Hudler byl u dvou gólů, přihrávali i Plekanec a Palát

4. 2. 2016 6:56
Ondřej Palát v akci
Ondřej Palát v akci | Foto: Reuters

New York - Hokejový útočník Jiří Hudler se ve středečním utkání NHL podílel dvěma asistencemi na výhře Calgary nad Carolinou 4:1. Po jedné asistenci si připsali jeho krajané Ondřej Palát, jehož Tampa porazila Detroit 3:1, a Tomáš Plekanec, který v dresu Montrealu musel strávit další porážku 2:4 s Buffalem.

Flames ukončili proti Carolině sérii tří proher a zvítězili teprve podruhé z posledních sedmi zápasů. Hlavní zásluhu na tom měl jednadvacetiletý mladík Sean Monahan, který dal gól, na další tři přihrál a poprvé v kariéře získal v jednom utkání čtyři body.

Domácí se ujali vedení v 11. minutě, když se v přesilové hře prosadil Dougie Hamilton. Hosté srovnali za pouhých 18 sekund zásluhou Eliase Lindholma. O svém triumfu pak Hudler a spol. rozhodli v polovině druhé třetiny, kdy dvěma góly v rozmezí 38 sekund odskočili do vedení 3:1.

Hokejisté Tampy se postarali o to, že Petr Mrázek v brance Detroitu poprvé po osmi zápasech inkasoval v utkání více než dva góly. Povedlo se jim to i díky dvěma využitým přesilovým hrám - ve 27. minutě potrestal vyloučení Pavla Dacjuka gólem na 2:1 Tyler Johnson, ve 44. minutě v další početní výhodě upravil skóre na 3:1 Nikita Kučerov po Palátově přihrávce zpoza branky.

Canadiens vedli nad Buffalem po dvou třetinách 2:1, jenže ve třetím dějství hosté skóre třemi trefami otočili. Montreal tak prohrál čtvrtý zápas v řadě a dokonce popáté za sebou na domácím ledě.

NHL:

Montreal - Buffalo 2:4 (0:1, 2:0, 0:3)

Branky: 24. Weise, 32. Galchenyuk (Plekanec) - 6. Foligno, 48. McGinn, 52. Larsson, 60. Gionta. Střely na branku: 35:32. Diváci: 21.288. Hvězdy zápasu: 1. McGinn (Buffalo), 2. Galchenyuk (Montreal), 3. Lehner (Buffalo).

Calgary - Carolina 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Branky:
11. Hamilton, 32. Giordano, 33. Gaudreau (Hudler), 43. Monahan (Hudler) - 11. Lindholm. Střely na branku: 24:29. Diváci: 18.895. Hvězdy zápasu: 1. Monahan, 2. Giordano, 3. Gaudreau (všichni Calgary).

Tampa Bay - Detroit 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Branky:
22. Brown, 27. Johnson, 44. Kučerov (Palát) - 26. Nyquist. Petr Mrázek odchytal za Detroit 59 minut, z 23 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 87 procent. Střely na branku: 23:25. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Kučerov, 2. Johnson, 3. Bishop (všichni Tampa).