Hudler, Hemský a Faksa přišli o trenéra. Lindy Ruff odnesl zpackanou sezonu v Dallasu

ČTK ČTK
10. 4. 2017 6:22
Po nepovedené sezoně skončil u hokejistů Dallasu Lindy Ruff. Sedmapadesátiletý kanadský trenér, jenž získal v roce 2006 cenu pro nejlepšího kouče NHL, se loučí s týmem Stars po čtyřech sezonách. Ve dvou z nich postoupil do play off, letos patřil Dallas se 79 body k nejhorším v celé lize.
Lindy Ruff, kouč hokejové celku NHL Dallas Stars
Lindy Ruff, kouč hokejové celku NHL Dallas Stars | Foto: facebook Buffalo Sabers

Dallas - Klub Dallas Stars oznámil, že v nové sezoně už nebude na jeho střídačce trenér Lindy Ruff, po vypršení smlouvy už totiž nový kontrakt nedostane.

Sezonu týmu poznamenala i zranění klíčových hráčů včetně Aleše Hemského, který přišel o půl roku po říjnové operaci kyčle. Na marodce končil sezonu i Jiří Hudler, ze tří Čechů byl nejproduktivnějším hráčem mužstva Radek Faksa.

Ruff přišel do Dallasu v létě 2013 po 16 letech v Buffalu.

 

Právě se děje

před 53 minutami

Praha o 30 procent zdraží svoz komunálního odpadu

Pražský magistrát zvedne o 30 procent cenu za svoz komunálního odpadu. Zastupitelé hlavního města ve čtvrtek schválili novelizaci vyhlášky, která cenu služby stanovuje. Město by mělo zdražením ročně získat 220 milionů korun navíc, což má významně snížit množství peněz, které musí na systém svozu a likvidace odpadu doplácet. Součástí změny je také zavedení služby svozu bioodpadu, jejíž cena bude proti současnosti o polovinu nižší.

Proti zdražení se postavila opozice. V současnosti domácnosti v metropoli platí za svoz běžného odpadu měsíčně od 86 do 5737 korun, podle četnosti a velikosti kontejneru.

Primátorův náměstek Petr Hlubuček (STAN) uvedl, že cena za svoz se neměnila od roku 2005, kdy vyhláška vstoupila v platnost. Náklady města na svoz komunálního odpadu ročně činí přes 977 milionů korun, na poplatcích vybere 723 milionů. Zbytek dotuje z rozpočtu. Náklady na svoz se navíc podle vedení magistrátu zvyšují. Po zvýšení, které má do rozpočtu města přinést asi 220 milionů korun navíc, by se finanční účast města měla snížit z loňských 26 na tři procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy