Hymna, Lev, či Zázrak na ledě? Čí dres pro Soči je nejhezčí?

Tři měsíce před olympijským turnajem začínají jednotlivé hokejové týmy ukazovat své dresy. Který je ten nejhezčí?
V zajímavou módní přehlídku se mění postupné představování dresů jednotlivých reprezentací pro hokejový turnaj na blížící se olympiádě v Soči. Jako zatím poslední ukázali své trikoty Slováci.
Jejich dresy při dlouho očekávaném turnaji budou zdobit slova národní hymny, která na začátku devatenáctého století vymyslel Janko Matúška.
Designéři se inspirovali nejen národními symboly, jako je dvojitý kříž a kopce Tatra-Fatra-Matra, ale také názory reprezentanta Milana Bartoviče, který také s dresem zapózoval fotografům.
"Ty dresy na mě působí skvěle, byl skvělý nápad, dát na ně slova naší hymny," uvedl Bartovič, aktuálně útočník Slovanu Bratislava.
Foto: Nike Inc.
Sport Nike Inc., Sport
6. 11. 2013 12:05
Podívejte se se na dosud představené dresy, které všem hokejovým týmům pro olympiádu na míru vyrobila firma Nike.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy