Hudler pomohl porazit Winnipeg, Pavelec zůstal sedět

19. 11. 2013 6:31
Ondřej Pavelec zůstal jen na střídačce a sledoval, jak jeho Winnipeg i kvůli gólu Jiřího Hudlera prohrál s Calgary.
Jiří Hudler v noci trefou pomohl Calgary k výhře ve Winnipegu. Flames vyhráli po šesti zápasech. | Foto: Reuters

New York - Hokejisté Calgary i s přispěním jedné trefy Jiřího Hudlera ukončili sérii šesti proher, když zvítězili v pondělním utkání NHL 5:4 po samostatných nájezdech na ledě Winnipegu.

Flames byli blízko k výhře už v základní hrací době, neboť brankou českého útočníka z 57. minuty vedli 4:3, ale domácí v čase 59:54 počtvrté vyrovnali skóre. Nájezdy rozhodl v osmé sérii Sean Monahan.

Winnipeg, v jehož brance dostal před Ondřejem Pavelcem přednost Al Montoya, v zápase neustále dotahoval jednobrankový náskok soupeře. V prvním případě se to Jets povedlo díky gólové dorážce Michaela Frolíka, který ale stejně jako na druhé straně Hudler neuspěl v závěrečném rozstřelu.

Pittsburgh táhl za výhrou nečekaný hrdina

Pittsburgh porazil v domácím prostředí Anaheim 3:1 a konečný stav kopíruje výsledek poslední třetiny. V ní nasměroval Penguins k výhře nečekaný hrdina Brian Gibbons.

Pětadvacetiletý útočník, jenž byl dvanáct hodin před utkáním povolán z farmy, otevřel skóre a u druhé trefy si připsal asistenci. Ve zbývajícím utkání pondělního programu NHL zvítězil Boston 4:1 na ledě Caroliny.

Výsledky nočních zápasů NHL:

Carolina - Boston 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)

Branky: 20. Ruutu - 3. R. Smith, 11. Söderberg, 51. Boychuk, 60. Lucic. Střely na branku: 24:30. Diváci: 13.919.

Pittsburgh - Anaheim 3:1 (0:0, 0:0, 3:1)

Branky: 44. Gibbons, 45. Sutter, 48. Crosby - 46. Getzlaf. Střely na branku: 27:28. Diváci: 18.614.

Winnipeg - Calgary 4:5 po sam. nájezdech (0:0, 1:2, 3:2 - 0:0)

Branky: 32. Frolík, 49. O. Jokinen, 53. Byfuglien, 60. Little - 30. Cammalleri, 36. Brodie, 52. Bouma, 57. Hudler, rozhodující sam. nájezd Monahan. Střely na branku: 47:33. Diváci: 15.004.