Jágr a spol. si zahrají o extraligu, ve finále první ligy vyzvou Jihlavu

7. 4. 2021 20:53
Hokejisté Kladna a Jihlavy zvládli v nejkratší možné době semifinálové bitvy play off první ligy a čeká je finálový boj o právo účasti v příštím ročníku extraligy.
Hokejisté Kladna v play off 2021
Hokejisté Kladna v play off 2021 | Foto: Rytíři Kladno, Roman Mareš

Rytíři, kteří se snaží vrátit mezi elitu po roce, vyhráli v Ostravě nad Porubou 4:3 v prodloužení. Od druhé třetiny sice hráli bez devětačtyřicetiletého majitele Jaromíra Jágra, ale v čase 65:59 rozhodla další hvězda Tomáš Plekanec. Jihlava ovládla sérii také 4:0 na utkání po vítězství ve Vsetíně 4:1.

Poruba proti nejlepšímu týmu základní části i ve čtvrtém souboji vedla, ale ztratila ho. Při vyloučení Ondřeje Machaly si obránce Lukáš Kozák vyměnil puk se Šimonem Szathmárym a z pozice za pravým kruhem překonal Andreje Košarišťana. V čase 7:27 vyrovnal po Jágrově asistenci Machala. V 16. minutě otočil vývoj Marek Račuk: obkroužil branku a bekhendovou střelou překonal Frederika Foltána.

Od druhé třetiny už v kladenské sestavě Jágr chyběl, zůstal ve výzbroji na střídačce. Zatímco v prostředním dějství gól nepadl, po devíti sekundách třetí domácí vyrovnali. Tomáš Voráček dlouhou přihrávkou vysunul Tomáše Jáchyma, ten našel volného Markuse Korkiakoskiho a finský útočník z levého kruhu prostřelil kladenského gólmana.

Za 73 sekund ale Rytířům zajistil opět vedení tečí střely Stěpana Zacharčuka Tomáš Pitule. V 54. minutě Ostravané i potřetí srovnali krok díky trefě Radka Pořízka. V nastavení posunul Kladno do finále kapitán Plekanec, jenž doklepl puk do odkryté branky po střele Jakuba Suchánka do pravé tyče.

Jihlava sice ve čtvrtfinále s Litoměřicemi pohrávala 1:3 na zápasy, ale díky sedmi výhrám během 13 dnů už je účastník extraligy z ročníku 2017/18 ve finále. Náskok získala Dukla poprvé ve 14. minutě, kdy propálil Jakuba Málka od modré čáry Tomáš Harbakus.

V čase 22:51 se radovali Valaši z vyrovnání, když za Maximem Žukovem skončilo nahození obránce Michala Hryciowa přes stínící hráče. V polovině druhé části ale při vyloučení Adama Gajarského poslal Jihlavu opět do vedení střelou od modré čáry Daniel Kolář. V 52. minutě se dostali sami před Málka Čachotský s Lichancem, který výměnu puku zakončil do odkryté branky. Při power play dovršil vteřinu před koncem výsledek Tomáš Havránek.

Finálová série začne v sobotu 17. dubna na ledě Kladna.

Aktualizováno před 45 minutami

Provoz na dálnici D1 přerušila na 169. kilometru nehoda kamionu, tvoří se dlouhé kolony

Provoz na 169. kilometru dálnice D1 u Domašova na Brněnsku je kvůli nehodě kamionu z pondělního večera stále přerušený. Kamiony ve směru na Brno stojí od 161. kilometru. Průjezdný není ani směr na Prahu, kde byla po ránu kolona zhruba 12 kilometrů dlouhá. Policisté provoz odklání mezi exity 168 a 178. Na objízdných trasách, které vedou po silnici II/602, se nyní v ranní špičce tvoří kolony a řidiči se musí připravit na zdržení, řekl policejní mluvčí Pavel Šváb. Policie rovněž kolem 8:00 na svém twitteru uvedla, že se uklízí vysypaný náklad a následně bude nutné opravit poničené dopravní značení a betonová dělící svodidla.

Bulharský kamion se převrátil v pondělí okolo 19:15 v zúženém úseku. Zcela tak zablokoval oba směry D1. Při nehodě nikdo neutrpěl vážnější zranění, řekl mluvčí jihomoravských policistů Bohumil Malášek.

V kamionu byly krabice s pivem, které bylo potřeba přeložit do jiného vozu. "V průběhu noci se podařilo vyprostit havarovaný kamion. Nyní probíhá úklid vozovky. Objízdná trasa je přetížená, v ranní špičce je na ní velké riziko tvorby kolon," sdělila policie dnes ráno na twitteru.