Hudlerův případ řeší IIHF. Fasel mu chce pomoct na led

Red Spo
1. 9. 2009 21:30
Fasel: Hráč patří na led
Jiří Hudler se raduje z gólu v play off ještě v dresu Detroitu.
Jiří Hudler se raduje z gólu v play off ještě v dresu Detroitu. | Foto: Reuters

Moskva - Kolem českého hokejového reprezentanta Jiřího Hudlera se v létě pořád něco děje.

Sotva trochu utichl humbuk po jeho přestupu z Detroitu do Dynama Moskva, začal bulvár propírat jeho soukromí.

Teď se zase řeší kauza kolem transferkarty, na níž chybí podpis americké strany, a Hudler tak pár dní před startem KHL neví, zda bude moct v Rusku nastoupit.

Hudler se momentálně připravuje s reprezentací na České hokejové hry v Karlových Varech a jeho případu se osobně ujal šéf KHL Alexander Medvěděv. Ten slíbil, že s mezinárodní federací IIHF situaci vyřeší ve prospěch českého hráče.

Čtěte také:
Růžička nominoval i Hudlera. Brendl se vrací
Kauza Hudler: NHL z něj boháče neudělala, Rusko ano

Šéf IIHF René Fasel momentálně pobývá v Moskvě a přes ruská média se vyjádřil i k Hudlerově případu.

"Poskytneme americké straně prostor, aby objasnila příčiny, proč nechtějí potvrdit Hudlerovi transferkartu. Jestliže se ukáže, že jsou ty důvody málo závažné, sami mu doklad vystavíme," cituje Fasela agentura RIA Novosti.

Samozřejmě ale existuje i možnost, že IIHF výhrady zámořské strany k Hudlerově přestupu uzná.

"V tom případě by nastoupili právníci, spor by pokračoval. Já jsem tady však od toho, aby hokejisté hráli. Patří na led," dodal Fasel.

Hudler i ruská strana se hájí tím, že hráč má uzavřenou pouze jedinou smlouvu, a to s Dynamem Moskva.

Český reprezentant však po příjezdu do České republiky před novináři nad kauzou s transferkartou mávl rukou s tím, že vedení mu slíbilo případ vyřešit a chce po něm jen soustředění na hokej.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

V širší nominaci Lotyšů na ZOH jsou čtyři hráči z extraligy

Čtyři hráči z české extraligy jsou v širší, jednatřicetičlenné nominaci hokejistů Lotyšska na únorové olympijské hry v Pekingu. Do výběru kouče Harijse Vitolinše, z kterého vypadne při uzavřením kádru ještě šest hráčů, se dostal obránci Uvis Janis Balinskis z Litvínova, Roberts Mamčics ze Zlína a útočníci Martinš Dzierkals z Plzně a Roberts Bukarts z Vítkovic.

Hokejisté Ruska mají v sedmatřicetičlenné nominaci sedm majitelů zlatých medailí z Pchjongčchangu. Šanci zopakovat triumf mohou mít v týmu kouče Alexeje Žamnova obránci Vjačeslav Vojnov z Dynama Moskva, Jegor Jakovlev z Magnitogorsku a Nikita Něstěrov s útočníky Sergejem Andronovem a Michailem Grigorenkem z CSKA Moskva a dalšími forvardy Nikitou Gusevem z Petrohradu a Vadimem Šipačovem, Vojnovovým klubovým spoluhráčem.

před 1 hodinou

Ukrajinský soud odročil na středu jednání o uvalení vazby na exprezidenta Porošenka, kterému ve vlasti hrozí zatčení kvůli podezření z vlastizrady

před 2 hodinami

Britský premiér Boris Johnson podle svého exporadce Dominika Cummingse věděl o tom, že se v jeho rezidenci během koronavirové uzávěry konal večírek

Cummings uvedl, že je ochotný to odpřisáhnout. Svého někdejšího nadřízeného tak obvinil ze lhaní v parlamentu, napsala agentura Reuters.

Novináři z britských médií doposud informovali, že v Johnsonově sídle v Downing Street 10 nebo na dalších místech se v období od května 2020 do loňského dubna konalo nejméně 11 společenských setkání. Šlo o období, kdy nejen v Anglii kvůli pandemii covidu-19 platila přísná omezení mezilidských kontaktů.

Johnson se minulý týden omluvil v parlamentu za to, že se předloni 20. května zúčastnil setkání, kam si lidé měli donést vlastní alkohol. Tvrdil ovšem, že myslel, že jde o pracovní schůzku. Dominic Cummings, architekt britského odchodu z Evropské unie a bývalý Johnsonův blízký poradce, z Downing Street odešel v atmosféře rozjitřených emocí v listopadu 2020. Nyní na twitteru uvedl, že premiér souhlasil s tím, aby se večírky konaly. "Nejen já, ale další svědci by odpřisáhli, že takto se věci děly," napsal Cummings.

Další zprávy