Florida Panthers - Vancouver Canucks

Florida Panthers
5:4
Vancouver Canucks
13. Thornton (Brickley, Grimaldi), 20. Jágr (Barkov, Huberdeau), 26. Trocheck (Mitchell), 29. Ekblad (Jágr, Huberdeau), vítězný nájezd Barkov
7. Hansen (Biega), 16. Baertschi (Horvat), 27. Dorsett (Cracknell), 35. Daniel Sedin (Hansen)

Dobrý den, vítejte u online reportáže ze zápasu zámořské NHL, ve kterém se utká Florida s Jaromírem Jágrem v sestavě proti týmu Vancouveru, kde nastupuje další český hokejista Radim Vrbata. Utkání začne krátce po 22. hodině.

Domácí Florida se v tabulce východní konference momentálně nachází na osmém místě, čili postupové pozici do play off. Panterům se v poslední době daří, tři poslední utkání vyhráli, včera Florida vyzrála na Carolinu 2:0. Její dnešní soupeř Vancouver je v tabulce západní konference zatím 12., Canucks v předešlém utkání rovněž zvítězili. Na ledě Detroitu se na výhře 4:3 po samostatných nájezdech podílel jedním golem a asistencí David Vrbata, český útočník se navíc prosadil i v trestném střílení. Tabulky hokejové NHL si můžete projít ZDE.

"Hráli jsme druhý zápas ve druhém dni a každý ze sebe vydal vše. Měli jsme hodně střel (soupeře přestříleli 40:28), puk častěji na hokejkách a to byl základ úspěchu. Jsem rád, že na rozdíl od včerejška jsme za solidní výkon byli tentokrát odměněni dobrým výsledkem a že jsme získali dva důležité body," řekl po utkání s Detroitem Vrbata, který před necelými dvěma týdny vstřelil hattrick. Od té doby až do pátku ve čtyřech zápasech nebodoval. Vrbatova bodová bilance s probíhající sezoně je 10+7.

NHL: Dallas Stars vs. Vancouver Canucks (Vrbata)
NHL: Dallas Stars vs. Vancouver Canucks (Vrbata) | Foto: Reuters

Sestava Floridy

Luongo (Montoya) – Mitchell, Campbell, Ekblad, Kulikov, Olsen, Gudbranson – Jágr, Barkov, Huberdeau – Smith, Trocheck, Jokinen – Shaw, Knight, Pirri – Brickley, Grimmaldi, Howden

Sestava Vancouveru

Miller (Markström) – Tanev, Edler, Weber, Hutton, Biega, Bartkowski – Hansen, McCann, Sednin D. – Vrbata, Horvat, Baertschi – Burrows, Vey, Higgins – Dorsett, Cracknell, Prust

Rozhodčí: Rehman, Watson – Nowak, Sharrers

Jaromír Jágr je podle všeho v dobrém rozmaru, přestože oproti raketovému startu do ročníku NHL zpomalil. Z posledních pěti zápasů má dva body (1+1), z posledních deseti čtyři (1+3). V týmové produktivitě ho dohnal Jussi Jokinen, v tabulce kanonýrů hned dva spoluhráči – Vincent Trocheck a Reilly Smith. Celkově má Jágr z 30 odehraných duelů 22 bodů za 9 branek a 13 asistencí.

Jaromír Jágr
Jaromír Jágr | Foto: Reuters

Dnešní zápas bude pikantní pro brankářskou jedničku Floridy Roberta Luonga, kanadský gólman totiž v dresu Vancouveru strávil dlouhých 8 sezon. Luongo je stejně jako jeho tým v dobré formě, úspěšnost zákroku si drží nad 92,5%, proti Carolině Kanaďan navíc vychytal své 70. čisté konto v kariéře.

NHL: Buffalo Sabres vs Florida Panthers (Luongo)
NHL: Buffalo Sabres vs Florida Panthers (Luongo) | Foto: Reuters

Jak už to tak v NHL bývá, zápas začne s párminutovým zpožděním.

Česká osmašedesátka stále čeká na 732. gól v kariéře, kterým by mezi střelci překonala výkon Marcela Dionnea, s nímž se dělí o čtvrté místo. Uvidíme, zda se Jágr rozdílového gólu dočká již dnes.

Hráči už jsou na ledě, halou zní státní hymna Kanady.

Následuje samozřejmě i hymna USA.

Utkání právě začalo!

1.

Na ledě je setkává první formace Floridy s Jágrem proti druhé lajně Canucks. Panthers začínají tlakem.

1.

A Florida aktivní hrou vybojovala přesilovou hru. Na dvě minuty vylouřen Edler.

2.

Jágr zakombinoval s Barkovem, Huberdeau si sjížděl mezi kruhy, k zakončení se ale nedostal.

3.

Nyní Jaromír Jágr příklepem vypálil od pravého mantinelu, jeho střela sražena nad horní plexi. Panthers hrají přesilovku velmi dobře.

3.

Obránce Edler je již na ledové ploše, hraje se ve stejném počtu.

4.

Vancouver se ještě prakticky nedostal přes červenou čáru, nyní Canucks svírá floridská třetí formace.

5.

Florida stále krouží s pukem v útočném pásmu, nakonec zápěstím vypálil překvapivě Barkov, brankář Miller musel zasahovat svými betony.

6.

A další zákrok amerického brankáře, tentokrát ho ohrozil Jágr. Na druhé straně se tlačil do zakončení Burrows, Luongo si ale zásah připsat nemusel, dobře mu vypomohla obrana.

7.

Vancouver vede 1:0! Canucks se z ojedinělé šance dostávají do vedení! Puk se zpoza brány Floridy dostal na úplně volného Biegaa, jehož tvrdou střelu před Luongem tečoval Hansen.

8.

Obržená branka s aktivní hrou Floridy prakticky nic neudělala. Miller musí být opět na pozoru.

9.

Tentokrát se ale Panthers nezdařila rozehrávka, po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před Luongem.

9.

Ihned po vhazování střílel od modré obránce Hutton. Luongo jeho nebezpečný pokus utlumil rozklekem.

9.

Neuspěl ani na druhé straně floridský Shaw, Miller svou bližší tyč dobře pokryl. Následuje icing Vancouveru.

10.

Hra je nyní velice nepřesná a často kouskovaná. Další zakázané uvolnění Canucks.

10.

Domácí Smith se z pravé strany natlačil před Millera a rychlou kličkou do forhendu se snažil zasunout puk za jeho záda, Miller se ale nachytat nenechal. Po dalším závaru před jeho brankou se gólman Canucks vrhl po puku, aby přerušil a uklidnil hru.

11.

Jágrovi se útočnou modrou udržet nepodačilo, první formace Panthers musí začínat svou ůtočnou akci znovu.

11.

A Miller se musel v brankovišti opět co ohánět! Barkov našel pouze Millerovu lapačku, s dorážkou neupsěl ani Huberdeau.

12.

Florida je lepším celkem, nyní si připsala další střelecký pokus. Na střely na branku vedou Panthers 10:4, prohrávají ale o gól.

13.

Florida vyrovnává na 1:1! Panthers zaslouženě srovnávají stav! Campbell jen tak tak udržel na modré útočné pásmo, Brickley poté z pravé strany přiťukl kotouč na neobsazeného Thorntona, který prostřeluje Millera. Americký brankář se nestačil včas přesunout ke své tyči.

Jágr slaví se spoluhráči gól do sítě Rangers
Jágr slaví se spoluhráči gól do sítě Rangers | Foto: Reuters
13.

Kouč Vancouveru ještě nechal u videorozhodčího posoudit situaci okolo modré čáry, zda se před gólem nejednalo o ofsajd. Vše v pořádku, branka platí.

14.

Florida mohla jít do vedení, po kombinaci Barkova a Huberdeaua, ale druze jmenovaný otřel puk pouze o tyč branky Millera!

15.

Po dlouhé době se podávali do útočného pásma i hosté, jejich akce ale měla krátkého trvání.

16.

Vrbata předložil puk Edlerovi, ten od modré trefuje zadní mantinel.

16.

Canucks jdou opět do vedení - 1:2! Vancouver strhává vedení opět na svou stranu. Horvat svou přihrávkou našel rozjetého Baertschiho, který se v pádu trefil přesně pod horní tyč Luongovy branky.

16.

Vancouver si navíc zahraje početní výhodu. Na dvě minuty za nedovolený zákrok potrestán Knight.

17.

A hosté hrají přesilovku velice kvalitně, Floridě zatápěl předěvším švédský útočník Sedin, který z pravé strany rozjížděl akce Canucks.

18.

Druhou polovinu oslabení už Florida uhrála dobře, do protiútoku se navíc hnal Barkov, toho ale nepustil do zakončení Weber.

19.

Přesilovku si zahraje pro změnu Florida, za sekání potrestán Vey.

20.

Florida vyrovnává na 2:2! Panthers využívají početní výhodu, prosazuje se Jaromír Jágr! U mantinelu odvedli výbornou práci Huberdeau a Barkov, Barkov poté skvěle přes celou šíři kluziště našel u pravé tyče zcela osamoceného Jágra, který už s Millerem neměl žádný problém.

732. gól Jaromíra Jágra v NHL

Jaromír Jágr slaví 732. gól kariéry
732. gól Jaromíra Jágra v NHL | Video: Sport

První třetina právě skončila.

První třetina přinesla velice aktraktivní hokej, padly čtyři branky, dvě na každé straně. Vancouver dvakrát vedl, Florida však na každou trefu Canucks dokázala relativně rychle nalézt odpověď. Těsně před přestávkou se z přesilové hry prosadil Jaromír Jágr, kladenský odchovanec vsítil svůj 732. gól v NHL, čímž se tak v historické tabulce střelců odpoutal od Marcela Dionnea, s nímž se doposud dělil o čtvrté místo.

Právě začala druhá třetina.

21.

Luongo pro jistotu přerušuje hru před dotírajícím hostujícím útočníkem. Vhazovat se bude po jeho levici.

22.

Z hranice levého kruhu vypálil Biega, Luongo jeho střelu vyráží svým betonem.

23.

Gudbranson zachytil u mantinelu rozehrávku Millera, poté od modré zkoušel své štěstí jeho kolega z obrany Olsen, Miller sklapl své betony včas.

23.

Člen čtvrté formace Floridy Grimaldi se snažil překonat Millera střelou z ostrého úhlu, Miller svou bližší tyč dobře ucpal. Panthers pokračují v náporu.

24.

Velké šance na obou stranách! Nejdříve se nepodařilo zakončit slibně vypadající akci Huberdeauovi, na opačné straně z protiútoku 2 na 1 střílel Sedin do brankové konstrukce!

25.

V akci opět Miller, nejříve vykopl střelu Barkovovi, posléze si poradil i s dorážkou.

26.

Florida jde poprvé v utkání do vedení - 3:2! Krásnou individuální akci předvedl Trocheck, který projel do útočného pásma a poté i s trochou štěstí se dostal až sám před Millera. Trocheck svou akci zakončil pod horní tyč.

27.

Vancouver bleskově srovnává na 3:3! Vedení Floridě příliš dlouho nevydrželo. Po chybě domácí obrany se sám před Luongem zjevil Dorsett, na jeho první pokus Luongo ještě stačil zareagovat, s následnou dorážkou už však nikoliv.

Henrik Sedin
Henrik Sedin | Foto: Reuters
28.

Po komerční přestávce se opět pokračuje ve hře. Canucks opět sevřela první formace Floridy, tlak zastavil až Edler, který si přidržel Jágra. Florida si zahraje přesilovku.

28.

Trocheck obkroužil branku Millera, Jokinen se však po něm k zakončení neprodral. Vancouver se osvobozuje.

29.

Florida opět vede - 4:3! Tak to byla krása, Panthers využívají i další početní výhodu! Huberdeau posunul kotouč na Jágra, který fantastickou zadovkou našel na druhé straně nepokrytého Ekblada, a na toho už zývala pouze prázdná brána.

NHL, Washington - Florida: Jaromir Jágr (68) slaví gól
NHL, Washington - Florida: Jaromir Jágr (68) slaví gól | Foto: Reuters
30.

Vancouver mohl opět rychle odpovědět, Luongo ale nyní svůj tým podržel úspěšným zákrokem.

31.

Canucks jsou ale v útočném pásmu aktivní, obrana Panthers nyní ve velkých potížích.

32.

Florida dokázala dostat puk do středního pásma a střídá. Po odrazu puku od čárového rozhodčího končí koutouč mimo mantinely. Následuje komerční přestávka.

33.

Jágr hraje fantastický zápas, nyní opět krásnými přihrávkami nabízel šance pro své spoluhráče, Ekblad však tentokrát zakončit nedokázal, Millera poté střelou švihem nepřekonal Barkov.

34.

Na druhé straně musel zasahovat i Luongo. Obránce Bartkowski chytře počkal, až se před Luongem vytvoří chumel před brankovištěm a poté od modré nahazoval kotouč na jeho klec. Luongo toho moc neviděl, i tak ale utlumil kotouč na své hrudi.

35.

Vancouver srovnává na 4:4! První formace Floridy sice opět pořádně zatopila obraně Canucks, Vancouver však z rychlého kontru opět vyrovnává stav. Daniel Sedin si vyměnil kotouč s Hansenem a poté kombinaci zakončil do prázdné branky.

37.

Thornton aktivně napadal rozehrávku Canucks, k zemi tělem srazil Edlera, ke střele se už však člen 4. formace Floridy nedostal.

38.

Horvat vyprodukoval trvrdou ránu příklepem na branku Luonga, ta jen těsně proletěla kolem horní tyče a práskla o zadní mantinel. Na druhé straně přerušuje hru Miller.

39.

Barkov vybruslil od pravého mantinelu na střed hriště, jeho střela švihem je sražena mimo kluziště. Do kombinace se zapojil i Jágr.

39.

Vancouver vyhrál buly v útočném pásmu, od modré pálil Hutton, Luongo jeho střelu se štěstím kryje.

40.

Další úspěšný zápis do statistik si připisuje i Miller, střelu Smithe pokryl ramenem a poté hru raději přerušuje.

Druhá třetina právě skončila.

Stejně jako v první periodě i v prostřední části hry padly na každé straně dva góly. Tentokrát to byla Florida, která vedla 3:2 a poté ještě 4:3, Vancouver na obě domácí branky dokázal zareagovat. Jágr asistoval u třetí branky Panthers a v dnešním utkání má už bilanci 1+1.

Začala třetí třetina!

41.

Florida dvakrát zahrozila. Nejdříve nepřesně od modré pálil Kulikov, po něm pálil do hrudi Millera Ekblad.

42.

Vancouver měl obrovskou šanci, kontrétně to byl Burrows! Burrows obral o koutouč domácího obránce a snažil se forhendovým blafákem překonat Luonga, brankář Floridy útočníka skvěle vybruslil.

43.

Canucks dále tlačili, Edlerovi ale přeskočil puk čepel hole a o Vancouver o útočné pásmo přišel. Poté to ještě zkoušel individuálně Dorset, svou střelu od pravého mantinelu ale nasměroval mimo tři tyče.

45.

Úvod třetí třetiny zachytili lépe hosté, nyní se v další šanci Canucks zjevil Higgins, Luongo musel zasahovat ramenem.

46.

Barkov v útočném pásmu vybojoval puk a svými rychlými pažemi se prokličkoval i ke střele, tu však zastavil Miller.

46.

Na druhé straně ověřil pozornost Luonga Sedin. Následuje krátká pošťuchovaná před jeho brankovištěm.

47.

Edler nahazoval od modré čáry, Luongo si připisuje další zákrok. Vancouver po vhazování v útočné třetině pokračoval v náporu, tentokrát na Luonga nevyzrál Baertschi.

49.

Nepříjemná situace pro Floridu. Na dvě minuty vyloučen Trocheck, přesilová hra pro Canucks.

49.

Vancouver vyhrál buly a rozjíždí svou přesilovkovou kombinaci.

50.

V přesilové hře dostává důvěru i Radim Vrbata, který operuje na modré čáře. Florida se však nyní osvobozuje.

51.

Vrbata se dostal k odraženému kotouči, s pukem si od modré čáry popojel dopředu a proti jeho tvrdému projektilu zasahuje Luongo svou lapačkou!

52.

Florida už hraje v plném počtu, Grimaldi nahazoval bekhendem od mantinelu na branku Millera, to však nemělo šanci na úspěch.

53.

Huberdeau se kolem mantinelu neprosmýkl, Vancouver jde do protiútoku a první formace Panthers společně s Jágrem nyní musí bránit.

54.

Do Pirriho križné přihrávky na modrou čáru vložil hůl jeden z hostujících hokejistů, který se hnal za odraženým kotoučem do šance. Dobré čtení hry prokázal Luongo, který vyjel ze své brány a svou holí odehrál kotouč pryč.

55.

Po vyhraném vhazování Floridy nahazoval před branku puk Kulikov, Miller vůbec nic neviděl a se štěstím kotouč vyráží do rohu kluziště. Po dalším střeleckém pokusu Panthers se strhla před Millerem krátká potyčka, obejde se to však bez vyloučení.

55.

Nahození Pirriho do útočné třetiny dojížděl Knight a jen tak tak, že se nedostal přes hostujícího obránce do zakončení.

56.

Jágr zabojoval a svým napadáním za brankou Millera vybojoval pro svůj tým zakázané uvolnění a tím vhazování před Millerem.

57.

Druhá formace Panthers sice Canucks sevřela, žádnou šanci si ale nevypracovala.

58.

Vypadá to však, že v závěru utkání má více sil Florida. Vancouver se brání a zmohl se jen na vyhození kotouče do střední třetiny.

59.

Jágr zvádl tvrdý souboj za brankou, Huberdeau ale v dobré šanci přestřelil. Následně měl Huberdeau ještě další možnost něco předvést, svou přihrávku na modrou čáru ale pokazil a Florida musí útočnou třetinu vyklidit.

60.

Probíhá poslední minuta třetí třetiny. Vancouver je v problémech a po dalším zakázaném uvolení se opět bude vhazovat před Millerem.

60.

Ihned po vyhraném buly dorážel Pirriho střelu Shaw, Miller znovu dokázal odolat.

60.

Ve třetí třetině již branka nepadne, bude se prodlužovat.

Třetí třetina právě skončila, následovat bude pětiminutové prodloužení s náhlou smrtí a hrou tří proti třem.

Prodloužení začíná, jako první útočí Vancouver.

61.

Luongo si připsal důležitý zákrok a přerušuje hru.

62.

Jokinen projel do útočného pásma, po něm kroužil s pukem kolem branky Smith, ani jeden se do střeleckého zakončení nedostali.

63.

Florida byla blízko výhře, Ekblad trefil horní tyč! Po něm se ještě v šanci zjevil Jágr, ani on Millera nepřekonal.

63.

Hansen byl blízko samostatnému nájezdu, na poslední chvíli ho o kotouč odzbrojil Barkov.

64.

Pirri svou přihrávkou rozruslil Shawa, jeho střela švihem končí na Millerovi.

64.

Florida je v prodloužení jednoznačně lepší. Smith předložil stoprocentní tutovku Jokinenovi, toho fantastickým zákrokem lapačkou vymazal Miller!

65.

Stále se hraje v pásmu Vancouveru, na ledě je nyní Jágr s Trocheckem. Druze jmenovaný střílel z mezikruží příklepem nad.

65.

Jokinena nyní zabrzdil ofsajd, zbývá 13 sekund do konce prodloužení. Na trestnou však usedá hostující Hansen. Florida si bere oddechový čas.

65.

Pirri dokázal vyhrát vhazování, Miller ale poslední střelecký pokus Panthers pokryl.

Ani prodloužení 3 na 3 utkání neukončilo, zápas rozhodnou samostatné nájezdy.

Jako první se rozjede na Millera Pirri.

Pirri uspěl s bekhendovým blafákem a Florida vede! - 1:0

Na druhé straně se ale prosazuje i McCann - 1:1

A toje zajímavé, Millera střídá v brance Markström. Miller se v předchozí situaci zranil a míři do kabin.

Huberdeau chtěl Markströma překonat kličkou do forhendu, ale neuspěl.

Forhendový blafák nevyšel ani na druhé straně Vrbatovi. Na nájezdy je to stále 2:2.

Na blafák si troufl i Barkov, ten je ale úspěšný a Florida je ve výhodě!

Luongo lapačkou Baertschiho vychytal a Florida vítězí!

Konec utkání, Florida vítězí nad Vancouverem 5:4 po samostaných nájezdech!

Krásný zápas končí výhrou domácího týmu 5:4 po samostatných nájezdech, utkání rozhodl Barkov. Jaromír Jágr si v dnešním utkání připsal dva kanadské body za gól a asistenci.

Pro dnešek je to ode mne vše, děkuji za pozornost.