Hvězdy za katrem. Doanovi a Hanzalovi tekly nervy

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
16. 5. 2012 9:32
Lídři Phoenixu Shane Doan a Martin Hanzal svými ostrými fauly zbytečně oslabili svůj tým ve 2. finále play off NHL Západní konference.
Střet Hanzala s Brownem v zápase Phoenix Coyotes - LA Kings
Střet Hanzala s Brownem v zápase Phoenix Coyotes - LA Kings | Foto: Reuters

Phoenix / Praha – Bez svých dvou elitních útočníků se budou muset ve třetím finálovém duelu Západní konference play off NHL obejít hokejisté Phoenixu Coyotes.

Kapitán týmu Shane Doan a český centr Martin Hanzal totiž za dvě ostré naražení zezadu na mantinel dostali od rozhodčích tresty 5+do konce utkání a automatickou stopku do dalšího zápasu.

Těžké k.o. pro Phoenix

Pro „Kojoty“ je to trojitý úder. Hráči Los Angeles oba ostré fauly potrestali přímo na ledě, když pokaždé využili přesilovku právě po těchto atacích, díky tomu vyhráli druhý zápas na ledě rivala 4:0 a v sérii tak vedou 2:0 na zápasy. A místo aby arizonský celek vedli na cestě k obratu, budou nyní oba klíčoví muži ofenzivy Phoenixu sledovat třetí duel jen z tribuny.

Nutno ale dodat, že zcela po zásluze. Pětatřicetiletý Doan ve 37. minutě v oslabení nejprve pomohl ubránit část přesilovky hostí. Jenže „Kojotům“ se nepodařilo vyhodit kotouč z obranného pásma, když se zastavil právě o brusle Doana.

Ten následně po ataku Klesly na Browna v rohu hřiště zcela nesmyslně dojel zezadu loktem napřed Trevora Lewise, který doloval právě kotouč od mantinetu.  Následná šarvátka již nemohla nic změnit na cestě kapitána domácích do kabin.

Tam mohl slyšet oslavný ryk soupeře, který pár vteřin poté přesilovku 5 na 3 využil, dobrou zprávou pro fanoušky Los Angeles budiž, že u toho byl na ledě i Lewis.

Hanzal sroloval Browna

Podobný „kousek“ předvedl v poslední třetině i Hanzal. V 50. minutě dohrál český obr na zadním mantinelu i s výskokem hostujícího kapitána Dustina Browna, který zůstal následně ležet otřesený na ledu.

Hanzal musel z ledu, Brown známý svou vlezlou, nepříjemnou hrou se nakonec zvedl sám a dirigoval i následnou pomstu. Právě americký lídr Kings o tři minuty později svou střelou v probíhající přesilovce za Hanzalovo vyloučení připravil svou střelou půdu pro gólovou dorážku Cartera.

V arizonské poušti prostě místní zažili noc, na kterou by raději co nejrychleji zapomněli. Na vzpamatování se mají svěřenci Dava Tippetta do dalšího zápasu dva dny. Hříšníci Doan s Hanzalem budou zpytovat svědomí až do neděle.