Jágr a spol. vyhráli přestřelku, Plekanec a Hudler skórovali

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
Aktualizováno 10. 10. 2014 7:00
Hokejisté New Jersey vyhráli svůj úvodní duel nové sezony ve Philadelphii 6:4. Gólem se na výhře Devils podílel Eliáš, dvě asistence si připsali Jágr a Židlický, jednu přihrávku Havlát.
Touto asistencí se Jaromír Jágr posunul na šesté místo historických tabulek | Video: Sport

Philadelphia - Hokejisté New Jersey na rozdíl od minulé sezony vstoupili do té současné vítězstvím, když vyhráli čtvrteční duel NHL ve Philadelphii 6:4.

Gólem se na výhře Devils podílel Patrik Eliáš, dvě asistence si připsali Marek Židlický a Jaromír Jágr, který se se 1757 body za 705 branek a 1052 asistencí osamostatnil v historické tabulce produktivity NHL na šestém místě (přehled Jágrových milníků si projděte ZDE).

Jednu gólovou přihrávku zaznamenal i Martin Havlát. Za poražené Flyers, kteří prohráli i druhý zápas sezony, si stejně jako v prvním duelu v Bostonu připsal jednu přihrávku Jakub Voráček.

New Jersey ztratilo třígólové vedení

Devils se sice už ve 26. minutě dostali do třígólového vedení, v závěru druhé třetiny však Flyers během čtyř minut skóre srovnali, když se hned dvakrát ve 40. minutě trefil Wayne Simmonds.

Ve 45. minutě však poslal Devils opět do vedení Eliáš, a i když Flyers prakticky vzápětí díky Vincentu Lecavalierovi skóre opět srovnali, na gól Dainiuse Zubruse ze 48. minuty už odpovědět nedokázali, navíc minutu před koncem svým druhým gólem v zápase pojistil výhru Devils Mike Cammalleri.

"Nebyl to typický hokej, na který jste u Devils zvyklí. První polovina utkání byla dobrá, hráli jsme, jak se venku má, ale v závěru druhé třetiny jsme je nechali dostat se do zápasu. Ve třetí pak kluci prokázali hodně velkou odolnost a několikrát mě zachránili. Bylo to utkání, které bychom loni v těchto chvílích asi ztratili," přiznal Cory Schneider, který v létě převzal post brankářské jedničky po ikoně Devils Martinu Brodeurovi.

Plekanec pomohl Montrealu k další výhře

Už třetí gól ve dvou zápasech zaznamenal útočník Montrealu Tomáš Plekanec, který se po dvou brankách do sítě Toronta trefil i na ledě Washingtonu, když v 51. minutě vyrovnal na 1:1 a poslal zápas do prodloužení.

Utkání nakonec dospělo až do nájezdového rozstřelu, v němž sice Plekanec svým pokusem neuspěl, o druhé výhře Canadiens v sezoně rozhodl vítězným nájezdem Brendan Gallagher.

Svou druhou branku v sezoně si na své konto připsal Jiří Hudler, který pomohl gólem a asistencí k výhře Calgary 5:2 v bitvě o Albertu na ledě Edmontonu. Hattrickem pomohl k výhře Flames Mason Raymond.

Jistým výkonem přispěl k triumfu Winnipegu na ledě Arizony český brankář Ondřej Pavelec, jenž 26 zákroky přispěl k váhře 6:2. Mezi dvojicí střelců, kteří jej překonali, byl i Martin Hanzal, který ve 49. minutě korigoval porážku z příhrávek krajanů Zbyňka Michálka a Martina Erata.

Nestrašil zažil vítěznou premiéru

Alespoň na zisk jednoho bodu pomohla gólová asistence Aleše Hemského, jehož Dallas doma podlehl Chicagu 2:3 po samostatných nájezdech.

Vítěznou premiéru si připsal v dresu Detroitu Andrej Nestrašil, který se stejně jako jeho spoluhráč Jakub Kindl mohl radovat z vítězství 2:1 nad Bostonem

"Byl jsem hodně rád, když jsem ráno viděl své jméno v nominaci na zápas. Je to vzrušující," uvedl třiadvacetiletý rodák z Prahy. Nestrašila za výkony v přípravných zápasech chválil trenér Mike Babcock, navíc mu do sestavy pomohlo, že je momentálně mimo hru Pavel Dacjuk.

Perryho hattrick k výhře nepomohl

Výsledkem 6:4 skončil i úvodní zápas ročníku pro hokejisty Pittsburghu a Anaheimu. Penguins sice stejně jako Devils ztratili ve druhé třetině své tříbrankové vedení, v závěru druhé části díky gólům Sidney Crosbyho a Blaka Comeaua zvrátili vedení opět na svou stranu a to už tentokrát udrželi.

Ducks nebyl nic platný ani jeden ze dvou premiérových hattricků v sezoně, který zaznamenal Corey Perry

Početná česká kolonie v Tampě vstoupila do sezony vítězně, když Blesky s trojicí Ondřej Palát, Radko Gudas a Andrej Šustr udolaly Floridu 3:2 v prodloužení. Asistenci u vítězné trefy si připsal brankář Ben Bishop, jenž přihrávkou na útočnou modrou čáru založil během střídání hostů rychlou akci.

Čeští hráči nebodovali, ale Gudas na sebe upozornil tvrdým naražením Scottieho Upshalla, který byl po střetu otřesen. Trenérovi Floridy Gerrardu Gallantovi se zákrok, který zůstal bez trestu, vůbec nelíbil. "Byl to úder na hlavu a nikdo si toho nevšiml? To je pro mě zklamání," reagoval kouč, jenž si na lavičce Panthers odbyl premiéru.

Výsledky NHL:

Buffalo - Columbus 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Branky: 35. Girgensons - 34. Skille, 53. Atkinson, 58. Anisimov. Střely na branku: 22:40. Diváci: 18.215. Hvězdy zápasu: 1. Atkinson (Columbus), 2. Girgensons (Buffalo), 3. Bobrovskij (Columbus).

Philadelphia - New Jersey 4:6 (0:1, 3:2, 1:3)
Branky: 40. a 40. Simmonds, 36. Giroux (Voráček), 45. Lecavalier - 26. a 59. Cammalleri (na obě Jágr, na první Židlický), 13. Ryder, 23. Henrique, 45. Eliáš (Židlický, Havlát), 48. Zubrus. Střely na branku: 39:26. Diváci: 19.801. Hvězdy zápasu: 1. Henrique (New Jersey), 2. Simmonds (Philadelphia), 3. Ryder (New Jersey).

Pittsburgh - Anaheim 6:4 (3:1, 2:2, 1:1)
Branky: 8. a 38. Crosby, 6. Hörnqvist, 14. Dupuis, 39. Comeau, 42. Sutter - 28., 33. a 57. Perry, 15. Kesler. Střely na branku: 39:29. Diváci: 18.633. Hvězdy zápasu: 1. Dupuis, 2. Crosby (oba Pittsburgh), 3. Perry (Anaheim).

Washington - Montreal 1:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 7. Burakovsky - 51. Plekanec, rozhodující sam. nájezd Gallagher. Střely na branku: 30:24. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Tokarski (Montreal), 2. Holtby, 3. Orpik (oba Washington).

Detroit - Boston 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Branky: 24. Abdelkader, 35. Nyquist - 13. Bergeron. Střely na branku: 24:17. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Franzén, 2. DeKeyser (oba Detroit), 3. Rask (Boston).

Tampa Bay - Florida 3:2 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 28. T. Johnson, 48. Callahan, 62. Hedman - 26. Gudbranson, 50. Huberdeau. Střely na branku: 32:21. Diváci: 19.204. Hvězdy zápasu: 1. Filppula, 2. T. Johnson (oba Tampa Bay), 3. Huberdeau (Florida).

St. Louis - NY Rangers 2:3 (0:1, 0:0, 2:2)
Branky: 42. Schwartz, 51. Stastny - 5. a 59. Nash, 47. Kreider. Střely na branku: 25:25. Diváci: 19.183. Hvězdy zápasu: 1. Nash (NY Rangers), 2. Schwartz (St. Louis), 3. Kreider (NY Rangers).

Nashville - Ottawa 3:2 (0:0, 0:1, 3:1)
Branky: 42. C. Smith, 49. Weber, 51. Nyström - 42. Turris, 54. Chiasson. Střely na branku: 37:20. Diváci: 17.113. Hvězdy zápasu: 1. Weber, 2. Forsberg, 3. Gaustad (všichni Nashville).

Dallas - Chicago 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 2:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 31. Daley, 36. Eakin - 20. Keith, 52. Sharp, rozhodující sam. nájezd P. Kane. Střely na branku: 34:26. Diváci: 18.768. Hvězdy zápasu: 1. Crawford, 2. Sharp (oba Chicago), 3. Eakin (Dallas).

Minnesota - Colorado 5:0 (1:0, 4:0, 0:0)
Branky: 15. Pominville, 25. Spurgeon, 28. Parise, 34. Niederreiter, 37. Suter. Střely na branku: 48:16. Diváci: 19.098. Hvězdy zápasu: 1. Parise, 2. Granlund, 3. Suter (všichni Minnesota).

Edmonton - Calgary 2:5 (1:2, 1:0, 0:3)
Branky: 13. Purcell, 32. Hall - 4., 45. a 55. Raymond (na třetí Hudler), 5. Hudler, 60. Brodie. Střely na branku: 40:26. Diváci: 16.839. Hvězdy zápasu: 1. Raymond, 2. Rämö, 3. Colborne (všichni Calgary).

Arizona - Winnipeg 2:6 (1:4, 0:1, 1:1)
Branky: 8. Boedker, 49. Hanzal (Z. Michálek, Erat) - 7. a 46. Little, 9. a 9. Wheeler, 15. Stuart, 33. Byfuglien. Střely na branku: 28:27. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, inkasoval dvě branky z 28 střel a úspěšnost zásahů měl 92,86 procenta. Diváci: 17.125. Hvězdy zápasu: 1. Doan (Arizona), 2. Little, 3. Wheeler (oba Winnipeg).