Hrubec pomohl Omsku k vedení v sérii. Proti Magnitogorsku vychytal čisté konto

Aktualizováno 22. 3. 2021 20:18
Brankář Šimon Hrubec uspěl i ve svém druhém utkání v letošním play off Kontinentální hokejové ligy, navíc s čistým kontem. Omsku pomohl k vítězství 3:0 na ledě Magnitogorsku, nad kterým Avangard vede ve čtvrtfinálové sérii 2:1. Hrubec pochytal všech 28 střel, které na něj dnes hráči Metallurgu včetně českého útočníka Andreje Nestrašila vyslali.
Šimon Hrubec v dresu české reprezentace na MS 2019 v Bratislavě.
Šimon Hrubec v dresu české reprezentace na MS 2019 v Bratislavě. | Foto: Reuters

Dmitrij Jaškin dal pátý gól v play off, ale Dynamo Moskva podlehlo Petrohradu 2:3 v prodloužení.

Hrubec dostal šanci po úvodní čtvrtfinálové porážce 2:5 a vede si výborně. V sobotu se podílel 38 zákroky na vítězství 2:1 v prodloužení. Přitom chytal teprve podruhé za poslední dva měsíce.

Za druhou výhrou v sérii nasměroval Omsk ve 12. minutě útočník Denis Zernov, který se trefil v play off poprvé. V 50. minutě zvýšil Reid Boucher a v závěru při power play domácích uzavřel skóre střelou do prázdné branky Jegor Činachov.

Nejlepší střelec základní části Jaškin ve 33. minutě snížil na 1:2 a v úvodu třetí třetiny se Dynamu povedlo vyrovnat. Rozhodnutí přinesl gól petrohradského útočníka Vladislava Kameněva v 63. minutě. Moskevskému týmu nepomohla střelecká převaha (35:20) a podruhé za sebou podlehl Petrohradu o jednu branku. V sérii prohrávají hokejisté Dynama 1:2.