Inlinisté začali na MS smolnou prohrou s Finskem

2. 6. 2013 18:41
Čeští inlinisté nezvládli úvodní zápas s Finskem
Čeští inlinisté nezvládli úvodní zápas s Finskem | Foto: Lukáš Drštička

Drážďany - Čeští inline hokejisté podlehli při vstupu do mistrovství světa IIHF v Drážďanech Finsku 4:5 v prodloužení. Vítězství ztratili tři vteřiny před koncem základní hrací doby.

K úspěchu nepomohl svěřencům trenéra Petra Hemského ani hattrick Petra Kafky. Prodloužení si vynutil svou druhou trefou v utkání Cami Miettinen a v čase 52:27 rozhodl Jesse Saarinen.

Český tým přitom vedl v utkání už 3:0, ale soupeř vyrovnal. Ve 43. minutě vrátil Čechům vedení v početní výhodě Kafka, ale finští obhájci bronzu se dokázali při power play do zápasu znovu vrátit a v nastavení výsledek otočili.

Další zápas čeká český tým v pondělí od 20:00 s domácím Německem.

Mistrovství světa inline hokejistů IIHF v Drážďanech:

Skupina B:

ČR - Finsko 4:5 v prodl. (0:0, 3:0, 0:3, 1:1 - 0:1)
Branky: 13., 23. a 43. Kafka, 20. Loskot - 25. a 48. Miettinen, 26. Lappalainen, 28. Huhtala, 53. Saarinen.

Německo - Švédsko 1:7 (0:0, 0:4, 0:1, 1:2)