Jágrova Florida dosáhla na další rekord sedmistým vítězstvím v historii klubu

Aktualizováno 5. 4. 2016 8:11
Florida vyhrála v Torontu 4:3 a vylepšila klubový rekord ze sezony 1999/2000, ve které získali Panteři 98 bodů.
Jaromír Jágr vyšel tentokrát bodově naprázdno.
Jaromír Jágr vyšel tentokrát bodově naprázdno. | Foto: Reuters

New York - Český útočník Jiří Hudler přihrál v NHL na jeden gól Floridy při výhře 4:3 v Torontu. Jaromír Jágr, který bodoval v posledních pěti zápasech, vyšel tentokrát naprázdno. Panteři vytvořili další klubový rekord, když mají na kontě 99 bodů, o jeden víc než v sezoně 1999-2000.

"Je to skvělý počin," prohlásil Jágr. "Ale musíme dál makat, jak nejvíc můžeme, abychom byli dobře připraveni na play-off. Občas má člověk tendenci trochu polevit, ale tak to nefunguje. Musíme se vyhecovat a hrát tak, jak budeme potřebovat v play-off," řekl český veterán.

Mikinu pro nejlepšího hráče zápasu oblékl nováček

O třetím vítězství v řadě a jubilejním sedmistém v historii klubu rozhodli hosté třemi góly ve druhé třetině. Dva z nich vstřelil nováček Rocco Grimaldi, na ten první mu ve 31. minutě přihrál Hudler, který rozjel rychlý protiútok ve středním pásmu. Maple Leafs sice dokázali ve třetí třetině snížit na rozdíl jediného gólu, v 50. minutě ale přidal čtvrtou branku Panthers Aleksander Barkov, který skóroval ve třetím zápase v řadě.

Florida udělala další krok k tomu, aby obsadila první místo v tabulce Atlantické divize. Na čele má už čtyřbodový náskok před Tampou, která prohrála 2:5 na ledě New York Islanders. Oběma celkům zbývá sehrát ještě tři zápasy. Už nyní ale mají Jágr a spol. jistou výhodu domácího prostředí v prvním kole play-off.

"Chtěli jsme si zajistit účast v play-off a to se povedlo. Dalším cílem je vyhrát divizi a i tohle máme na dosah," prohlásil Grimaldi. "Ještě nám zbývá sehrát pár zápasů a chceme v nich získat co nejvíc bodů. Nesmíme se nechat uspokojit tím, kde teď jsme," navázal na Jágrova slova.

Islanders mají play-off na dosah

New York Islanders, v jejichž sestavě se po předchozí měsíční odmlce podruhé za sebou objevil obránce Marek Židlický, učinili výhrou nad Tampou výrazný posun k účasti ve vyřazovacích bojích. Bodově se dotáhli na svého soupeře a na první nepostupovou příčku, kterou okupuje Boston, mají náskok už pěti bodů.

Definitivní jistotu mohou Ostrované získat už dnes, pokud vyhrají ve Washingtonu nebo pokud Bruins prohrají v základní hrací době s Carolinou. Na podobné počty už se nemusí ohlížet druhý newyorský celek Rangers, kteří v pondělí zvítězili 4:2 na ledě Columbusu, ukončili sérii tří porážek a získali postupové razítko. Rangers si zahrají v play-off pošesté v řadě.

"Je to samozřejmě hezký pocit," konstatoval obránce Rangers Marc Staal. "Raději bychom měli postup v kapse už před několika zápasy, ale aspoň jsme to dotáhli dnes. Zasloužíme si to," dodal Staal.

Radost ale Rangers kalí zranění kapitána Ryana McDonagha, který ve druhé a třetí třetině chyběl na ledě poté, co v závěru úvodního dějství v oslabení zblokoval střelu Brandona Dubinského. Puk trefil zkušeného obránce do ruky, kouč Alain Vigneault ale nechtěl prozradit podrobnosti. "Jsme ve fázi sezony, kdy už se o zraněních nemluví, takže jen řeknu, že je to v horní části těla. Moudřejší budeme po zítřejším vyšetření."

NHL:

NY Islanders - Tampa Bay 5:2 (1:0, 3:2, 1:0)

Branky: 14. Pulock, 32. Martin, 36. Nelson, 37. Tavares, 45. Boychuk - 23. Killorn, 40. Hedman. Střely na branku: 36:34. Diváci: 13.106. Hvězdy zápasu: 1. Tavares, 2. Pulock, 3. Nelson (všichni Islanders).

Columbus - NY Rangers 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)

Branky: 35. a 51. Foligno - 7. Kreider, 26. Boyle, 39. Zuccarello, 59. Stepan. Střely na branku: 29:30. Diváci: 15.951. Hvězdy zápasu: 1. Kreider (Rangers), 2. Foligno (Columbus), 3. Zuccarello (Rangers).

St. Louis - Arizona 5:2 (0:2, 1:0, 4:0)

Branky: 42. a 60. Brodziak, 28. Brouwer, 51. Tarasenko, 54. Berglund - 4. Vermette, 14. Duclair. Střely na branku: 26:27. Diváci: 19.465. Hvězdy zápasu: 1. Brodziak, 2. Tarasenko, 3. Pietrangelo (všichni St. Louis).

Toronto - Florida 3:4 (0:0, 0:3, 3:1)

Branky: 46. a 52. Greening, 49. Brennan - 31. a 34. Grimaldi (na první Hudler), 22. Bjugstad, 50. Barkov. Střely na branku: 26:36. Diváci: 18.846. Hvězdy zápasu: 1. Grimaldi (Florida), 2. Greening (Toronto), 3. Ekblad (Florida).

Vancouver - Los Angeles 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)

Branky: 20. Etem, 36. Hansen, 40. McCann - 7. Toffoli, 30. Clifford. Střely na branku: 24:42. Diváci: 18.415. Hvězdy zápasu: 1. Miller (Vancouver), 2. Toffoli (Los Angeles), 3. Horvat (Vancouver).