11. 12. 2013 6:28
Asistence Jaromíra Jágra a Patrika Eliáše nestačili New Jersey ani na jeden bod proti Columbusu.
Nahrávky Jaromíra Jágra a Patrika Eliáše nestačily tentokrát ani na bod
Nahrávky Jaromíra Jágra a Patrika Eliáše nestačily tentokrát ani na bod | Foto: Reuters

Columbus - Asistence Jaromíra Jágra a Patrika Eliáše nestačily New Jersey ani na jeden bod v nočním utkání NHL proti Columbusu, který na vlastním ledě zvítězil 5:4. Přitom v druhé třetině Devils vedli 3:1.

"Je to frustrující. To se nemůže a nesmí stávat. Nemyslím si, že bychom jim toho mnoho dovolili. I z toho mála ale vytěžili hodně," hodnotil zápas trenér New Jersey Peter DeBoer.

Poprvé po odchytaných čtrnácti zápasech v řadě zůstal na střídačce Nashvillu brankář Marek Mazanec. Jeho kolega Carter Hutton pustil jen jednu branku a Predators vyhráli nad New Yorkem Rangers 4:1.

Palát se blýskl gólem a nahrávkou

Gól a přihrávka Ondřeje Palátabylo málo na Washington, který Tampu porazil po velké přestřelce 6:5 po nájezdech. Hvězda Capitals Alexandr Ovečkin skóroval v zápase rovnou čtyřikrát. Obrat Capitals, kteří v utkání prohrávali i 0:3 a 2:4, dokonal v rozstřelu Troy Brouwer.

"V takových situacích jsme se už v minulosti ocitli. Každý z nás věděl, že máme ještě dost času na zvrat a že to musíme vzít postupně jeden po druhém. Důležitý byl druhý gól (na 2:3, který vstřelil Nicklas Bäckström), po němž jsme cítili, že můžeme vyhrát," uvedl Ovečkin, který zaznamenal 13. hattrick v NHL. Dvě z jeho branek padly v přesilové hře, celkově jich v této herní situaci vstřelil za Washington už 137 a v této statistice přeskočil v klubové historické tabulce vedoucího Petera Bondru.

Hokejisté Calgary díky brance Jiřího Hudlera dlouho nad Bostonem vedli, ale nakonec soupeři doma podlehli 1:2. Bruins otočili skóre zápasu v rozmezí 54. až 56. minuty, přičemž vyrovnávací branku vstřelil David Krejčí. Na jeho gól se podívejte ZDE.

Na českého útočníka navázal Reilly Smith a zpříjemnil tím první návrat Jaromea Iginly do Calgary, kde před březnovou výměnou odehrál 16 sezon. Devět z nich v roli kapitána. Teď přijel jako soupeř.

Hertl v nájezdech s Islanders neuspěl

Taky Milán Michálek byl autorem jediné branky Ottawy, které prohrála v Buffalu 1:2 po samostatných nájezdech. Český útočník otevřel skóre zápasu v sedmé minutě, kdy úspěšně zakončil přečíslení dva na jednoho. Navíc se Michálek prosadil i v závěrečném dramatickém rozstřelu, který až v desáté sérii rozhodl Zemgus Girgensons.

Tomáš Hertl se musel spokojit s jedním bodem, když jeho San Jose ve třetí třetině neudrželo vedení 2:0 a prohrálo 2:3 po nájezdech s New Yorkem Islanders. Jeden nájezd neproměnil také český mladík.

Po zranění v dolní části těla se obránce Zbyněk Michálek vrátil do sestavy Phoenixu, s nímž zvítězil v Coloradu 3:1. Výsledek stanovila druhá třetina, ve které dvěma góly oslavil svůj 700. zápas v NHL útočník Antoine Vermette.

NHL:

Buffalo - Ottawa 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)

Branky: 34. a rozhodující sam. nájezd Girgensons - 5. M. Michálek. Střely na branku: 36:36. Diváci: 18.594.

Washington - Tampa Bay 6:5 po sam. nájezdech (1:3, 3:1, 1:1 - 0:0)

Branky: 15., 37., 39. a 60. Ovečkin, 27. Bäckström, rozhodující sam. nájezd Brouwer - 3. St. Louis, 11. Kučerov, 12. Thompson, 33. Johnson (Palát), 49. Palát. Střely na branku: 31:42. Diváci: 18.506.

Columbus - New Jersey 5:4 (1:2, 2:1, 2:1)

Branky: 8. a 26. Atkinson, 25. Dubinsky, 41. Calvert, 59. Foligno - 22. a 54. Brunner (na obě Eliáš), 1. Zajac (Jágr), 11. Ryder. Střely na branku: 23:34. Diváci: 11.905.

Montreal - Los Angeles 0:6 (0:2, 0:4, 0:0)

Branky: 8. Nolan, 20. Kopitar, 22. Martinez, 26. Toffoli, 29. Muzzin, 39. Williams. Střely na branku: 31:30. Diváci: 21.273.

Florida - Detroit 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 0:1, 2:0 - 0:0)

Branky: 45. Bergenheim, 55. Bjugstad, rozhodující sam. nájezd Boyes - 11. Bertuzzi, 27. Dacjuk. Střely na branku: 27:26. Diváci: 13.358.

NY Rangers - Nashville 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)

Branky: 27. Nash - 14. Spalling, 18. Clune, 43. Hendricks, 59. Gaustad. Střely na branku: 29:26. Diváci: 18.006.

Winnipeg - St. Louis 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Branky: 43. Little - 25. Steen, 57. Shattenkirk. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval dvě branky z 20 střel a úspěšnost zásahů měl 90 procent. Střely na branku: 21:20. Diváci: 15.004.

Dallas - Chicago 2:6 (0:2, 1:4, 1:0)

Branky: 34. a 60. Roussel - 23. a 40. Saad, 29. a 32. Sharp, 3. Kostka, 33. P. Kane. Střely na branku: 29:33. Diváci: 12.542.

Colorado - Phoenix 1:3 (0:0, 1:3, 0:0)

Branky: 35. Bordeleau - 29. a 36. Vermette, 33. Szwarz. Střely na branku: 30:25. Diváci: 14.110.

Calgary - Boston 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)

Branky: 26. Hudler - 54. Krejčí, 56. Smith. Střely na branku: 27:24. Diváci: 19.289.

Edmonton - Carolina 5:4 v prodl. (3:1, 1:1, 0:2 - 1:0)

Branky: 2. Hall, 12. Jakupov, 19. Nugent-Hopkins, 22. Joensuu, 62. Eberle - 7. Ruutu, 30. J. Staal, 48. E. Staal, 55. Skinner. Střely na branku: 29:28. Diváci: 16.839.

San Jose - NY Islanders 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 2:0, 0:2 - 0:0)

Branky: 26. Marleau, 36. Pavelski - 59. a rozhodující sam. nájezd Okposo, 41. Vanek. Střely na branku: 48:28. Diváci: 17.562.