava na nadcházející sezonu, kterou hvězdný hokejový útočník odehraje v dresu Philadelphie.

Devětatřicetiletý hráč se v úterý večer vrátil z dovolené v USA a Mexiku a ve středu poprvé vyjel na led s extraligovým Kladnem, jehož se stal v létě majitelem.

Jágr přijel na kladenský stadion přesně v deset hodin a po chvilce se objevil na ledě, i když bez výstroje. Jak je jeho častým zvykem, bruslil jen v teplákové soupravě, s hokejkou, rukavicemi a přilbou.

"Musím na sobě začít pracovat. Měl jsem dva měsíce volno," řekl Jágr novinářům, poté co absolvoval tréninkovou jednotku s oběma částmi kádru.

Zatímco na začátku jen sám bruslil a střílel, s druhou skupinou, ve které byl například i útočník Montrealu Tomáš Plekanec, se už zapojil i do herních cvičení.

Podle trenéra dostanu už ze začátku šanci si zahrát

Do Philadelphie se sice chystá až v první polovině září krátce před začátkem kempu, v přípravě však nechce nic ošidit.

"Mám ještě dost času, abych se dostal do pořádné formy. Musím přijet připravený. Ne jako dříve, kdy jsem se v kempu do toho teprve dostával. To si teď nemůžu dovolit," řekl dvojnásobný vítěz Stanleyova poháru, který se do NHL vrací po třech sezonách strávených v Omsku.

Foto: Reuters

Jágr v NHL hrál za Pittsburgh, Washington a New York Rangers, teď bude oblékat dres Fleyers. Philadelphii se upsal na rok i přesto, že měl nejméně dvě lepší nabídky.

Přesvědčil jej však zájem vedení klubu i fakt, že ve Východní konferenci není tak náročné cestování. Navíc Letci jsou každoročně jedním z hlavních kandidátů na vítězství ve Stanleyově poháru.

"Po rozhovoru s trenérem a manažerem si, myslím, dostanu už ze začátku šanci si zahrát. Větší než v jiných mužstvech, neměl bych být jen doplněk. A pokud se mi bude dařit, budu hrát," řekl Jágr, který se rozhodl vrátit do NHL proto, že si myslí, že zde může hrát důstojnou roli.

"Může se stát, že se mi dařit nebude a budu špatný. To se ale nedá nic dělat. Je to na mně," podotkl pětinásobný vítěz kanadského bodování NHL, jenž v létě získal jubilejní desátou Zlatou hokejku pro nejlepšího českého hráče.

 

Právě se děje

Další zprávy