Neuvirth chytal po dvou týdnech, proti Montrealu ale neuspěl

Aktualizováno 23. 11. 2013 9:15
Zatímco gól Jiřího Hudlera ze samostatného nájezdu pomohl Calgary k výhře, Michal Neuvirth k výhře nad Montrealem Washingtonu nepomohl. | Foto: Reuters

Washington - Gólman Michal Neuvirth se postavil v pátečním utkání NHL po dvou týdnech do branky Washingtonu, ale i přes 28 úspěšných zákroků nezabránil porážce týmu 2:3 s Montrealem.

Pětadvacetiletý brankář inkasoval všechny branky v úvodních čtrnácti minutách. V dalším průběhu dvěma trefami už jen snížil Alexandr Ovečkin, který je nyní s 19 zásahy nejlepším střelcem soutěže.

Erata v závěru vychytal Budaj

V závěrečném náporu domácích byl blízko vyrovnání Martin Erat, ale v závaru ho i bez ztracené hokejky nadvakrát vychytal brankář Peter Budaj.

"Cítil jsem se bez ní jako nahý. Měli tam několik střel, ale spoluhráči věděli, že jsem bez hokejky a o to více se snažili všechno zblokovat," reagoval slovenský gólman.

Washington litoval, že soupeře pustil do rychlého vedení. Zopakoval si tak nepovedený vstup do utkání z předchozího duelu s Pittsburghem, ve kterém prohrával 0:2 už po dvanácti minutách.

"Trochu jsem naštvaný na starší hráče, že nepomáhají více mladým. Měli jsme se řídit jednoduchým plánem, ale když se to nedělá, soupeř se dostává do šancí," mrzelo trenéra Washingtonu Adama Oatese.

Hudler i Fleischmann v nájezdech úspěšní

Také hokejisté Calgary promarnili v utkání s Floridou ve třetí třetině dvoubrankový náskok, ale nakonec soupeře udolali 4:3 po samostatných nájezdech.

O výhře Flames, za které se v penaltovém rozstřelu prosadil i Jiří Hudler, rozhodl v šestém kole Sean Monahan. Na druhé straně byl v nájezdech úspěšný další český útočník Tomáš Fleischmann.

Ztráta Capitals znamenala navýšení náskoku Pittsburghu v čele Metropolitní divize na pět bodů, neboť na svém ledě přehrál v pátek New York Islanders 4:3.

Vítěznou branku Penguins, kteří v zápase přišli o vedení 3:1, vstřelil v předposlední minutě Sidney Crosby. U první branky poražených asistoval Radek Martínek.

Gudas se zase porval

Dramatický souboj nabídl zápas Anaheimu s Tampou Bay, ve kterém o vítězství domácích Ducks 1:0 rozhodl pět vteřin před koncem prodloužení Ryan Getzlaf.

Výhru vychytal díky 31 zásahům Jonas Hiller, který přitom neměl vůbec nastoupit, ale během rozbruslení se zranil jeho kolega Viktor Fasth.

Utkání zpestřila i bitka mezi Radko Gudasem a Lucou Sbisou. Český obránce přijal výzvu domácího hráče, kterému se nelíbilo, jakým způsobem Gudas srazil jednoho z hráčů Anaheimu.

Rodák z Prahy ve své čtvrté letošní rvačce inkasoval pár ran a i podle mínění fanoušků v pěstním souboji se svým sokem prohrál.

Bratři Sedinové řídili výhru Canucks

V jediném utkání pátečního programu soutěže, které neskončilo rozdílem jedné branky, přestřílel Vancouver doma Columbus 6:2.

Hlavními strůjci hladkého vítězství Canucks byla bratři Sedinové, kteří se pod úspěch týmu podepsali pěti body. Daniel zaznamenal branku a dvě asistence, Henrik dvakrát skóroval.

Pittsburgh - NY Islanders 4:3 (2:0,1:3, 1:0)

Branky: 5. a 8. Kunitz, 27. Malkin, 59. Crosby - 22. a 33. Vanek (na první Martínek), 32. McDonald. Střely na branku: 34:35. Diváci: 18.515.

Washington - Montreal 2:3 (1:3, 0:0, 1:0)

Branky: 20. a 53. Ovečkin - 9. Moen, 12. Desharnais, 14. Briere. Brankář Michal Neuvirth inkasoval tři branky z 31 střel a úspěšnost zásahů měl 90,32 procenta. Střely na branku: 27:31. Diváci: 18.506.

Calgary - Florida 4:3 po sam. nájezdech (0:1, 2:0, 1:2 - 0:0)

Branky: 29. Colborne, 33. Bärtschi, 46. B. Jones, rozhodující sam. nájezd Monahan - 16. Gilbert, 48. Hayes, 55. Goc. Střely na branku: 24:26. Diváci: 19.289.

Vancouver - Columbus 6:2 (1:1, 3:0, 2:1)

Branky: 34. a 50. H. Sedin, 20. D. Sedin, 33. Kassian, 35. Edler, 60. Welsh - 3. Calvert, 57. Anisimov. Střely na branku: 35:16. Diváci: 18.910

Anaheim - Tampa Bay 1:0 v prodl.

Branka: 65. Getzlaf. Střely na branku: 42:31. Diváci: 16.648.

3. Colorado 21 16 0 5 68:45 32
4. Minnesota 23 14 4 5 61:53 32
5. Dallas 21 11 2 8 60:59 24
6. Nashville 22 11 2 9 52:65 24
7. Winnipeg 24 10 3 11 64:72 23