Michálkův gól zajistil bod, Hudler asistoval u vítězné trefy

10. 10. 2013 6:39
Jiří Hudler si připsal třetí asistenci sezony, když se podílel na vítězné brance Calgary při výhře nad Montrealem 3:2.
Milan Michálek proti Los Angeles dokonal stíhací jízdu Ottawy, která prohrávala už o tři branky | Foto: Reuters

Praha - Třetí asistenci v nové sezoně si připsal Jiří Hudler, jenž se s pěti kanadskými body udržel v elitní desítce produktivity celé NHL.

Český útočník ve službách Calgary se podílel na vítězné brance v tradičním kanadském derby s Montrealem, které Plameny vyhrály 3:2.

Alespoň bod zařídil Ottawě Milan Michálek, díky jehož gólu z 56. minuty Senatoři na ledě Los Angeles dohnali třibrankové manko.

Calgary náskok udrželo...

Calgary vedlo dokonce už o tři branky, když první dvě trefy zařídili v úvodní části hráči třetího útoku Monahan s Baertschim. Třetí gól pak ve 37. minutě přidal s Hudlerovou pomocí v přesilovce Glencross, ovšem Canadiens se nevzdali.

Následně rovněž při početní výhodě skóroval Subban a na rozdíl jediné branky snížil Eller. Vyrovnat se však už Montrealu nepodařilo a na výhru v ledě Calgary čeká už 11 let.

... Los Angeles ne

Další dvě střetnutí středeční noci byla ještě dramatičtější.

Los Angeles proti Ottawě také vedlo o tři branky, jenže Senátoři ztrátu z první třetiny postupně smazali, když vyrovnávací gól na 3:3 vsítil Milan Michálek. Pro českého forvarda to byl první zásah v sezoně.

Z vítězství se nakonec přece jen radovali Králové, když rozhodující gól zařídil po 28 sekundách prodloužení v přesilovce Carter.

Chicago propadlo v poslední minutě

St. Louis si doma se Chicagem dvakrát vybudovalo těsný náskok, ovšem hosté dokázali díky využitým přesilovkám vždy rychle kontrovat.

Rozhodla tak až trefa 22 sekund před koncem. Jestřábi se v poslední minutě nechali až příliš strhnout hrou v útočné třetině a přitom propadli na modré. Toho Blues využili k rychlému kontru, který nekompromisní ranou zakončil Steen a prostřelil tak brankáře Crawforda.

"Brutální porážka! Tenhle zápas jsme už měli dotáhnout do prodloužení. Nevím, co jsme si jako mysleli a co to mělo v závěru utkání znamenat. Měli jsme brát bod nebo dva, a nemáme žádný. To je nepřípustné," zlobil se trenér Chicaga Joel Quenneville.

Výsledky NHL:

St. Louis - Chicago 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Branky: 16. Tarasenko, 29. Backes, 60. Steen - 18. P. Kane, 30. Toews. Střely na branku: 34:28. Diváci: 16.565.

Calgary - Montreal 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
Branky: 10. Monahan, 19. Bärtschi, 37. Glencross (Hudler) - 38. Subban, 51. Eller. Střely na branku: 25:35. Diváci: 19.289.

Los Angeles - Ottawa 4:3 v prodl. (3:0, 0:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 7. a 18. Brown, 13. a 61. Carter - 27. Pageau, 46. Ryan, 56. M. Michálek. Střely na branku: 32:25. Diváci: 18.118.

5. Dallas 2 1 0 1 4:5 2
6. Minnesota 3 0 2 1 7:10 2
7. Nashville 3 1 0 2 6:9 2