Hruška je v Klubu kanonýrů. "Hlavně že jsme Spartu porazili"

ČTK Sport ČTK, Sport
22. 9. 2012 11:00
Jen tři extraligová kola stačila Davidu Hruškovi k tomu, aby jako dvaašedesátý hráč v pořadí vstoupil do Klubu hokejových střelců deníku Sport.
David Hruška se díky dvěma gólům Spartě stal 62. hráčem v Klubu hokejových střelců
David Hruška se díky dvěma gólům Spartě stal 62. hráčem v Klubu hokejových střelců | Foto: Aktuálně.cz

Chomutov - Jen tři extraligová kola stačila Davidu Hruškovi k tomu, aby jako dvaašedesátý hráč v pořadí vstoupil do Klubu hokejových střelců deníku Sport.

Po trefě v Pardubicích přidal dvě branky v zápase se Spartou a po zápase se dočkal ovací ve stoje. Úplně sám si je ale na ledě užívat nechtěl.

"Hrajeme jako mančaft a ne jako jednotlivci, takže být při děkovačce na ledě sám, to mě ani nenapadlo," řekl Hruška jasně po zápase, který Piráti vyhráli 7:5.

"Chtěl jsem to mít co nejdřív za sebou"

Poprvé se Hruška v zápase trefil v polovině zápasu, ve třetí třetině trefil z bekendu tyčku, jubilejní trefu nakonec dal pouhých pět sekund před koncem do prázdné branky, puk mu nezištně naservíroval Radek Duda.

"Je mi jedno, že to bylo do prázdné branky a ne gólmanovi. Chtěl jsem to mít hlavně co nejdřív za sebou, což se mi povedlo," vysvětloval.

Byl ale rád, že jubilejní trefu dosáhl v Chomutově. "Kvůli fanouškům, kteří tady jsou," řekl po utkání, v jehož závěr sklidil od zaplněné haly potlesk ve stoje.

"Je tady i výborný majitel a tým šlape přesně tak, jak má."

Hrušku potěšilo i to, že Chomutov divoký zápas proti Spartě i vyhrál.

"Dneska to bylo hodně vydřené, o to víc mě to těší. Máme ale v obraně veliká okna, která musíme odstranit. Zaplaťpánbůh ale za to, že jsme zároveň i hodně silní v útoku a dáváme i góly," hodnotil ofenzívu Chomutova, který po třech kolech nastřílel soupeřům nejvíc branek (13).

Duda: Davidovi jsem slíbil, že mu pomůžu

Na jubilejní branku Hruškovi přihrál Radek Duda, který se do Chomutova vrátil po krachu svého angažmá v Ženevě.

"Před zápasem jsem se s Davidem bavil a ptal jsem se, kolik mu jich schází," vykládal navrátilec Duda.

"Když řekl, že dvě branky, tak jsem si vzal do hlavy, že pokud s ním budu na ledě, budu ho hledat. David je jeden z důvodů, proč jsem sem přišel. To je typ hráče, se kterým můžu hrát i poslepu," řekl Duda.

Sám Duda si v zápase připsal dva kanadské body, se svým výkonem ale spokojený nebyl.

"Musím se sebou něco udělat, tohle nemělo s hokejem nic společného. Čtrnáct dní jsem nehrál, do toho pořád cestoval. Dneska tam nebyly věci, které mě jinak zdobí," zlobil se sám na sebe.

"Těší mě, že máme tři body, ale osobně ze svého výkonu nemám dobrý pocit."

"Vůbec nevadí, že jsem tu nebyl"

Duda, který měl novou sezonu odehrát ve švýcarské Ženevě, v Chomutově podepsal jednoletou smlouvu ve středu, vrátil se tak do týmu, kde strávil sezonu 2010/11.

"Partu znám, s většinou jsem tady hrál. To, že jsem tady rok nebyl, vůbec nevadí. Věděl jsem, kam jdu, do čeho jdu, kluky znám, oni znají mě. V tom není žádný problém," uvedl.

Konec ve švýcarském týmu, který ho propustil kvůli výluce v NHL ho ale mrzí.

"Švýcarsko je pro mě srdcová záležitost. Už jsem toho prošel hodně, ale na Švýcarsko nedám dopustit. My jako rodina jsme se tam cítili parádně, na nic jsme si nemohli stěžovat," vykládal po prvním utkání v Chomutově.

"Jenže přišla výluka, hráči z NHL a prostě takový je hokejový byznys - vzali nám práci, my ji teď bereme dalším klukům. Jako predátoři se tady požíráme navzájem."

 

Právě se děje

Další zprávy