Hrubec znovu zamkl branku a vychytal Omsku Gagarinův pohár pro vítěze KHL

28. 4. 2021 20:26
Brankář Šimon Hrubec druhým čistým kontem za sebou dovedl hokejisty Omsku k premiérovému zisku Gagarinova poháru za triumf v Kontinentální lize.
Šimon Hrubec
Šimon Hrubec | Foto: Reuters

Avangard vyhrál šestý zápas finálové série nad CSKA Moskva 1:0 a sérii ovládl 4:2. Druhým hrdinou duelu v Balašiše, kde Omsk hrál v sezoně domácí zápasy, byl útočník Sergej Tolčinskij, který 32 sekund před koncem první třetiny vstřelil jediný gól.

Devětadvacetiletý Hrubec pochytal 25 střel a připsal si v letošním play off páté čisté konto. Bezchybným výkonem navázal na pondělní zápas v Moskvě (2:0). Naposledy inkasoval sekundu před závěrečnou sirénou čtvrtého finále, ve kterém jeho tým nakonec přece jen vyhrál v prodloužení 4:3 a vyrovnal stav série na 2:2, a pak už na něj střelci vítěze základní části nevyzráli. Ziskem titulu v KHL Hrubec navázal na triumf z české extraligy, ve které v předkoronavirové sezoně 2018/19 vyhrál s Třincem.

Do kádru Omsku patří i Jiří Sekáč, který do finálové série nezasáhl kvůli zranění kotníku. Český útočník ještě pomohl Avangardu vyřadit v osmifinále Jekatěrinburg (4:1 na zápasy), od druhého čtvrtfinálového duelu s Magnitogorskem (4:2) už ale chyběl. I bez něj Omsk přetlačil v semifinále nejvýše nasazený tým Východní konference Kazaň (4:3) a nakonec zvládl i reprízu posledního finále, ve kterém předloni nedokázal CSKA porazit ani jednou.

Omsk dosud slavil jediný titul ještě v éře ruské superligy v roce 2004. Ve finále KHL byl potřetí, vedle předloňského nezdaru s CSKA podlehl v roce 2012 také Dynamu Moskva (3:4).