Hvězdný předseda hokejového svazu. Slováky nově povede Šatan

ČTK ČTK
27. 6. 2019 14:59
Novým předsedou slovenského hokejového svazu byl zvolen dlouholetý reprezentační kapitán Miroslav Šatan. Majitel čtyř medailí z mistrovství světa včetně zlata z roku 2002 a vítěz Stanleyova poháru dostal ve středeční volbě 229 hlasů, jeho protikandidát Jaromír Šmátrala 99. Dárius Rusnák se těsně před hlasováním vzdal kandidatury.
Miroslav Šatan
Miroslav Šatan | Foto: Lukáš Caha

Čtyřiačtyřicetiletý Šatan, který byl v únoru uveden do Síně slávy Mezinárodní hokejové federace, ve funkci nahradil Martina Kohúta. Ten vedl svaz od roku 2016 a jako svého nástupce podpořil právě Šatana, jenž se stal historicky osmým předsedou.

"Téměř 70 procent získaných hlasů beru jako silný mandát. O kandidatuře jsem se rozhodl před dvěma třemi týdny, takže jsem neměl moc času na agitaci," řekl po zvolení bývalý útočník Šatan. Úspěšnou hráčskou kariéru ukončil v roce 2014, tři roky poté se stal generálním manažerem slovenské reprezentace.

Kromě předsedy volili delegáti i další členy výkonného výboru, kam se spolu s Šatanem dostali i další bývalí reprezentanti Žigmund Pálffy, Jozef Stümpel a Michal Handzuš.

 

Právě se děje

před 9 hodinami

Turecká zpěvačka Böleková zemřela po 288 dnech hladovky

V Turecku dnes po 288 dnech protestní hladovky zemřela zpěvačka Helin Böleková, členka populární folkové skupiny Grup Yorum. Informovala o tom agentura AP. Osmadvacetiletá hudebnice zahájila hladovku v době, kdy byla loni ve vězení kvůli údajnému napojení na zakázanou Stranu kurdských pracujících (PKK). Protestovala tak proti perzekuci členů skupiny a proti zákazu vystupovat, který těleso dostalo už v roce 2016.

Böleková a její kolega z kapely Ibrahim Gökçek přestali přijímat potravu poté, co skončili na mřížemi kvůli vyšetřování údajných styků s PKK. Ta vede ozbrojený boj za kurdskou autonomii a turecká vláda, ale také Evropská unie a Spojené státy ji považují za teroristickou organizaci. Z vězení vyšli loni v listopadu, ale s hladovkou ani poté neskončili. Jejich cílem bylo, aby byli propuštěni i zbývající členové skupiny a aby skupina známá svými protestsongy mohla opět vystupovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy