Jágr ani po 49. narozeninách nepolevuje. Proti Prostějovu zařídil dva góly

17. 2. 2021 20:58
Hokejový útočník Jaromír Jágr pomohl dva dny po 49. narozeninách dvěma asistencemi k vítězství Kladna doma nad Prostějovem 4:2. Rytíři se posunuli po porážce Jihlavy v Havířově (2:3) na druhé místo a zůstali o skóre za vedoucím Vrchlabím, které doma zdolalo Benátky nad Jizerou 2:1. Na třetí pozici se po 28. kole první ligy posunul po výhře 3:0 nad Frýdkem-Místkem Přerov.
Jaromír Jágr
Jaromír Jágr | Foto: ČTK

Majitel Rytířů Jágr prožil první vícebodový zápas v sezoně. Dosud měl druhý nejproduktivnější hráč historie NHL ze 13 utkání gól a dvě přihrávky a v posledních dvou duelech před reprezentační pauzou vyšel naprázdno.

Proti Jestřábům měl dva body na kontě už ve 4. minutě. Po 54 sekundách hry našel před brankou Tomáše Gumana, který otevřel skóre. Potom asistoval Jágr i u gólu Tomáše Plekance. V čase 7:01 zvýšil v přesilové hře Antonín Melka už na 3:0.

Před polovinou utkání snížil Matěj Novák, který ve 45. minutě v početní výhodě dostal Prostějov i na dostřel. Třetí výhru Kladna z posledních šesti zápasů pojistil čtyři a půl minuty před koncem v oslabení Ondřej Machala. Rytíři ukončilo sérii pěti výher Jestřábů.

Nováček Vrchlabí se udrželo v čele díky šesté domácí výhře za sebou. Stadion sice prohrával od osmé minuty po brance Adama Dlouhého, ale po 82 sekundách ve vlastním oslabení vyrovnal Pavel Mrňa a v čase 51:02 rozhodl Ondřej Matýs. Benátky nad Jizerou venku popáté za sebou prohrály.

Přerov uspěl počtvrté za sebou, poprvé při této sérii ale v běžné hrací době. Zubry dostal do vedení už po 64 sekundách v přesilové hře obránce Lukáš Forman, další početní výhodu využil ve 49. minutě Jakub Svoboda a výsledek dovršil při hře čtyř proti čtyřem Roman Pšurný. Při druhém startu v sezoně udržel první čisté konto díky 23 zásahům Michael Petrásek.

Z druhého na čtvrté místo klesla Jihlava, jež si v Havířově připsala třetí porážku v řadě. Pro domácí to byla teprve druhá výhra z posledních osmi duelů. Dukla sice po 12 minutách získala vedení díky Jiřímu Fronkovi, ale ještě v úvodním dějství otočili stav díky využité přesilové hře Radek Prokeš a při hře čtyř proti čtyřem Ondřej Kachyňa. V úvodu druhé části v další přesilovce zvýšil Jakub Doktor, za hosty už jen zkorigoval výsledek ve 35. minutě Tomáš Hakrabus.

Šestou výhru za sebou si připsaly Litoměřice, doma zdolaly Porubu 3:0. Ve 26. minutě otevřel skóre Přemysl Svoboda a po 92 vteřinách druhé části pojistil náskok Martin Procházka. Výsledek dovršil při power play do prázdné branky Martin Kadlec. Díky 24 zákrokům si připsal první nulu v ročníku Tomáš Král. Poruba prohrála čtvrtý z posledních šesti duelů.

I potřetí pod novým trenérem Romanem Stantienem naplno bodoval Vsetín, který zvítězil doma nad Třebíčí 3:0. V úvodní části se prosadil Adama Zeman a ve třetí třetině skórovali David Březina a Vojtěch Šilhavý. Gólman David Gába udržel díky 32 zásahům podruhé v sezoně čisté konto.

Potřetí za sebou doma nebodoval nováček Kolín, jenž podlehl pražské Slavii 2:5. Za hosty, kteří se radovali po čtyřech prohrách v řadě, dvakrát skóroval bek Lukáš Buchta.

Předpolední Šumperk vyhrál nad Ústím nad Labem 6:2, bodoval potřetí v řadě a podruhé z toho vyhrál. Dvěma góly k tomu přispěl obránce Tomáš Machů. Ústí vyšlo naprázdno poprvé po pěti duelech, z nichž čtyři vyhrálo.

Poslední Kadaň utrpěla debakl v Sokolově 0:10. Hattrickem k tomu přispěl Tomáš Vracovský a čtyři body za gól a tři asistence si připsal Tomáš Rohan. Gólman Jakub Neužil udržel poprvé v ročníku nulu a stačilo mu k tomu 12 zásahů. Baník vyhrál teprve podruhé v posledních devíti utkání.