4. 12. 2013 15:25
Zbyněk Irgl zahájil stíhací jízdu Dinama Minsk v Novokuzněcku, obrat se ale nekonal.
Lev bodoval už pojedenácté v řadě
Lev bodoval už pojedenácté v řadě | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Už na jedenáct utkání prodloužili hokejisté Lva svou bodovou sérii, když tentokrát vyhráli nad Čerepovcem 3:1.

Devět těchto utkání bylo vítězných, což Lva posunulo v Západní konferenci na páté místo. Lev tak oplatil Severstalu prohru stejným poměrem z konce října. V 56. minutě rozhodl švédský útočník Calle Ridderwall, výsledek potvrdil v power play jeho krajan Martin Thörnberg.

Pro Lvu nastoupil i Žerděv

Čerpovec nastoupil bez obou českých krajánků. Obránce Čáslava nebyl vůbec na soupisce a gólman Štěpánek zůstal je lavičce. Proti svým spoluhráčům z minulé sezony jednička Severstalu nenastoupila a do branky se postavil Kasutin. V dresu hostu se ale představil kontroverzní Rus Žerděv, který v létě přišel do Lva, ale ještě v přípravě tým opustil.

V úvodu se hrálo dlouho bez šancí a až v deváté minutě prověřil Kasutina Klepiš. Severstal, jehož odpočinek po poledni v hotelu narušila evakuace kvůli nahlášené bombě v obchodním centru na Floře, zahrozil ve 14. minutě, ale Vehanen vytěsnil Berdnikovův pokus.

Další minuty patřily domácím, kteří stupňovali nápor. V přesilovce minul Sekáč, už při plném počtu hráčů na ledě trefil Ridderwall zadovkou bekhendem pravou tyč a těsně před pauzou nedotáhl blafák osamocený Azevedo.

Další šance otevřít skóre měl Lev před polovinou utkání. Nejdříve trefil ve 28. minutě v přesilovce Jaakola horní tyč. Lev pokračovat i v další početní výhodě v tlaku, ale měl také štěstí, protože po nenápadné akci Stoljarova pomohla Vehanenovi tyč.

Gól přišel až ve druhé polovině

Nakonec se radoval z gólu ve 36. minutě Severstal, když ujel Gimbatov a zamířil přesně mezi Vehanenovy betony. Vzápětí mohl odpovědět Ševc, který předtím při vedoucí brance hostů v souboji ve středním pásmu nešťastně upadl. Přesně dvě minuty před druhou přestávkou se Lev dočkal vyrovnání. Thörnberg vypálil od pravého mantinelu, Kasutin vyrazil puk nalevo k Vránovi, který zamířil do odkryté branky.

V třetí části čekaly necelé tři tisíce diváků v Tipsport Aréně dlouho na šance, oba týmy hrály především ze zabezpečené obrany. V 56. minutě se ale Lev dočkal vítězné trefy. Ševc projel do útočného pásma, vypálil a z dorážky skóroval Ridderwall. V závěru ještě pojistil výhru do prázdné branky Thörnberg.

Irglův gól nestačil

Zbyněk Irgl sice v zápase s Novokuzněckem vstřelil svoji pátou branku v sezoně, nicméně na zvrat v utkání to jeho Minsku nestačilo. Běloruský celek, který už po 23 minutách prohrával 0:3, sice ještě stihl snížit na rozdíl jediné branky, ale ani při závěrečné power play, vylepšené o přesilovku, už Dinamo na srovnání nedosáhlo.

Žádné body dnes nezískal ani Donbass Doněck s Janem Kolářem a Václavem Nedorostem, který podlehl Vladivostoku na jeho kluzišti 1:4.

Z vítězství na nájezdy se naopak radoval Jakub Petružálek a jeho Chabarovsk, který porazil Spartak Moskva 4:3. Stejná fáze zápasu rozhodovala i o výhře Petrohradu na ledě Slovanu Bratislava. Vítězným nájezdem se blýskl Roman Červenka.

Kontinentální hokejová liga:

HC Lev Praha - Severstal Čerepovec 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 38. Vrána (Thörnberg, Ševc), 56. Ridderwall (Ševc), 59. Thörnberg (Novotný, Němec) - 36. Gimbatov (Černov). Rozhodčí: Vasiljev, Baluška - Morozov, Putilin. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 2900.

Lev: Vehanen - Mäenpää, Ševc, Němec, Oystrick, O'Byrne, Jaakola, Gragnani - Ullström, Azevedo, Novotný - Thörnberg, Zackrisson, Sekáč - Klepiš, Vrána, Ridderwall - Řepík, Cingel, Birner. Trenér: Kari Jalonen.
Čerepovec: Kasutin - Guskov, Andersen, Popov, Kiselevič, Stasenko, Jevsejenkov - Nikoncev, Berdnikov, Videll - Stoljarov, Antipov, Žerděv - Kazakovcev, Kovyršin, Bučněvič - Bumagin, Černov, Gimbatov. Trenér: Igor Petrov.

Chabarovsk - Spartak Moskva 4:3 po sam. nájezdech, Novokuzněck - Dinamo Minsk 3:2, Novosibirsk - Záhřeb 0:2, Vladivostok - Doněck 4:1, Atlant Mytišči - CSKA Moskva 2:0, Dinamo Riga - Jaroslavl 4:1, Slovan Bratislava - Petrohrad 2:3 po sam. nájezdech (Mojžíš a Vondrka oba 0+1 - rozhodující sam. nájezd Červenka).