Drama v Třinci: Brusle v krku Hudlera. Zítra ale bude hrát!

Adam Sušovský Adam Sušovský
26. 12. 2012 19:36
V 59. minutě musel odstoupit z utkání Třinec - Liberec domácí útočník Jiří Hudler s krvavým zraněním krku.
Zraněný Jiří Hudler míří do sanitky
Zraněný Jiří Hudler míří do sanitky | Foto: Repro ČT

Třinec - Další drama zažili v Třinci. Nejen to hokejové, když o vítězi souboje 33. kola mezi domácí Oceláři a hostujícími Tygry musely rozhodnout samostatné nájezdy (více zde!), ale i to životní.

V předposlední minutě zápasu za stavu 5:4 pro domácí totiž při power play Severočechů trefila ve skrumáži za brankou Třince brusle jednoho z hráčů krk domácí hvězdy Jiřího Hudlera.

Hudlera odvezla sanitka přímo z ledu

Autor branky na 5:3 okamžitě zamířil na střídačku, kde mu zranění zakryli maséři ručníky. Pro Hudlera si následně přímo na led přijela sanitka, do které třinecký útočník naskočil a okamžitě zamířil do nemocnice.

"Viděl jsem, jak se chytl za krk a věděl jsem, že tam vylétla brusle vysoko. Byl to šok, když dal ruku dolů, viděli jsme krev a věděli, že je zle," řekl po utkání Tomáš Klimenta, útočník Třince.

Ještě v průběhu prodloužení ale klubová lékařka Ingrid Ondruchová nervózní Werk arénu textovkou, kterou hlasatelé přečetli divákům, uklidnila. Hudler byl v tu chvíli mimo ohrožení života.

Podle informací, které má internetový deník Aktuálně.cz k dispozici, by měl už zítra Hudler odcestovat s týmem do Kladna a dokonce nastoupit k večernímu utkání s tamními Rytíři.

Nedvěd: Raději nemysleme na to, co se mohlo stát

"Neviděl jsem krev, tak jsem doufal, že to nebylo nic vážného. I my jsme rádi, že je Jirka v pořádku. Přejeme mu brzké uzdravení. Raději ani nemysleme na to, co všechno se mohlo stát," ulevil si i kapitán Liberce Petr Nedvěd, který byl v tu chvíli na ledě a jen pár vteřin po odjezdu sanitky poslal zápas do prodloužení.

Stejně jako většina z diváků ani hráčů ale ani on nic v nepřehledném střetu několika hráčů neviděl. "Jen jsem slyšel, jak spadli na zem a viděl jsem, že brusle letěla hodně vysoko," řekl Nedvěd.

Naštěstí se ukázalo, že Hudlerovo zranění nebylo vážné. Ostří nezasáhlo tepnu a osmadvacetiletá čerstvá posila Třince z NHL si ze zápasu odnesla jen tržnou ránu a několik stehů.