Novinka v programu O2 Arény: Jágr v dresu Kladna. Domluveno

Adam Sušovský
13. 9. 2012 5:00
Kladno plánuje hrát některé z domácích zápasů v pražské O2 Areně. Poprvé se by se Jágr mohl s Kladnem představit Praze už ve středu s Vítkovicemi, ty ale přeložení původně pátečního duelu odmítají.
Jaromír Jágr
Jaromír Jágr | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Už příští týden může Jaromír Jágr znovu vlétnout v dresu Kladna mezi extraligové mantinely, a to dokonce v největší hokejové hale v Česku.

Jágrův klub Rytíři totiž vyvíjí maximální úsilí, aby minimálně prvních pět "domácích" zápasů odehrál v pražské O2 Aréně, pokud skutečně NHL vyhlásí očekávanou výluku.

V zámoří krach, v Praze dohoda

Zatímco v zámoří jednání krachují, smlouva o pronájmu O2 Arény mezi jejím provozovatelem Bestsportem a Rytíři Kladno je doladěna a zbývá jen podepsat, jak zjistil internetový deník Aktuálně.cz. Aby šlo vše hladce, musí Kladno získat souhlas svých soupeřů s přeložením zápasů, protože program pražské arény je našlapaný a ve dnech, kdy má Kladno hrát "doma", nastupuje v O2 Aréně Slavia nebo jsou v ní koncerty a jiná vystoupení.

"S kladenským klubem jsme se na podmínkách domluvili. Smlouva je připravena a v podstatě čekáme jen na to, zda NHL v sobotu oznámí výluku," potvrdil Richard Benýšek, předseda představenstva společnosti Bestsport, která halu provozuje.

Pět zápasů ve dvou měsících

Dohoda zatím počítá se třemi zápasy v září a dvěma v říjnu. Znamenalo by to tedy, že fanoušci půjdou na Kladně na hokej v nejbližší době jen tento pátek, kdy Rytíři v prvním kole hostí Liberec ještě bez hráčů ze zámoří. Pak už by jezdili do Prahy.

Poprvé by Kladno mohlo sehrát zápas v novém prostředí i s Jaromírem Jágrem, Tomášem Plekancem a Tomášem Kaberlem v sestavě už ve středu s Vítkovicemi. S nimi má podle původního rozpisu hrát v pátek, ve stejný den, kdy v O2 Aréně nastupuje i Slavia.

Ostravský celek by ale musel souhlasit s přeložením utkání 3. kola. Středa je totiž jediným volným dnem v příštím týdnu, kdy by se mohla extraliga v O2 Aréně hrát.

Vítkovice říkají ne, Pardubice přijedou

Kladno už možnost změny hracího dne sondovalo.

"Nějaké snahy o přeložení utkání už proběhly. Vedení soutěže se jimi ale bude zabývat až v případě, že budou souhlasit oba kluby," naznačil pro Aktuálně.cz ředitel extraligy Josef Řezníček, jak se celá věc má.

Generální manažer Vítkovic Petr Husička Aktuálně.cz potvrdil, že jeho klub s přeložením zápasu souhlasit nebude. "Nějaké úvahy už byly, ale nikdo mi nevolal a předem můžu říct, že na to nepřistoupíme. Už tak jsme měli kvůli prosincového Spengler Cupu dost starostí s kalendářem zápasů a jsme rádi, že máme vše za sebou. Chceme hrát v pátek," prohlásil.

To by znamenalo, že se bude i zápas 3. kola hrát na Kladně. V pátek totiž v O2 Aréně hraje Slavia s Litvínovem.

Dá se ovšem předpokládat, že se Rytíři naplno vrhnou do boje znovu v momentě, kdy bude jasno, jak se situace v zámoří vyvine. Může se tak klidně stát, že se fanoušci o změně termínu a dokonce i místa zápasu dozví třeba v pondělí, tedy dva dny před zápasem.

"Technicky to možné je," přiznal Řezníček. Podle všeho s tím počítá i O2 Aréna, v jejímž programu je na středu místo pro zápas předem vyhrazeno.

Podle dalších informací, které má Aktuálně.cz k dispozici, ale do Prahy určitě dorazí Pardubice. Kluby už se na změně termínu 5. kola ústně dohodly. Hrát se bude oproti původnímu rozpisu o den později ve středu 26. září.

Za kolik?

Kladno podle informací Aktuálně.cz může hrát v O2 Areně za podmínek srovnatelných se Slavií. Ta jako domácí tým v minulé sezóně platila zhruba 500 tisíc korun za utkání.

Když přijel Jágr v dresu Kladna do Prahy naposled před osmi lety, do O2 Arény si našlo cestu přes 15 tisíc fanoušků. Šlo tehdy o historickou návštěvu.

Jágr je teď v jiném postavení než v roce 2004. Jako hráče ho stále musí lákat vidina skvělé atmosféry, ale on je také majitel klubu. Kladnu by vyprodaná O2 Aréna rozhodně přinesla větší příjmy než utkání hraná na Kladně.

 

Právě se děje

Další zprávy