Jágr asistoval u Plekancovy branky, Kladno ale v Třebíči prohrálo

23. 2. 2019 20:14
Útočník Jaromír Jágr se ve svém třetím duelu v sezoně podílel asistencí na brance Tomáše Plekance, Kladno si však v předposledním 59. kole první ligy z ledu Třebíče odvezlo porážku 3:5 a neuspělo poprvé po pěti zápasech. Souboj sledovalo ve vyprodané hale 5000 diváků.
Jaromír Jágr
Jaromír Jágr | Foto: Dalibor Sosna

Horácká Slavia otevřela skóre v přesilové hře už po 140 vteřinách od úvodního buly a v 25. minutě odskočila do dvoubrankového vedení. Obrat Rytířů nastartoval v 31. minutě Jágr, který se u zadního hrazení ujal puku, nabruslil si před pravý kruh a před brankou našel zakončujícího Plekance.

Ten byl i u vyrovnávací akce v 37. minutě, kdy s Antonínem Melkou ujel při vlastním oslabení do přečíslení dvou na jednoho, vyměnil si s ním puk a v rozhodující chvíli mu ho znovu vrátil. Hosté dokonali zvrat opět v početní nevýhodě zásluhou Patrika Machače. Domácí však v poslední části třikrát udeřili. Vsetín si poradil s Přerovem 4:2 a radoval se z šestého triumfu za sebou. Po dvou třetinách svítil na ukazateli stav 2:2, jenže Valaši v závěrečné třetině dvěma brankami odskočili do trháku. Gól a dvě nahrávky nasbíral útočník Antonín Pechanec, tři nahrávky zaznamenal Vít Jonák.

Výbornou formou před play off se pyšní i České Budějovice, které zvítězily nad Porubou 4:3 a stejně jako Vsetín nenašly přemožitele pošesté za sebou. V 21. minutě zvýšil Motor na 3:0, ale ostravský tým se na přelomu druhé a třetí části dotáhl na rozdíl jediné branky. Vítězný gól Jihočechů vstřelil ve 47. minutě útočník Lukáš Endál. Domácí ještě snížili, ale na předchozí dvě výhry nenavázali.

Litoměřice ukončily sérii čtyř porážek suverénním způsobem, když rozdrtily poslední Kadaň 14:0. Trhači nezvládli už 24 zápasů v řadě. Osmi body za čtyři góly a stejný počet přihrávek zazářil útočník Peter Jánský. Pět bodů za dvě branky a tři nahrávky nastřádal David Merta. Pro Stadion šlo o velice důležitou výhru v boji o play off, neboť si díky ní udržel před Frýdkem-Místkem poslední postupovou příčku.

Rysi totiž po dvou neúspěších přehráli Prostějov 4:1 a před posledním kolem základní části si udrželi naději na postup do vyřazovacích bojů. Na Litoměřice ztrácejí jen dva body. Frýdek-Místek položil základy k plnému bodovému zisku už v první dvacetiminutovce, kterou ovládl 3:0. Útočník Rostislav Martynek se podílel na všech akcích, dva góly obstaral sám a na další dva nahrál. Třikrát asistoval útočník David Kofroň.

Předposlední Ústí nad Labem zdolalo Havířov 5:4 v prodloužení, přestože po úvodním dějství prohrával 0:3 a v 35. minutě 2:4, ale poté si vzal slovo Petr Chlán. Devatenáctiletý útočník nejprve na konci druhé třetiny asistoval u kontaktní trefy, ve třetí třetině srovnal a v nastaveném čase dokonal obrat. Dvě branky domácích přidal Martin Šťovíček, gól a dvě nahrávky nasbíral Václav Krliš. Na straně hostů skóroval dvakrát Lukáš Bednář.

Slavia si z ledu Benátek nad Jizerou odvezla triumf 5:3 a uspěla po čtyřech porážkách. Pražané rozhodli ve třetí třetině, v níž třemi brankami zlomili stav 2:2. Domácím nepomohly ani dva góly útočníka Petra Wienceka.