Irgl porazil rakovinu. S Oceláři dnes začal naplno trénovat

Adam Sušovský Adam Sušovský
4. 3. 2015 11:55
"Chci ho mít k dispozici na play off," řekl trenér Jiří Kalous. Zbyněk Irgl se v plném tréninku objevil tři měsíce poté, co mu lékaři kvůli nádoru odoperovali ledvinu.
Zbyněk Irgl na prvním tréninku po překonání rakoviny | Video: Adam Sušovský

Třinec - Reprezentant Zbyněk Irgl porazil rakovinu a jen tři měsíce poté, co kvůli zhoubnému nádoru přišel o ledvinu, se dnes zapojil do plného tréninku s třineckými Oceláři.

"Vůbec jsem nepočítal s tím, že bych ukončil kariéru. Chci se vrátit ještě na play off, ale uvidíme," řekl Irgl novinářům po tréninku. "Chtěl bych ho mít k dispozici na play off," potvrdil pro Aktuálně.cz trenér vítězů základní části Jiří Kalous. "Pochopitelně je však na prvním místě Zbyňa a jeho zdraví."

Zbyněk Irgl se již delší dobu připravuje individuálně a už bezprostředně poté, co mu lékaři těžkou nemoc náhodnou magnetickou rezonancí objevili, mluvil o tom, že se chce k hokeji vrátit.

Budeme opatrní, říká Kalous

S týmem Ocelářů dnes absolvoval kompletní tréninkovou jednotku v plné zátěži, na ledě se potil necelou hodinu.

"Podvědomě možná bude kontrolovat situace a souboje, budeme v tom určitě opatrní. Jde o to, aby se fyzicky zapojil do těžší komplexní zátěže. A pak budeme dávky postupně zvyšovat," řekl trenér.

Podle něj nechtějí Oceláři návrat Irgla po těžké nemoci uspěchat a budou raději opatrní. "Pro nás je prioritní nejen to, jak se cítí vnitřně Zbyňa, ale také to, co nám řeknou lékaři. Je proto teď zbytečné cokoliv říkat, musíme počkat, co ukážou následná kontrolní vyšetření a jak bude zátěž jeho organismus zvládat," uvedl Kalous.

Irgl letos za Třinec stihl odehrát devatenáct zápasů, ve kterých nasbíral stejný počet kanadských bodů. V úvodu sezony byl hlavním tahounem Třince, který následně s přehledem vyhrál základní část.

Vyjde plán vrátit se na play off?

Nádor na ledvině Irglovi lékaři objevili magnetickou rezonancí v listopadu, když si hokejový reprezentant stěžoval na bolesti v bocích. Bezprostředně poté podstoupil v Novém Jičíně operaci, při které mu lékaři ledvinu vzali.

Teď se chce Irgl vrátit a pomoct ambicióznímu Třinci k jasnému cíli vyhrát extraligový titul. Pokud půjde vše podle plánů jako dosud, měl by červený dres v zápase znovu obléct ještě v průběhu letošního play off.

"Teď se cítím dobře, ale jedna věc je trénovat a jedna je hrát zápasy. Je to jiná fyzická a psychická zátěž. Musíme počkat na výsledky testů a vyšetření a zvážit všechna pro a proti," tvrdí Irgl.

To Ocelářům začne až příští pátek. Coby vítěz základní části totiž Třinec na svého čtvrtfinálového soupeře čeká, bude to jeden z týmů, který postoupí z předkola.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Zprostředkovatelé ubytování typu Airbnb mají s úřady sdílet údaje o smlouvách

Zprostředkovatelé turistického ubytování v soukromí formou digitálních platforem typu Airbnb zřejmě budou povinni sdílet s českými úřady informace o uzavřených smlouvách. Předpokládá to novela zákona o podmínkách podnikání v cestovním ruchu, který ve středu zrychleně ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna. Nová povinnost by mohla podle ministerstva pro místní rozvoj pomoci při trasování lidí, kteří přišli do styku s člověkem nakaženým novým typem koronaviru.

Projednání zákona ve stavu legislativní nouze zpochybňovali politici ODS. "Airbnb je vyřešeno na několik let," podotkl Marek Benda v souvislosti s nynějším zákazem vstupu cizinců do Česka. Podle předsedy poslanců ODS Zbyňka Stanjury by byl návrh i v obvyklém schvalovacím režimu přijat dřív, než do Česka dorazí první turisté.

Ministryně Klára Dostálová (ANO) dala zákon do souvislosti s chytrou karanténou. Projekt má díky údajům z mobilních telefonů či platebních karet pomáhat odhalit, koho mohli nakazit lidé trpící nemocí covid-19.

Zdroj: ČTK
Další zprávy