Jágr a spol. zlomili proti Pavelcovi prokletí nájezdů

31. 10. 2014 6:16
Prokletí penaltových rozstřelů zlomili po osmnácti nezdarech v řadě hokejisté New Jersey, kteří porazili 2:1 po nájezdech Winnipeg,
Jaromír Jágr proti Ondřeji Pavelcovi
Jaromír Jágr proti Ondřeji Pavelcovi | Foto: Reuters

New York - Hokejový útočník Jakub Voráček zaznamenal v NHL počtvrté za sebou dva body v jednom utkání, jeho Philadelphia ale prohrála na ledě Tampy 3:4. Pětadvacetiletý odchovanec Kladna vstřelil svůj třetí gól v sezoně, přidal dvanáctou asistenci a s 15 body se dotáhl na čelo kanadského bodování.

Vítězství Lightning zařídil dvěma góly Steven Stamkos, jenž nejprve v poslední minutě druhé třetiny v přesilové hře dostal domácí do vedení 2:1 a ve 46. minutě přidal třetí gól. Voráček se prosadil o minutu později, kdy uplatnil důraz před brankou a navzdory "masáži" hokejkou od obránce Radka Gudase nadvakrát protlačil do sítě odražený puk.

Tampě vrátil dvoubrankový náskok v 57. minutě znovu v přesilovce Jason Garrison a Flyers stihli při power play už jen snížit, když 54 sekund před třetí sirénou zužitkoval Voráčkovu přihrávku z rohu kluziště Michael Raffl.

"Tahle prohra bolí. Myslím, že jsme podali lepší výkon, než jaký je nakonec výsledek. Ve třetí třetině jsme hráli dobře, měli jsme několik dobrých střídání a tvrdě jsme bojovali," prohlásil Voráček, který bodoval v devíti z deseti zápasů v sezoně a byl vyhlášen třetí hvězdou utkání. "Srazilo nás několik sporných vyloučení, ale s tím se nedá nic dělat. Tampa má jedny z nejlepších přesilovek v NHL a my se z toho musíme poučit."

Devils nájezdy vyhráli naposledy v březnu 2013

Prokletí penaltových rozstřelů zlomili po osmnácti nezdarech v řadě hokejisté New Jersey, kteří porazili 2:1 po nájezdech Winnipeg. Devils dlouho prohrávali 0:1, až v 57. minutě překonal Ondřeje Pavelce v brance Jets Michael Ryder a vyrovnal. O vítězství Devils pak rozhodl Jacob Josefson, který byl jako jediný v rozstřelu úspěšný. Shodnou náhod se předtím "Ďáblové" naposledy radovali z výhry v nájezdech rovněž proti Winnipegu, na který vyzráli v březnu 2013.

"První výhra v sezoně na domácím ledě a první v nájezdech po takové době, že nám to připadalo jako deset let. Takže jsme rádi, že jsme se zbavili dvou závaží a můžeme se zase koukat dopředu. Jsou to pro nás ohromně cenné dva body," shrnul trenér vítězů Peter DeBoer.

Josefson překonal Pavelce, který si připsal 27 zákroků a byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu, ve druhé sérii nájezdů, kdy naznačil rameny pohyb do bekhendu a pak nekompromisně zavěsil forhendem pod břevno. Kouč DeBoer prozradil, že třiadvacetiletého útočníka prosadil do seznamu penaltových exekutorů Patrik Eliáš, který pak sám ve třetí sérii sice neuspěl, ale nemuselo ho to mrzet.

"Na tréninku to Jacobovi v nájezdech šlo a Patrik ho při každé debatě ohledně penalt prosazoval," řekl DeBoer. "Letos určuje hráče na nájezdy asistent Mike Foligno, a když navrhoval jména, Patrik se zase ozval, aby se na Jacoba nezapomnělo. Byla to jasná volba a on nezklamal, udělal to skvěle."

Trefil se i Hanzal

Vedle Voráčka se z českých hokejistů zapsal ve čtvrtek mezi střelce ještě Martin Hanzal, ani on však týmu k bodům nepomohl. Arizona totiž prohrála na ledě floridských "Panterů" 1:2.

Velký večer zažil slovenský útočník Marián Hossa, který gólem a asistencí pomohl Chicagu k vítězství 5:4 po nájezdech v Ottawě a stal se 80. hráčem v historii NHL, který dosáhl na metu 1000 bodů. Za 17 sezon Hossa posbíral v 1100 zápasech dohromady 466 gólů a 534 přihrávek.

"Je to velká čest být mezi tolika skvělými hráči. A dostal jsem se mezi ně zrovna tam, kde jsem začínal kariéru v NHL, takže už to nemůže být lepší," prohlásil pětatřicetiletý Hossa, který prvních sedm sezon oblékal právě dres Ottawy. Od domácích fanoušků se mu také po získání 1000. bodu dostalo bouřlivých ovací a potlesku ve stoje.

NHL:

Buffalo - Boston 2:3 v prodl. (0:0, 2:1, 0:1 - 0:1)

Branky: 26. Stafford, 37. Ennis - 55. a 62. Marchand, 32. McQuaid. Střely na branku: 15:37. Diváci: 17.477. Hvězdy zápasu: 1. Marchand (Boston), 2. Stafford, 3. Ennis (oba Buffalo).

New Jersey - Winnipeg 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)

Branky: 57. Ryder, rozh. nájezd Josefson - 7. Wheeler. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 28 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 96,4 procenta. Střely na branku: 28:25. Diváci: 12.897. Hvězdy zápasu: 1. Ryder (New Jersey), 2. Wheeler, 3. Pavelec (oba Winnipeg).

Pittsburgh - Los Angeles 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)

Branky: 10. a 50. Kunitz, 16. Letang. Střely na branku: 23:36. Diváci: 18.570. Hvězdy zápasu: 1. Kunitz, 2. Fleury, 3. Letang (všichni Pittsburgh).

Ottawa - Chicago 4:5 po sam. nájezdech (1:2, 1:0, 2:2 - 0:0)

Branky: 3. Stone, 23. MacArthur, 41. Ryan, 58. Zibanejad - 12. a 48. Toews, 16. Versteeg, 54. Hossa, rozh. nájezd Sharp. Střely na branku: 32:39. Diváci: 17.529. Hvězdy zápasu: 1. Sharp, 2. Hossa (oba Chicago), 3. MacArthur (Ottawa).

Florida - Arizona 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Branky: 26. Pirri, 51. Upshall - 18. Hanzal. Střely na branku: 26:33. Diváci: 7691. Hvězdy zápasu: 1. Luongo, 2. Upshall, 3. Pirri (všichni Florida).

St. Louis - Anaheim 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Branky: 5. Steen, 43. Reaves. Střely na branku: 29:24. Diváci: 16.723. Hvězdy zápasu: 1. Allen, 2. Reaves, 3. PietrAngelo (všichni St. Louis).

Minnesota - San Jose 4:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 2:1 - 0:0)

Branky: 46. a 51. Brodziak, 29. M. Koivu, rozh. nájezd Pominville - 17. Mueller, 25. Wingels, 42. J. Thornton. Střely na branku: 46:28. Diváci: 18.633. Hvězdy zápasu: 1. Brodziak, 2. Vanek (oba Minnesota), 3. Niemi (San Jose).

Colorado - NY Islanders 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)

Branky: 24. a 31. MacKinnon, 3. McLeod, 29. Cliche, 54. Johnson. Střely na branku: 23:40. Diváci: 12.892. Hvězdy zápasu: 1. Varlamov, 2. MacKinnon, 3. McLeod (všichni Colorado).

Tampa Bay - Philadelphia 4:3 (1:1, 1:0, 2:2)

Branky: 40. a 46. Stamkos, 4. Naměstnikov, 57. Garrison - 13. Simmonds, 47. Voráček, 60. Raffl (Voráček). Střely na branku: 32:27. Diváci: 18.642. Hvězdy zápasu: 1. Stamkos, 2. Stralman (oba Tampa), 3. Voráček (Philadelphia).

Vancouver - Montreal 3:2 v prodl. (0:0, 1:0, 1:2 - 1:0)

Branky: 29. Bonino, 43. Richardson, 63. D. Sedin - 53. Galchenyuk, 58. Pacioretty. Střely na branku: 30:25. Diváci: 18.870. Hvězdy zápasu: 1. Miller (Vancouver), 2. Pacioretty (Montreal), 3. D. Sedin (Vancouver).