Hudler: Růžička ze mě blbce dělat nebude, na MS nejedu

ČTK ČTK
19. 3. 2010 9:33
Hudlerovi podle jeho slov skončila sezona
Foto: Reuters

Moskva - Útočník Jiří Hudler, jenž mohl být jednou z opor české reprezentace na mistrovství světa v Německu, na světovém šampionátu hrát nechce.

Šestadvacetiletý útočník Dynama Moskva řekl v dnešním vydání deníku Sport, že necítí důvěru od trenéra Vladimíra Růžičky, jenž ho už nevzal na olympijské hry do Vancouveru.

Hudler byl po vypadnutí v prvním kole play off KHL mezi hráči, které si reprezentační trenéři pozvali na kemp před mistrovstvím světa.

Čtěte také: Spartak vykradl Dynamo, Irgl zařídil výhru Jaroslavli

První část týmu se sejde příští týden, nicméně vítěz Stanley Cupu z roku 2008 s Detroitem mezi nimi podle všeho nebude. Sportu navíc Hudler řekl, že ani o srazu neví.

"Pro mě skončila sezona v neděli. Od té doby jsem nebyl na ledě. Mistrovství světa začíná za šest sedm týdnů. A to je dost dlouhá doba, abych se dokázal udržet ve formě. A abych tohle absolvoval a po šesti týdnech mi bylo řečeno, že nikam nejedu, to nemám zapotřebí. Nenechám ze sebe dělat blbce," řekl listu Hudler, jenž zatím po vyřazení v play off v derby od Spartaku musí zůstat na báze Dynama.

Jiří Hudler vyrovnává na 2:2
Jiří Hudler vyrovnává na 2:2 | Foto: Sport

Jak přiznal, necítí po olympijském opomenutí od kouče Růžičky důvěru, aby absolvoval celou přípravu na MS.

"Kdo ví, co by se dělo před šampionátem. Jet na kemp v pozici, že nevím, co bude.... A ono zjistit od novináře a ne od trenéra, že jsem pozvaný do reprezentace, to je opravdu zvláštní. Mám z toho divný pocit," uvedl Hudler.

Někdejší velký talent českého hokeje, který si na seniorském MS zahrál pouze jednou v devatenácti letech v roce 2003 ve Finsku, však nechce skončit v reprezentaci definitivně.

"Když tam bude trenér, který mi dá důvěru, vždycky budu rád reprezentovat. Je to jednoduché," dodal Hudler, jenž má za sebou první sezonu v Dynamu Moskva po odchodu z NHL.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Stoupenci Navalného, jehož zdravotní stav se horší, svolali na středu masové demonstrace

Stoupenci vězněného ruského opozičního politika Alexeje Navalného svolali na 21. dubna demonstrace, které by podle nich mohly být největšími protesty v moderní historii Ruska. Chtějí tak přitáhnout pozornost ke zhoršujícímu se zdravotnímu stavu opozičního vůdce, uvedla v neděli agentura Reuters. Obavy o zdraví Navalného vyjádřila dnes Francie. Dcera Navalného vyzvala ruské úřady, aby k němu do věznice vpustily lékaře, kterého si on sám vybere.

Zdroj: ČTK
Další zprávy