4. 12. 2013 15:25
Zbyněk Irgl zahájil stíhací jízdu Dinama Minsk v Novokuzněcku, obrat se ale nekonal.
Lev bodoval už pojedenácté v řadě
Lev bodoval už pojedenácté v řadě | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Už na jedenáct utkání prodloužili hokejisté Lva svou bodovou sérii, když tentokrát vyhráli nad Čerepovcem 3:1.

Devět těchto utkání bylo vítězných, což Lva posunulo v Západní konferenci na páté místo. Lev tak oplatil Severstalu prohru stejným poměrem z konce října. V 56. minutě rozhodl švédský útočník Calle Ridderwall, výsledek potvrdil v power play jeho krajan Martin Thörnberg.

Pro Lvu nastoupil i Žerděv

Čerpovec nastoupil bez obou českých krajánků. Obránce Čáslava nebyl vůbec na soupisce a gólman Štěpánek zůstal je lavičce. Proti svým spoluhráčům z minulé sezony jednička Severstalu nenastoupila a do branky se postavil Kasutin. V dresu hostu se ale představil kontroverzní Rus Žerděv, který v létě přišel do Lva, ale ještě v přípravě tým opustil.

V úvodu se hrálo dlouho bez šancí a až v deváté minutě prověřil Kasutina Klepiš. Severstal, jehož odpočinek po poledni v hotelu narušila evakuace kvůli nahlášené bombě v obchodním centru na Floře, zahrozil ve 14. minutě, ale Vehanen vytěsnil Berdnikovův pokus.

Další minuty patřily domácím, kteří stupňovali nápor. V přesilovce minul Sekáč, už při plném počtu hráčů na ledě trefil Ridderwall zadovkou bekhendem pravou tyč a těsně před pauzou nedotáhl blafák osamocený Azevedo.

Další šance otevřít skóre měl Lev před polovinou utkání. Nejdříve trefil ve 28. minutě v přesilovce Jaakola horní tyč. Lev pokračovat i v další početní výhodě v tlaku, ale měl také štěstí, protože po nenápadné akci Stoljarova pomohla Vehanenovi tyč.

Gól přišel až ve druhé polovině

Nakonec se radoval z gólu ve 36. minutě Severstal, když ujel Gimbatov a zamířil přesně mezi Vehanenovy betony. Vzápětí mohl odpovědět Ševc, který předtím při vedoucí brance hostů v souboji ve středním pásmu nešťastně upadl. Přesně dvě minuty před druhou přestávkou se Lev dočkal vyrovnání. Thörnberg vypálil od pravého mantinelu, Kasutin vyrazil puk nalevo k Vránovi, který zamířil do odkryté branky.

V třetí části čekaly necelé tři tisíce diváků v Tipsport Aréně dlouho na šance, oba týmy hrály především ze zabezpečené obrany. V 56. minutě se ale Lev dočkal vítězné trefy. Ševc projel do útočného pásma, vypálil a z dorážky skóroval Ridderwall. V závěru ještě pojistil výhru do prázdné branky Thörnberg.

Irglův gól nestačil

Zbyněk Irgl sice v zápase s Novokuzněckem vstřelil svoji pátou branku v sezoně, nicméně na zvrat v utkání to jeho Minsku nestačilo. Běloruský celek, který už po 23 minutách prohrával 0:3, sice ještě stihl snížit na rozdíl jediné branky, ale ani při závěrečné power play, vylepšené o přesilovku, už Dinamo na srovnání nedosáhlo.

Žádné body dnes nezískal ani Donbass Doněck s Janem Kolářem a Václavem Nedorostem, který podlehl Vladivostoku na jeho kluzišti 1:4.

Z vítězství na nájezdy se naopak radoval Jakub Petružálek a jeho Chabarovsk, který porazil Spartak Moskva 4:3. Stejná fáze zápasu rozhodovala i o výhře Petrohradu na ledě Slovanu Bratislava. Vítězným nájezdem se blýskl Roman Červenka.

Kontinentální hokejová liga:

HC Lev Praha - Severstal Čerepovec 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 38. Vrána (Thörnberg, Ševc), 56. Ridderwall (Ševc), 59. Thörnberg (Novotný, Němec) - 36. Gimbatov (Černov). Rozhodčí: Vasiljev, Baluška - Morozov, Putilin. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 2900.

Lev: Vehanen - Mäenpää, Ševc, Němec, Oystrick, O'Byrne, Jaakola, Gragnani - Ullström, Azevedo, Novotný - Thörnberg, Zackrisson, Sekáč - Klepiš, Vrána, Ridderwall - Řepík, Cingel, Birner. Trenér: Kari Jalonen.
Čerepovec: Kasutin - Guskov, Andersen, Popov, Kiselevič, Stasenko, Jevsejenkov - Nikoncev, Berdnikov, Videll - Stoljarov, Antipov, Žerděv - Kazakovcev, Kovyršin, Bučněvič - Bumagin, Černov, Gimbatov. Trenér: Igor Petrov.

Chabarovsk - Spartak Moskva 4:3 po sam. nájezdech, Novokuzněck - Dinamo Minsk 3:2, Novosibirsk - Záhřeb 0:2, Vladivostok - Doněck 4:1, Atlant Mytišči - CSKA Moskva 2:0, Dinamo Riga - Jaroslavl 4:1, Slovan Bratislava - Petrohrad 2:3 po sam. nájezdech (Mojžíš a Vondrka oba 0+1 - rozhodující sam. nájezd Červenka).

před 35 minutami

K souostroví Tonga míří loď, která opraví jeho jediný komunikační kabel se zbytkem světa

K tichomořskému souostroví Tonga, které zdevastoval výbuch sopky a vlna tsunami, míří speciální loď, aby obnovila životně důležitý komunikační kabel spojující ostrovy se zbytkem světa. Loď má na místo dorazit v neděli, informovala agentura Reuters.

Loď odplula 20. ledna z Port Moresby na Papui Nové Guineji vzdáleného 5000 kilometrů. Komplikované opravy podmořského kabelu potrvají podle předpokladů několik týdnů.

"Pokud erupce sopky nebo tsunami zasypaly kabel nánosy z mořského dna nebo svahu podmořské hory, může být velmi těžké ho najít nebo vyzvednout," řekl agentuře Reuters Jonathan Brewer, telekomunikační inženýr společnosti Telco2 limited.

Poruchy na 436 aktivních podmořských kabelech na světě jsou běžné a obvykle je možné většinu dat, která jimi proudí, přesměrovat přes jiný kabel, než je závada odstraněna. Ale 105.000 obyvatel souostroví Tonga je závislých jen na jediném kabelu, který je tam natažený z 800 kilometrů vzdáleného Fidži.

před 2 hodinami

Tunisko zmařilo připravovaný teroristický útok na turistické lokality

Tuniská policie oznámila, že zmařila teroristický útok na turistické lokality v této severoafrické zemi. Uvedlo to tuniské ministerstvo vnitra. Útok podle něj plánovala žena, která přicestovala ze Sýrie, kde obdržela výcvik od teroristických skupin. Nyní je ve vězení, uvedly agentury.

Žena, která měla v úmyslu útočit s použitím výbušného pásu, se podle ministerstva vnitra vrátila ze Sýrie do Tuniska přes Turecko 10. ledna. Akci podle ministerstva plánovala v Sýrii, kde strávila rok a získala výcvik od teroristů.

Tuniské úřady v posledních letech zmařily většinu plánovaných atentátů a na útoky reagovaly efektivněji, píše agentura Reuters s odkazem na západní diplomaty. V listopadu policie v hlavním městě Tunisu postřelila extremistu, který na strážníky zaútočil s nožem a sekáčkem.